Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

skyrim εγκατασταση σε xbox mods?

 

καλησπερα,

γνωριζει καποιος πως μπορω να περασω mods που εχω κατεβασει...

σε xbox??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Τελικά το mod ολοκληρώθηκε ;    

Δεν ολοκληρώθηκε γιατί μόνο ότι εμφανίζεται στα μενού μπορούσε να μεταφραστεί.

Δυστυχώς το Skyrim δεν έχει font coding για να εμφανίζονται χαρακτήρες του Ελληνικού αλφαβήτου πχ στους υπότιτλους όταν μιλάν NPCs, και όσο και αν ρώτησα και γκούγκλαρα για να βρω τρόπο να λύσω αυτό το θέμα δε βρήκα λύση. :(

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Και ναι, ένα νέο mod που σκοπό έχει να προσθέσει online multiplayer στο Skyrim:

 

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/67038/?tab=1&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fskyrim%2Fajax%2Fmoddescription%2F%3Fid%3D67038%26preview%3D&pUp=1

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντι να βγαλουν ενα κανονικο multiplayer στην Bethesda εβγαλαν το εκτρωμα που λεγεται Elder Scrolls Online... 

Θα μπορουσαν να το βγαλουν ως paid dlc, θα χ@ζοντο@σαν στο ταλυρο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντι να βγαλουν ενα κανονικο multiplayer στην Bethesda εβγαλαν το εκτρωμα που λεγεται Elder Scrolls Online... 

Θα μπορουσαν να το βγαλουν ως paid dlc, θα χ@ζοντο@σαν στο ταλυρο... 

 

Νταξ, δεν είναι και τόσο κακό. Εγώ πχ που δεν έχω παίξει άλλο mmorpg και το παίζω σαν solo player το απολαμβάνω. Απλή μορφή μεν αλλά καλό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε γαμάτο είναι, εγώ το πήρα και το χάρισα γιατί έχει ένα βασικό αδιανότητο πρόβλημα...

δεν υποστηρίζει controller...

 

δεν παίζω με ποντίκι τίποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ήταν προσπάθεια mod πριν το release του ESO και έφαγε παντόφλα απο την Bethesda. Τώρα το ξαναέβγαλαν, δεν ξέρω αν είναι ο ίδιοσ τύπος, αλλα αν πιστέψεις το future feature log του, θα εχεις στην ουσία ενα λειτουργικότατο co-op skyrim experience. Δλδ, κάψιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε γαμάτο είναι, εγώ το πήρα και το χάρισα γιατί έχει ένα βασικό αδιανότητο πρόβλημα...

δεν υποστηρίζει controller...

 

δεν παίζω με ποντίκι τίποτε.

 

Εγώ περίμενα να βγει σε playstation

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μια ερώτηση. Αν βάλουμε πολλά mods το ένα αντικαθιστάται από το άλλο? Χρησιμοποιώ μόνο nexus mod manager. Έχω βάλει γύρω στα 51 mods και το αποτέλεσμα είναι πολύ κατώτερου του αναμενόμενου. Τα mods που έχω βάλει:

 

post-212896-0-54976600-1437052573_thumb.pngpost-212896-0-20782800-1437052576_thumb.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά έχεις βάλει θεωρώ, μπορείς να έχεις conflicts. Κάπου είχα διαβάσει ότι μέχρι 25-30 είναι το acceptable όριο για να μην έχεις προβλήματα in-game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλήματα στο 2ωρο που έπαιξα δεν συνάντησα. Το θέμα είναι ότι πραγματικά το παιχνίδι φαίνεται "άσχημο" για τόσα Mods. Μήπως μπερδεύονται και δεν βγαίνει το τελικό αποτέλεσμα? δεν ξέρω. όταν ζητούσε να κάνει overwrite πατούσα πάντα όχι, στο nexus mod manager. Και το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να βγάλω κάποιο γιατί θα πρέπει να παίξω το παιχνίδι από την αρχή (τα είχα βάλει από την αρχή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν ασυμβατότητες. Κοιτάς πχ αν έχεις βάλει κάποιο που φτιάχνει τα δέντρα να μην βάλεις κάποιο άλλο που εμπεριέχει και δέντρα. Πχ μπορεί να έχεις βάλει ένα που να λέει real trees (λέμε τώρα τυχαίο) και άλλο ένα που να φτιάχνει το περιβάλλον γενικά (πέτρες, έδαφος, δέντρα, σπίτια κλπ) και στα δέντρα να μπερδεύεται με το άλλο. Κοιτάς, το κάθε mod γράφει με ποιά άλλα δεν έχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν ασυμβατότητες. Κοιτάς πχ αν έχεις βάλει κάποιο που φτιάχνει τα δέντρα να μην βάλεις κάποιο άλλο που εμπεριέχει και δέντρα. Πχ μπορεί να έχεις βάλει ένα που να λέει real trees (λέμε τώρα τυχαίο) και άλλο ένα που να φτιάχνει το περιβάλλον γενικά (πέτρες, έδαφος, δέντρα, σπίτια κλπ) και στα δέντρα να μπερδεύεται με το άλλο. Κοιτάς, το κάθε mod γράφει με ποιά άλλα δεν έχει πρόβλημα.

 

Οπότε αξίζει να το ξεκινήσω από την αρχή και να βάλω αργότερα τα mods? Δηλαδή τώρα μπερδεύονται τα Mods και το αποτέλεσμα είναι να μην ενεργοποιείται κανένα και στην τελική να έχω την vanilla έκδοση? πως πάει ακριβώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω, χωρίς να είμαι σίγουρος, ότι δεν είναι ούτε σαν το απλό τώρα που το παίζεις, αλλά άσχημο οπτικά λόγω μπερδεμένων mod. Ναι, για δες μήπως το ξεκινήσεις από την αρχή με λιγότερα και κοιτάζοντας το κάθε mod με ποιά άλλα είναι συμβατό.

 

Τέλος, το έχεις στο steam? Aν ναι, για δες από το workshop μήπως βάλεις τα mods πιο εύκολα και πάλι νομίζω και εκεί λέει το κάθε ένα με ποιό δεν ταιριάζει και με ποιό ταιρίαζει.


Δες και εδώ: http://www.insomnia.gr/topic/390229-the-elder-scrolls-v-skyrim/?p=53706998

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...