Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες μόλις αγόρασα μια GTX480 κι έλεγα να τσεκάρω το Skyrim μαζί με μερικά mods. Αξίζει ή είναι πια παλιό;

Εννοείται πως αξίζει να το δοκιμάσεις. Αν δεις 5-10 σελίδες πριν στο νήμα θα δεις πολλά προτεινόμενα mods που αλλάζουν την ατμόσφαιρα και το κάνουν πολύ καλύτερο.

 

Για περισσότερες πληροφορίες τσέκαρε τον οδηγό STEP και το GEMS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πάρα πάρα πάρα πολύ ωραίο και να το δοκιμάσεις ανεπιφύλακτα!

Με τα μοντς δεν δείχνει ούτε στιγμή τα χρόνια του, ενώ η ατμόσφαιρά του είναι ανεπανάληπτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το ξαναεβαλα το skyrim προχθες με ολα αυτα τα mods και το παιχνιδι απλα σπερνει.δεν εχω κατι αλλο να πω.σαν next gen φενεται πλεον!!!

 

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/30936/?tab=1&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fskyrim%2Fajax%2Fmoddescription%2F%3Fid%3D30936%26preview%3D&pUp=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το ξαναεβαλα το skyrim προχθες με ολα αυτα τα mods και το παιχνιδι απλα σπερνει.δεν εχω κατι αλλο να πω.σαν next gen φενεται πλεον!!!

 

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/30936/?tab=1&navtag=http%3A%2F%2Fwww.nexusmods.com%2Fskyrim%2Fajax%2Fmoddescription%2F%3Fid%3D30936%26preview%3D&pUp=1

Θέλει 2gb vram ΓΑΜΩΤΟ! :cry:  To έψηνα πάρα πολύ να το βάλω μιας κι αγόρασα πρόσφατα το παιχνίδι στα sales, είδα και το video τις προάλλες και μετά έκλαιγα που δεν αγόρασα την 2gb της 6950 όταν έστηνα το pc..

Ελπίζω κι εγώ που είμαι με 1gb να βρώ άλλα αξιιοπρεπή mod πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πολυ χαμηλος ηχος στο Skyrim.

Οπως λεει ο τιτλος , λοιπον, ο ηχος ειναι τρομερα χαμηλος οταν παιζω. Και η μουσικη και οι φωνες και τα sfx. Εχω προσπαθησει τα βασικα οπως να ανεβασω τον ηχο αλλα τιποτα. Οι drivers μου ειναι IDT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι γνωστό bug. Υπάρχουν διάφορα workarounds, αυτό που κάνω εγώ είναι στις ρυθμίσεις ήχου των Windows, στις βελτιώσεις να ενεργοποιώ την «Ισοστάθμιση Ηχηρότητας» για όση ώρα παίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ναι είναι γνωστό bug. Υπάρχουν διάφορα workarounds, αυτό που κάνω εγώ είναι στις ρυθμίσεις ήχου των Windows, στις βελτιώσεις να ενεργοποιώ την «Ισοστάθμιση Ηχηρότητας» για όση ώρα παίζω.

Εννοεις το Equalizer λογικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει 2gb vram ΓΑΜΩΤΟ! :cry:  To έψηνα πάρα πολύ να το βάλω μιας κι αγόρασα πρόσφατα το παιχνίδι στα sales, είδα και το video τις προάλλες και μετά έκλαιγα που δεν αγόρασα την 2gb της 6950 όταν έστηνα το pc..

Ελπίζω κι εγώ που είμαι με 1gb να βρώ άλλα αξιιοπρεπή mod πάντως.

Mε 1 giga ram θα χαροπαλεψεις με τα mods. Εδω εγω με 2gb αμα το παρακανω με τα NPS / Textures, με πεταει καθε 3 απτο game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις το Equalizer λογικα.

 

Στα Αγγλικά το γράφει Loudness Equalization και μπορείς να το ενεργοποιήσεις όπως φαίνεται εδώ ή και από το Control Panel της κάρτας ήχου αν έχει την αντίστοιχη επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, αντιμετωπιζω προβλημα με το Saarthal Amulet

 

Αφου ειμαι παγιδευμενος σε εκεινο το δωματιακι, κανω equip το amulet, και χρησιμοποιω ενα shout ωστε να σπασω τον τοιχο και να προχωρησω μεσα στο μονοπατι, αφου ομως σπασω τον τοιχο, μολις μπω μεσα και προχωρησω ελαχιστα, το παιχνιδι κλεινει μονο του, με πεταει κατευθιαν στην επιφανεια εργασιας. Τι μπορω να κανω?

Η εκδοση ειναι η official legendary του steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για δοκίμασε να κόλπο. Αλλαξε ένα κομμάτι armοr κανε ξανά save σε αυτό το σημείο μετά load αυτό το save και δοκίμασε να μπείς πάλι. Το είχα κάνει σε κάποια crash που είχα και είχε σωθεί η κατάσταση.

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκίμασε να κόλπο. Αλλαξε ένα κομμάτι armοr κανε ξανά save σε αυτό το σημείο μετά load αυτό το save και δοκίμασε να μπείς πάλι. Το είχα κάνει σε κάποια τέτοια crash που είχα κάνει σε κάποια crash που είχα και είχε σωθεί η κατάσταση.

 

Αυτό ήταν, δούλεψε, άλλαξα το κράνος και όλα εντάξει. Ευχαριστώ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πότε τελειώνει το παιχνίδι;

 

δεν θέλω spoiler, απλά πείτε μου τι λεβελ έχετε αν το τερματίσετε.

 

δλδ θέλω να πω.... τερματίζει ποτέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...