Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασα και γώ το παιχνίδι αφού άκουγα απο εδώ και απο κει το πόσο καλό είναι σε γραφικά και αποφάσισα να δοκιμάσω την τύχη μου ΑΛΛΑ δεν  τι να πώ σε 1080p, όλα τέρμα με σταθερο 60αρι τα γραφικά στα μάτια μου ήταν της πλάκας, οκ δεν θα κρίνω gemeplay story klp αλλα καθαρά στον τεχνικό τομέα δεν...., απορώ γιατί τόσος ντόρος το τι οτι είναι βαρύ και ασήκωτο το οτι θέλει καλό pc τεσπα....

Το ίδιο σκηνικο΄και με το battlefield 4 πολλά κεράσια και το οπτικό αποτέλεσμα για γέλια, ΠΟΣΕΣ φορές να τελιώσω το crysis 3 έχω μάθει απ' έξω και την τελευταία λεπτομέρια του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δοκίμασα και γώ το παιχνίδι αφού άκουγα απο εδώ και απο κει το πόσο καλό είναι σε γραφικά και αποφάσισα να δοκιμάσω την τύχη μου ΑΛΛΑ δεν  τι να πώ σε 1080p, όλα τέρμα με σταθερο 60αρι τα γραφικά στα μάτια μου ήταν της πλάκας, οκ δεν θα κρίνω gemeplay story klp αλλα καθαρά στον τεχνικό τομέα δεν...., απορώ γιατί τόσος ντόρος το τι οτι είναι βαρύ και ασήκωτο το οτι θέλει καλό pc τεσπα....

Το ίδιο σκηνικο΄και με το battlefield 4 πολλά κεράσια και το οπτικό αποτέλεσμα για γέλια, ΠΟΣΕΣ φορές να τελιώσω το crysis 3 έχω μάθει απ' έξω και την τελευταία λεπτομέρια του

 

Τεχνικά, τα γραφικά του vanilla Skyrim ήταν μετριοκαλά, κανείς δεν είπε ποτέ πως ήταν καταπληκτικά. Είχαν και προβλήματα clipping, και με τις σκιές, και φτωχά textures και πτώσεις του frame rate (νομίζω). Απλά υπήρχε ο εντυπωσιασμός από το περιβάλλον. Η δουλειά που έχουν κάνει οι modders βέβαια είναι καταπληκτική και νομίζω πως γονατίζει και πολύ δυνατά μηχανήματα. Με την αντίστοιχη φροντίδα είναι ό,τι καλύτερο από πλευράς συνολικού αποτελέσματος υπάρχει στο PC.

 

Αυτό το "παίζω παιχνίδι αποκλειστικά και μόνο για τα γραφικά" πάντως αδυνατώ να το καταλάβω...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι αρέσει στον καθένα όσο αφορά εμένα μπορώ να φάω άπαιρο χρόνο να σετάρω ενα μηχάνημα να φτιάχνω τηνυδρόψυξη όπως την θέλω να να μοντάρω το κουτί όπως μου αρέσει ή να περνάω χρόνο με bios και benches για ένα καλύτερο σκόρ στο hwbot

Οπότε μου αρέσει απο τα games να βλέπω πόσο καλά μπορεί το μηχάνημα μου να αποδώσει και το πόσο καλό είναι το οπτικό αποτέλεσμα στο μάτι μου τίποτε άλλο, απο εκεί και πέρα με το μόνο παιχνίδι που ασχολούμαι σοβαρά είναι το ms flight simulator με ενα σωρό addons

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέρασα επιτέλους τα mods και δεν εντυπωσιαστικα καθόλου το μονο που αλλάζει ειναι το χρωμα τα textures παραμένουν τα ίδια απαίσια και παρωχημένα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέρασα επιτέλους τα mods και δεν εντυπωσιαστικα καθόλου το μονο που αλλάζει ειναι το χρωμα τα textures παραμένουν τα ίδια απαίσια και παρωχημένα :(

 

Δηλαδή πέρασες HD Textures pack, που αν είδα καλά είναι 2Κ, και σου φάνηκε το ίδιο?

 

Και ποιά mods πέρασες ακριβώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα mods πρέπει να ξέρεις να τα περνάς, με συγκεκριμένη σειρά και προσοχή γιατί μπορεί να υπάρξει conflict με το παραμικρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πέρασες HD Textures pack, που αν είδα καλά είναι 2Κ, και σου φάνηκε το ίδιο?

 

Και ποιά mods πέρασες ακριβώς?

μεχρι στιγμης εχω περασει το climates of tamriel

realvision enb και tamriel reloaded for enb αυτα ;ν εχεις να μου πρωτινεις καποια αλλα mods καλος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις να μου πρωτινεις καποια αλλα mods καλος :)

Ναι αν μπορούσατε να προτείνετε μια λίστα από mods να βάλουμε και εμείς που δεν γνωρίζουμε ποια είναι τα καλύτερα, θα βοηθούσε πολύ :)

Αν κοιτάξετε 5-6 σελίδες πίσω σίγουρα θα βρείτε μια λίστα με mods γιατί ανακύπτει η ερώτηση κάθε λίγο. Το πρόβλημα είναι τι εννοείς με το "καλύτερα" μια και δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα. Εγώ για παράδειγμα δεν βάζω βαριά mods γραφικών γιατί έχω αργό επεξεργαστή (+ ότι το τρέχω από linux μέσω εξομοιωτή). Κάποιος άλλος μπορεί να έχει γρήγορο pc και να θέλει την καλύτερη δυνατή εικόνα οπότε να βάλει όλα τα mods που επηρεάζουν τα γραφικά.

 

Αυτό που προτείνω εγώ είναι να επισκεφτείτε την σελίδα GEMS στην οποία αναφέρονται τα δημοφιλέστερα mods. Τα mods που συστήνουν είναι πολύ σταθερά και χωρίς bugs (όσο αυτό είναι δυνατόν) και είναι χωρισμένα σε κατηγορίες μαζί με την περιγραφή τους και το link για να κατέβουν. Έτσι μπορείτε χωρίς να χρειάζεστε ψάξιμο να κρίνετε ποια mods αρέσουν στον καθένα σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τουλάχιστον μία εκτεταμένη λίστα με graphics mods στις πιο πίσω σελίδες, και όχι πολύ μακριά. Η σελίδα του Ημίθεου είναι πάρα πολύ καλή, απλά δε βλέπω να περιλαμβάνει καθαρά graphics mods. Είναι κάτι που σε αυτό το θέμα το έχουμε συζητήσει.

 

Από εκεί και πέρα το Skyrim nexus παραμένει μια πολύ καλή πηγή.

 

http://www.nexusmods.com/skyrim/?

 

Ορίστε το texture pack (νομίζω)

 

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/607/?

 

Γενικά είναι μια δουλειά που απαιτεί προσωπικό ψάξιμο, αν και τα περισσότερα αξιοπρεπή mods έρχονται με αναλυτικότατες οδηγίες συμβατότητας και εγκατάστασης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έβαλα κάποιο mod, απο τις φωτό στο λίνκ δείχνει όντως ωραίο

 

http://www.dsogaming.com/screenshot-news/skyrim-still-features-the-most-beautiful-most-detailed-greenish-environments/

 

....για δες και εδω και θα καταλαβεις  :-D  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον έχω περάσει αυτά τα mods και τα γραφικά βελτιώθηκαν σημαντικά

immersive roads

climates of tamriel

realvision enb

skyrim flora overhaul

2k textures pack

εχετε να προτείνεται mod με γρασίδι?

γενικά πλησιάζει αρκετά σε next gen παιχνιδι

:) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...