Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και το ξεκινησα παλι και αφου εβαλα οτι μοντ βρηκα(μονο που το realistic water μου κρασαρει το παιχνιδι) δρακοι επιτιθονται στην whiterun και δεν μπορω να ξεμυτισω απο κτιριο σε κτιριο.τι να κανω;ποιο αρχειο μπορει να ευθυνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο mod που επηρρεάζει τους δράκους,πχ deadly dragons ίσως?Απενεργοποίησε το και φόρτωσε ξανά το παιχνίδι.

Έχεις βάλει το open cities μήπως?Έχει πεθάνει κάποιος σημαντικός npc που συνδέεται με κάποιο quest?

Στο κάτω κάτω ρίξε την δυσκολία του παιχνιδιού στο πιο χαμηλό και άσε τους φρουρούς να τους σκοτώσουν το θέμα είναι να μην σκοτώθει κανένας quest giver γιατί μετά θα πρέπει να τον αναστήσεις μέσω κονσόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ο καλύτερος οδηγός για stable modding του skyrim πάντως είναι το STEP - Skyrim Total Enhancement Project.

 

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/11/?

 

χρησιμοποιώντας αυτον και το mod organizer, δεν θα έχετε προβλήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα σημερα το παιχνιδι. Πραγματικα, εχω μεινει με το στομα ανοιχτο με καποια βιντεο απο mods που ειδα λιγο στο youtube. Για να δουμε τι επιδοσεις θα εχω με την καρτα μου..

 

Γενικα, βαραινει αρκετα πιο πολυ το παιχνιδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα σημερα το παιχνιδι. Πραγματικα, εχω μεινει με το στομα ανοιχτο με καποια βιντεο απο mods που ειδα λιγο στο youtube. Για να δουμε τι επιδοσεις θα εχω με την καρτα μου..

 

Γενικα, βαραινει αρκετα πιο πολυ το παιχνιδι?

 

εξαρτάται τα mods που θα βάλεις.

κάποια mods σπαν ρεκόρ και ξεπερνάν σε ποιότητα ακόμα και standards της βιομηχανίας, πράγμα που σημαίνει πως ανεβάζουν αριθμούς πιο ψηλά και από οποιοδήποτε αμοντάριστο παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

(Πολύ) Ωραία όλ' αυτά, αλλά όπως έχω ξαναπεί, με χαλάει να παίζω κάτι που δεν έχει σχεδόν καμία σχέση με το αρχικό παιχνίδι, ανεξάρτητα αν το αρχικό είναι υποδεέστερο σε πολλούς τομείς.

 

Είναι σα να παίξω ένα κομμάτι του Bach ή των Pink Floyd π.χ. με ό,τι να 'ναι μπάσα, πρίμα και εφέ.

 

Ή σα να έχω μια Mercedes και να την κάνω αγνώριστη, μέσα κι έξω. Να τη δει άνθρωπος και να μην καταλαβαίνει τι μάρκα είναι αυτό που του δείχνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι ωρας εχω βαλει μερικα απο mods απο το steam workshop και με full hd και ολα ultra παιζω σχεδον ολη την ωρα με 60 σταθερα, περαν απο καποιες στιγμες που παει 45-50-55 για παρα πολυ λιγο και παλι 60. Τωρα, κατα ποσο ειναι βαρια αυτα που εχω βαλει, δεν ξερω...

 

post-182562-0-43272600-1419775590_thumb.png

 

post-182562-0-10228300-1419775592_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eβαλα (+ τα παραπανω mod που φαινονται στην εικονα με τα τικς) το Lanterns of Skyrim - All In One και τωρα εχω minimum 30 frames. Την περισσοτερη ωρα 50-60 αλλα πεφτει που και που.

 

Σημερα το ξεκινησα το παιχνιδι και πραγματικα μαρεσει. Κανα 7ωρο επαιξα και εφτασα lvl 5. 

 

Τωρα κατι ακιρο. Σε καποια φαση μου εδωσαν μαζι μια να με ακολουθει για να παω σε ενα quest. Την πρωτη φορα, εγινε ενα ντου και ενω τους σκοτωσα ολους, αυτην δεν προλαβα να την προστατεψω, μπηκε μπροστα σε εναν για να με σωσει και πεθανε.  :cry:

 

Ξανα κανω load, ωστε να την εχω παλι μαζι μου :wub:  και πριν φτασω παλι σε αυτο το μερος, τις λεω ''περιμενε εδω''. Δεν ηταν παλι τοσοι εκει οι εχθροι (ουτε οι ιδιοι) αλλα πιο λιγοι. Με τα πολλα τους σκοτωνω και παω να την βρω εκει που την αφησα.... και ελειπε  :cry:

 

Τι γινεται ρε παιδια... :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...