Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ποιά είναι "απαραίτητα" για το game είτε απο το workshop είτε απο το nmm?

Τσίμπησα τη legendary και λέω να λιώσω μιας και μόνο στο 360 είχα παίξει.

τι να λιώσεις; αυτό θα σε πεθάνει... Είχα κλείσει 420 ώρες.. Μου είχε γίνει το παιγνίδι που μισούσα να λατρεύω να παίζω.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ενδιαφέρομαι για μια λίστα με τα «θεμελιώδη» mods, περισσότερο για τον οπτικό τομέα, αλλά όχι υπερβολές.

 

Edit: Ωραίο πράγμα το VDSL, 15 λεπτά για να κατέβει απ' το Steam.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ ενδιαφέρομαι για μια λίστα με τα «θεμελιώδη» mods, περισσότερο για τον οπτικό τομέα, αλλά όχι υπερβολές.

 

Edit: Ωραίο πράγμα το VDSL, 15 λεπτά για να κατέβει απ' το Steam.

http://www.reddit.com/r/skyrim/comments/1ikhrs/the_list_of_the_best_must_have_mods_for_skyrim/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα scse που είναι απαραίτητο για τα περισσότερα mods μου βγάζει την παναγία και δεν ενεργοποιείται με τίποτα (δείχνει οτι είναι on αλλα μετά skyui κτλ που το χρειάζονται βγάζουν error)

 

Τέλος πάντων, for now είδα οτι υπάρχει ένα free dlc απο το steam hd texture pack. Δείχνει να το κατεβάζει αλλα με προβληματίζει λίγο. Δεν θα πρεπε να'ναι στο default installation?

 

Γενικά μέχρι στιγμής με τα mods κάνω μια τρύπα στο νερό και τσατίζομαι. Κάτι πολύ ευχάριστο είναι οτι παρόλο που δεν φαίνεται να είναι controller compatible στο steam big picture, αν το τρέξεις παίζει κανονικά και κάνει και remap τα πάντα ingame.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά παίζει με xbox controller και έτσι το ευχαριστήθηκα κι εγώ αλήθεια είναι.

 

Οχι μη προβληματίζεσαι σωστά το κατεβάζεις, με αυτό θα δεις διαφορά, αν και τα default δεν είναι χάλια.

 

Καλα να περάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks guys. Μου έσπασε τα νεύρα το nexus manager. Έκανα manual install το SCSE κατέβασα και ένα σκασμό mods απο κάποια packs στο workshop και πλέον το παιχνίδι είναι πανέμορφο (με άπειρα περιθώρια βελτίωσης βέβαια σε σχέση με ο,τι έχω δεί σε video κτλ). Τo pc αναστενάζει λίγο βέβαια οπότε μάλλον πρέπει να γίνω λίγο πιο επιλεκτικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks guys. Μου έσπασε τα νεύρα το nexus manager. Έκανα manual install το SCSE κατέβασα και ένα σκασμό mods απο κάποια packs στο workshop και πλέον το παιχνίδι είναι πανέμορφο (με άπειρα περιθώρια βελτίωσης βέβαια σε σχέση με ο,τι έχω δεί σε video κτλ). Τo pc αναστενάζει λίγο βέβαια οπότε μάλλον πρέπει να γίνω λίγο πιο επιλεκτικός.

 

BTW μην βάλεις πάνω από 20-25 mods.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάστε τα descriptions στο nexus...

Το SKSE (Skyrim Script Extender) πχ. δεν το βάζεις με το mod manager αλλα manually. 

 

Πολλά απο τα mods πρεπει να τα βαζεις manually και οχι με τον manager, παροτι εχουν link για manager! 

Αλλιως δεν δουλευουν. To λινκ για τον μανατζερ ειναι μονο αν θες να το προσθεσεις αργοτερα σαν entry για να ξερεις τι εχεις βαλει μεχρι τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Μετά την εγκτάσταση του SKSE και άλλων mod's δεν μου εμφανίζεται η μπάρα που είναι η μικρογραφία του χάρτη (δεν ξέρω πως αλλιώς να την περιγράψω).

Υπαρχεί επιλογή για να εμφανιστεί στα options του mod ή είναι κάποιο glitch;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...