Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mα το default ugridstoload παλι 5 ειναι και στο SE.

Βεβαια δοκιμασα ανετα ugridstoload=13 και επαιξε ανετα λογω x64.

 

Ποια bools πειραζεις στο παλιο για να ενεργοποιησεις και αλλες σκιες; Με πιανεις αδιαβαστο.

bTreesRecieveShadows κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bTreesRecieveShadows κτλπ.

 

Ελα βρε συ, αυτα εννοεις;

2-3 ειναι και τα ενεργοποιηεις με το πρωτο enb που θα βαλεις.

 

Ενταξει, βεβαια υπαχουν και αυτοι που εχουν μαυρα και αραχνα μεσανυχτα οποτε ναι εκει εχεις δικιο αλλα τωρα μιλαμε μεταξυ μας σχετικοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ποτε δεν υπαρχει ; Δε κοροιδευω, σοβαρα ρωταω.

Δουλεύει όντως αλλα το fps sink παραμένει...

Δυο screenshot με vsync κλειστό και ανοιχτό αντίστοιχα,με το shadowdistance στο 4000.

 

Vsync με 2 σκάλες;30 και 60; κάτι τέτοιο μου φαίνεται...

SkyrimSE_2016_10_29_17_56_59_498.bmp

SkyrimSE_2016_10_29_17_58_03_045.bmp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα βρε συ, αυτα εννοεις;

2-3 ειναι και τα ενεργοποιηεις με το πρωτο enb που θα βαλεις.

 

Ενταξει, βεβαια υπαχουν και αυτοι που εχουν μαυρα και αραχνα μεσανυχτα οποτε ναι εκει εχεις δικιο αλλα τωρα μιλαμε μεταξυ μας σχετικοι.

 

Η SE δεν βγήκε για εσάς τους "σχετικούς" όμως ή τουλάχιστον όχι μόνο για εσάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η SE δεν βγήκε για εσάς τους "σχετικούς" όμως ή τουλάχιστον όχι μόνο για εσάς...

 

Φυσικα και οχι, εχει βγει για τις κονσολες, απλα αυτο που λεω οτι περα απο το x64 δεν κανει κατι που το παλιο δε μπορουσε να κανει.

Απλα περιμεναμε πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καποιος παιζει σε συστημα παρομοιο με το δικο μου σε moddaρισμενο skyrim 

και εχει βρει σωστα settings για 30+ fps ας πει καμια ιδεα εδω...

 

Στο πακετο του @panoc με το που βγαινω εξω απο Inn πεφτω στα 15-20 fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασες το SE ? Θεωρητικα δε πρεπει να εχεις τετοια προβληματα εξω αφου λειπου σε σχεση με το TMP των 90% του grass πανω απο τα μισα δεντρα και σχεδον ολα τα εξτρα αντικειμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα με 9 ευρώ προσφορά το "Legendary Edition" του Skyrim και το "τσίμπησα" την Παρασκευή και... έκτοτε... δεν ξανακοιμήθηκα!!!

ΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ;!... Δεν λέω, μ' άρεσε και το παλιότερο Oblivion... μου άρεσε και το Witcher 3... αλλά σαν αυτό, δεν υπάρχει!!! Έχω πάθει "εθισμό", όπως είχα πάθει (τότε) με τα Baldur's Gate & Neverwinter Nights!

34+ ώρες στο τριήμερο, έγραψα!

 

Φοβερό παιχνίδι! Παράτησα (στην άκρη) την main quest και αφού... αγόρασα άλογο (γιατί είναι "πίκρα" να ...περπατάς ατελείωτα), έχω γίνει... "Ιντιάνα Τζόουνς" και "σουλατσάρω" στην χώρα παντού (μ' έναν Ελφ σύντροφο τοξότη) και εξερευνώ, ενώ έχω ανοίξει καμιά 20ριά side-quests σ' όλη την χώρα (απ' άκρη σ' άκρη)!

 

Αυτό που αντιμετώπισα, είναι ένα (γνωστό μάλλον) bug, μετά τον πρώτο δράκο που θανάτωσα (αφού... επέστρεψα στην main quest). Έξω απ' την Whiterun πόλη, στον WatchTower, αφού ενωθήκαμε με την ομάδα του άρχοντα της πόλης, τόξευσα μπόλικα βέλη στον δρακάκο, τον "καθάρισα", έγινε το animation του "consuming dragon soul"... αλλά όταν πήγα να ενεργοποιήσω την "dragon shout"... εκεί βλέπω ότι είναι "γρίζα" και κάτω δεξιά λέει "0 Dragon Souls". Άρα, δεν μπορώ να την ενεργοποιήσω...

