Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπιζω να υπαρχει επιλογη για το αν θελουμε το upgrade στην special edition. Εχω την legendary edition και αν τα mods δεν ειναι συμβατα δεν θελω upgrade, θελω να μπορω να επιλεξω τι ειδους mod θα βαλω συμφωνα με το γουστο μου απο τα χιλιαδες που υπαρχουν και οχι αυτα που θα με υποχρεωσει η Bethesda. 

Εν τω μεταξυ αυτοι ειναι ''ωραιοι''! Πιθανοτατα πηραν τα καλυτερα (κατα την γνωμη τους) mods που εφτιαξε ο κοσμος με τον κοπο του και με μηδεν κοστος ξαναπουλανε το παιχνιδι... Αρπαχτη φως φαναρι!

 

 

Υ.Γ.: Αντι να κατσουν να ασχοληθουν και να ανακοινωσουν το The Elder Scrolls VI μας πρηζουν με αηδιες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Naruto οι γνώσεις μου στο θέμα είναι ελάχιστες οποτε ότι και να σου πω...δυο mods έχω φτιάξει και αυτά ήταν retextures :D KNSM το engine είναι το ίδιο, οποτε φαντάζομαι πάνω κάτω τα ίδια features με Fallout 4 και μάλλον ένα σκαλί κάτω, όσο για το steam απλά βάζεις το game να μην γίνετε automatic update και τέλος. Το μοναδικό πρόβλημα που ίσως λυθεί είναι τα shadows που ποτε δεν βρέθηκε λύση λόγο engine limitation αλλα και πάλι δεν αξίζει, πάντως είμαι περίεργος να δω πως θα τρέχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που το δινει σαν δωρεαν update, μια χαρα κινηση εκανε η Bethesda. Η συντριπτικη πλειοψηφια των παικτων παιζει τα παιχνιδια χωρις mods,κτλ γιατι θελουν να παιξουν ενα παιχνιδι για διασκεδαση και οχι να πονοκεφαλιασουν ποια mods ειναι συμβατα μεταξυ τους, ποιο mod κανει τις πετρες σε μια τυχαια βουνοπλαγια να φενοντε καλυτερες, κτλ κτλ. Αυτοι λοιπον θα μπορεσουν να παιξουν μια αναβαθμισμενη εκδοση του παιχνιδιου, σχετικα trouble-free (φυσικα οχι εντελως γιατι...Bethesda).

Φυσικα η περιπτωση του Skyrim ειναι λιγο πιο ιδιαιτερη και εχει οντως μεγαλη mods scene, αλλα οσοι εχουν την τρελα αυτη, σιγουρα θα κανουν τα ιδια και με την Special Edition ...

Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να υπαρχει γκρινια ακομα και για κατι που μας δινετε ως δωρεαν αναβαθμιση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dude το να βάλεις mods είναι απίστευτα πιο εύκολο σε σχέση με πριν που δεν υπήρχε NMM, Loot κτλ. Από εκεί και πέρα τα σημαντικά mods έχουν να κάνουν με gameplay και όχι με textures, μονο το SkyUI είναι αρκετό ώστε να μην θες ούτε να δεις vanilla game ξανά και τα 12m downloads μαρτυρούν ότι αρκετά μεγάλο ποσοστό βάζει mods. Πιστεύεις μετά από 4 χρονια θα ξανά γυρίσουν να update όλα τα mods ενώ τρέχουν άψογα?! Δύσκολα, αυτή η έκδοση βγαίνει για PS4 k Xbone. Δυσανασχετούμε γιατί θα μπορούσαν να φτιάξουν το Fallout η να βγάλουν κάνα DLC τις προκοπης. Αλλα anyways ανούσια συζήτηση όλα για τις consoles γίνονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Naruto οι γνώσεις μου στο θέμα είναι ελάχιστες οποτε ότι και να σου πω...δυο mods έχω φτιάξει και αυτά ήταν retextures :D KNSM το engine είναι το ίδιο, οποτε φαντάζομαι πάνω κάτω τα ίδια features με Fallout 4 και μάλλον ένα σκαλί κάτω, όσο για το steam απλά βάζεις το game να μην γίνετε automatic update και τέλος. Το μοναδικό πρόβλημα που ίσως λυθεί είναι τα shadows που ποτε δεν βρέθηκε λύση λόγο engine limitation αλλα και πάλι δεν αξίζει, πάντως είμαι περίεργος να δω πως θα τρέχει.

 

Ψαχνω την επιλογη για να μην γινεται automatic update και δεν υπαρχει! Η μοναδικη επιλογη ειναι το '' Διατηρηστε παντα αυτο το παιχνιδι ενημερωμενο''! WTF?

 

Edit: Μολις το googlαρα και οντως, η valve εδω και 2 χρονια περιπου εχει αφαιρεσει την επιλογη του disable automatic update... 

 

''Μπραβο'' σε valve και Bethesda, με το ζορι update στη νεα edition και στα @@ τους αμα εχεις φαει μερες να το moddαρεις και εχεις κανενα 6μηνο που παιζεις το παιχνιδι, απλα θα στο καταστησουν broken με το ετσι θελω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rly?! Είχα να κοιτάξω από εποχές DayZ, αλλα ναι όπως λέει και Wiz, δύσκολα να είναι forced. Μου θύμισες την φάση που όταν έκανε update το NMM έσβησε όλα τα mods....ευτυχώς τώρα πια τα κάνει reinstall αυτόματα...δεν είναι αστεία αυτά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εντελώς free δεν είναι.Υπό προϋποθέσεις, ναι.Εάν έχεις την απλή έκδοση του skyrim χωρίς τα dlc, οπως έχω κι εγώ πχ, παίρνεις απ' το σακούλι.Όχι ότι καίγομαι να ασχοληθώ, απλά free update για όλους δεν το λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@@ θα είναι...μακάρι αλλα χλωμό όταν τα περισσότερα mods χρειάζονται SKSE για να τρέξουν. Τα re-textures κτλ λογικά δεν θα έχουν θέμα αλλα τα περισσότερα graphical mods θα είναι περιττά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...