Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπλα μπλα μπλα.... :P

 

Υ.Γ.: Αυτά τα screenshots, βρίσκονται ΚΑΙ στον Steam account μου, για να τα βλέπω και στο γραφείο ή ΜΟΝΟ στο PC του σπιτιού μου;

Σωραίος. Τελικά υπάρχουν ακόμα άτομα που παίζουν τα παιχνίδια και δεν τους παίζουν αυτά; ^_^

 

Όσο για το ερώτημά σου, ναι μπορείς να τα ανεβάσεις στο cloud του steam.Από default μένουν μόνο στο δίσκο, θα πρέπει να μπεις στις φωτογραφίες του παιχνιδιού από τον client και να τις μαρκάρεις χειροκίνητα να ανέβουν. Και επόμενη φορά που θα βγάζεις φωτογραφίες, όταν κλείνεις το παιχνίδι και σου πετάει τον πίνακα με τις νέες που τράβηξες, μαρκάρεις από εκεί όσες θέλεις για να φαίνονται στον λογαριασμό σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

...Έχει ιδέα κανείς, πού θα βρω το... φάντασμα του μικρού κοριτσιού που πέθανε στο καμμένο σπίτι; Της ζήτησα να μου πεί τί έγινε και μου 'πε να ...παίξουμε "Κρυφτό" πρώτα... και εξαφανίστηκε! Πού θα βρεις ένα... φάντασμα που... παίζει "Κρυφτό";!

 

Η Helgi αν θυμάμαι σωστά πάει και "κρύβεται" κοντά σε ένα τάφο λίγο έξω απο την πόλη. Αν δεν τον βρίσκεις μόνος, μπορείς να μιλήσεις με τον innkeeper της πόλης για να σε προσανατολίσει.

 

 

 

By the way, το Black Soul Gem που ζητάει για να γιατρέψει το vampirism είναι "ειδική" περίπτωση, καθώς μπορείς να το γεμίσεις μόνο με humanoid souls (τζάμπα σκότωνες ζωάκια δηλαδή :P).

Επεξ/σία από Greygore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, ποια είναι η γνώμη σας για την SE? Την κατέβασα σήμερα, ευτυχώς είχα θυμηθεί να δηλώσω την Legendary στο Steam (το έχω αυθεντικό αλλά εγκαθιστούσα και έπαιζα πάντα μια repack έκδοση). 

 

Στα θετικά:

 

-Εξαιρετική η 64bit τεχνολογία που εισήγαγαν γιατί εξαφανίστηκε το εκνευριστικό άνευ λόγου και αιτίας stuttering της αρχικής 32-bit έκδοσης.

 

-Πολύ καλό optimization. Απλά να σας πω ότι η R9 270 μου τρέχει την SE σε Ultra settings καλύτερα από την αρχική έκδοση με τα HD textures (και ενώ την περίμενα να σέρνεται). Μόνο μείον οι εξωτερικοί χώροι που μοιάζουν να έχουν frame-cap.

 

-Πανέμορφα και ολοζώντανα τα καινούρια εφέ.

 

Στα αρνητικά:

 

-Συμπιεσμένος ήχος (!!!!????) που υποτίθεται πως θα διορθωθεί σε επερχόμενο patch. Έγινε ιδιαίτερα αισθητός στην επίθεση του δράκου στο Helgen.

 

-Τα textures των NPCs μοιάζουν ίδια με της vanilla έκδοσης και φαντάζουν εκτός τόπου και χρόνου στο καινούριο περιβάλλον της SE, σαν απο παιχνίδια διαφορετικών ετών.

 

-Μια αίσθηση θαμπώματος σε ορισμένα τμήματα του παιχνιδιού, κυρίως εσωτερικούς χώρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακαλώ μη λέτε spoilers ή αν λέτε βάζετε spoiler tags..

Όσο και αν σας φανεί περίεργο δεν έχω παίξει ιδιαίτερα το παιχνίδι..φαντάζομαι θα βρεθούν κιάλλοι που δεν..Κρίμα θα είμαστε να μαθαίνουμε τί γίνεται :P


έλα να εμφανίζονται τα πρώτα mods για την SPECIAL EDITION

 

Published ENBSeries 0.309 BETA for Skyrim SE. It's first version with few features

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακαλώ μη λέτε spoilers ή αν λέτε βάζετε spoiler tags..

Όσο και αν σας φανεί περίεργο δεν έχω παίξει ιδιαίτερα το παιχνίδι..φαντάζομαι θα βρεθούν κιάλλοι που δεν..Κρίμα θα είμαστε να μαθαίνουμε τί γίνεται :P

έλα να εμφανίζονται τα πρώτα mods για την SPECIAL EDITION

 

Published ENBSeries 0.309 BETA for Skyrim SE. It's first version with few features

 

Ναι γιατί εμείς που το έχουμε τερματίσει δύο - τρεις φορές το παιχνίδι και τώρα το πιάνουμε για τέταρτη φορά, τα θυμόμαστε νομίζεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες... μου 'παν για τα διάφορα mods... βρήκα κάποια που μου αρέσουν (έξτρα τέρατα, δόρατα!)... και θέλω να τα βάλω.