Αφού πάω πίσω στον άρχοντα, μου λέει να πάω σε κάποιους "Σοφούς" (νοτιοανατολικά της πόλεως) για να με "διδάξουν"... Έτσι γίνεται; Δεν θα 'πρεπε με την θανάτωση του δράκου να αποκτήσω και την "Dragon Soul" του, ώστε να την ενεργοποιήσω (την "Shout" του);

 

Επίσης... που αλλού μπορώ να ΠΟΥΛΗΣΩ τα ...άπειρα loot που έχω;;;; Έχω τόσα πολλά (που μετά βίας κουνιέμαι), που σκέφτομαι να...αγοράσω σπίτι στην Whiterun για να τα ...αποθηκεύσω! Στην Whiterun, δεν υπάρχουν πολλοί έμποροι να τα δώσω - και έχουν και λίγα χρήματα, για να τα αγοράσουν όλα (δεν "ξαναγεμίζουν" με χρήμα; )...

...Επίσης... δεν μπορώ να 'χω ΔΥΟ companions, πλην του ενός; Κι αν "σουτάρω" τον έναν για να πάρω τον άλλον (πχ. το Έλφ, για να πάρω την γκομενίτσα ιππότη στο Keep του Whiterun)... που πάει για να τον ξαναβρώ αν θελήσω να τον ξαναπάρω παρέα;

 

Και τέλος... ένα κωλο-άλογο για τον companion δεν μπορώ να πάρω;;;;; Κάθομαι και τρέχω με το άλογο και... περιμένω μισό αιώνα να με προφτάσει ο τύπος που τρέχει σαν τον... Κεντέρη, από πίσω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

One word, mods!

 

Ε... κάτσε "να καώ" στο official και βλέπουμε.

Δεν είμαι παίκτης που ΑΜΕΣΩΣ πετάει mods. Θέλω να απολαύσω το "original" και μετά βλέπουμε.

 

Καμιά απάντηση στα όσα ρωτώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε... κάτσε "να καώ" στο official και βλέπουμε.

Δεν είμαι παίκτης που ΑΜΕΣΩΣ πετάει mods. Θέλω να απολαύσω το "original" και μετά βλέπουμε.

 

Καμιά απάντηση στα όσα ρωτώ;

 

Όσων αφορά το θέμα πουλήματος είναι γνωστό πρόβλημα.

Η αντιμετώπιση είναι όταν τελειώσουν τα λεφτά ενός πωλητή, να κάνεις wait 24 ώρες, για να έχουν ξανά λεφτά.

 

 

 

Εγώ με την ευκαιρία της SE αποφάσισα να αποκτήσω το Dragonborn dlc που τόσο καιρό δεν το είχα.

Με εξέπληξε το πόσο μικρή διάρκεια είχε η κεντρική ιστορία του. 1 dungeon όλο και όλο.

Επίσης ο Miraak ήταν πιο εύκολος από τα Ash Spawns που μου ζήτησε ένας παπάς να καθαρίσω στο Raven Rock. 

 

Τελικά αποφάνθηκε το αποτέλεσμα: Το Shivering Isles είναι το καλύτερο dlc που έχει φτιάξει η Bethesda, και ένα απ' τα καλύτερα γενικά στη βιομηχανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε... κάτσε "να καώ" στο official και βλέπουμε.

Δεν είμαι παίκτης που ΑΜΕΣΩΣ πετάει mods. Θέλω να απολαύσω το "original" και μετά βλέπουμε.

 

Καμιά απάντηση στα όσα ρωτώ;

κάντο unistall,και βάλε την SPECIAL EDITION που σου έδωσε "δώρο"..και πέρνα τα saves. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάντο unistall,και βάλε την SPECIAL EDITION που σου έδωσε "δώρο"..και πέρνα τα saves. :-D

 

 Να κάτσω να το βγάλω εντελώς και να το ξαναβάλω;;;

Και ποιά "σπέσιαλ" edition λες; Εγώ το Legendary Edition πήρα και έβαλα, δεν είδα κάτι άλλο. (Μέσω Steam το πήρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...