Κατέβασα και πέρασα τον Nexus manager... αλλά όταν πάω να κατεβάσω και να εγκαταστήσω μέσω του manager κάποια, μου λέει ότι δεν έχω το Skyrim UI & το SKSE... τα οποία όμως ΗΔΗ κατέβασα και εγκατέστησα!

 

Τί κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που δεν ήθελες mods πριν τελειώσεις το game vanilla :D

 

Check ότι έχεις τις εκδόσεις που ζητάει το κάθε mod.

 

E αυτό λέω... μου λέει ότι δεν έχω κάποια πράγματα εγκατεστημένα... αλλά τα 'χω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις εγκατεστημενα τα SKSE και SKYUI στο Skyrim special edition ?

Πως και απο που; αφου κανενα απο τα 2 δεν εχει βγει για το skyrim se !

 

Δεν μίλησα για SE. Για την κανονική έκδοση λέω. Την SE δεν την έβαλα (εγκατέστησα) ακόμα.

...Πέρασα τον Editor, έβαλα το UI, έβαλα το SKSE, πέρασα τον .ΝΕΤ... αλλά μετά, όταν πάω "αυτόματα" να περάσω κάποιο mod (όχι χειροκίνητα), τότε ΠΑΛΙ μου βγάζει με μπλε (λινκ) για το SKSE (κυρίως) ότι δεν το 'χω βάλει...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος καταλαβα τοτε.

Οποτε παμε με τη σειρα, περασες το SKSE οποτε σε καθε περιπτωση το παιχνιδι το τρεχει με αυτοο σωστα ;

Περασες το SKYUI οποτε μεσα στο παιχνιδι ειδες τις αλλαγες του UI σωστα ;

 

Τα υπολοιπα mod μπαινεις στο nexus και τα περνας με το πρασινο κουμπακι μεσω nexus mod manager ;

Οταν πατας το πρασινο κουμπακι σου ανοιγει ενα παραθυρο που σου αναφερει τα SKSE και SKYUI με μπλε γραμματα σωστα ;

Εαν ναι τοτε αυτο που σου λεει το site ειναι οτι το mod που κατεβαζεις χρειαζεται αυτα που αναφερει οχι οτι δε τα εχεις εγκαταστημενα, πως μπορει αλλωστε να ξερει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος καταλαβα τοτε.

Οποτε παμε με τη σειρα, περασες το SKSE οποτε σε καθε περιπτωση το παιχνιδι το τρεχει με αυτοο σωστα ;

Περασες το SKYUI οποτε μεσα στο παιχνιδι ειδες τις αλλαγες του UI σωστα ;

 

Τα υπολοιπα mod μπαινεις στο nexus και τα περνας με το πρασινο κουμπακι μεσω nexus mod manager ;

Οταν πατας το πρασινο κουμπακι σου ανοιγει ενα παραθυρο που σου αναφερει τα SKSE και SKYUI με μπλε γραμματα σωστα ;

Εαν ναι τοτε αυτο που σου λεει το site ειναι οτι το mod που κατεβαζεις χρειαζεται αυτα που αναφερει οχι οτι δε τα εχεις εγκαταστημενα, πως μπορει αλλωστε να ξερει ;

 

Αυτό λέω... Πέρασα το SKSE... αλλά δεν είδα κάτι. Πέρασα και το UI, επίσης δεν είδα - επίσης, δεν ξέρω πια από που θα τρέχω το παιχνίδι (υπόθετω ΟΧΙ απ' το original .exe).

Αλλά, γενικά, εφόσον τα πέρασα και πάω να κατεβάσω μέσω Nexus κάποιο mod, ΓΙΑΤΙ μου βγάζει ότι μου λείπουν τα παραπάνω που λέω ότι έχω ήδη εγκαταστήσει...

 

...Α! Μάλιστα... Νόμιζα ότι υπήρχε κάποιο ας πούμε "αυτόματο τσεκ" (πώς πχ. όταν ψάχνει και βρίσκει ο Editor τί έχεις εγκαταστήσει παιχνίδια και με ποιά είναι linked)... και ότι μου λείπουν (αφού υπάρχουν πάλι τα μπλε λινκς).

 

Εντάξει, δεν λέω, πρόσθεσαν έξτρα πράγματα στα γραφικά στην SE. Αλλά δεν με κάνει "τρελό", να την περάσω κι αυτήν - μια χαρά μου φαίνεται και η original version.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...