Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εντιμετωπίζω το εξης προβλημα! Εβαλα μερικα mods απο steam και με πετάει μόλις μπει στο κεντρικό μενού! Υπάρχει κάποια λύση?

 

Απενεργοποιείς ένα-ενα τα mod που κατέβασες για να δεις πιο φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχε..

Είχε ξεκινήσει να το δουλεύει ένας τυπάς,και μετά μαζέυτηκαν και άλλοι και έφτιαξαν μια μικρή ομάδα για να το δουλέψουν.

Αλλά αργότερα αφού ανακοινώθηκε το Elder Scrolls Online ο τύπος που είχε το site του mod δέχτηκε νομικά πυρά από Zenimax μεριά και σταμάτησε να ασχολείται με mods πλέον. :/

 

http://skyrim.ophelia-core.com/

 

 

Ε με το να ετοιμάζουν mmo με τιμή αγοράς και συνδρομές με τίτλο "Elder Scrolls",γίνεται να αφήσουν ένα άλλο "Elder Scrolls" MMO που δεν θα τους αποφέρει ούτε 1 ευρώ,και ίσως θα αρέσει και στους fans περισσότερο να υπάρξει ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχε..

Είχε ξεκινήσει να το δουλεύει ένας τυπάς,και μετά μαζέυτηκαν και άλλοι και έφτιαξαν μια μικρή ομάδα για να το δουλέψουν.

Αλλά αργότερα αφού ανακοινώθηκε το Elder Scrolls Online ο τύπος που είχε το site του mod δέχτηκε νομικά πυρά από Zenimax μεριά και σταμάτησε να ασχολείται με mods πλέον. :/

 

http://skyrim.ophelia-core.com/

 

 

Ε με το να ετοιμάζουν mmo με τιμή αγοράς και συνδρομές με τίτλο "Elder Scrolls",γίνεται να αφήσουν ένα άλλο "Elder Scrolls" MMO που δεν θα τους αποφέρει ούτε 1 ευρώ,και ίσως θα αρέσει και στους fans περισσότερο να υπάρξει ?

αα.. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ρε παιδια στο sovngarde νικαω τον τσουν αλλα δε μπορω να μπω στο hall of fame ή οπως λεγεται,θελει κλειδι το οποιο δεν εχω...

Τι κανω; Δοκιμασα το coc sovngarde01,μου μιλαει ο ισγκραμαρ αλλα μεχρι εκει μετα δε μπορω παλι να βγω εξω...

Ειμαι στις 187 ωρες παιγνιδιου και το προηγουμενο οτοσειβ ειναι στις 116....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπον παιδια ξεθαβω αυτο το thread καθως μετα απο τοσο καιρο τα πραγματα με τα mods και τα DLC του Skyrim θα εχουν αλλαξει και μιας και το φοραει ο φιλος μου θελω να του "ανοιξω" λιγο τα ματια στο ποσο βελτιωμενο μπορει να γινει το παιχνιδι. Δεν γνωριζω ομως τιποτα για τα mods καθως προσωπικα ειναι παιχνιδι που δεν γουσταρω. Θελω ομως να βοηθησω το φιλαρακι μου να γουσταρει καθως ειναι το μοναδικο single player παιχνιδι που παιζει (σαν διαλειμα απο το LOL και το Hearthstone). 

 

Τι mods λοιπον χρειαζεται να κατεβασω και να του εγκαταστησω που να ειναι και συμβατα μεταξυ τους? Δεν θελω πολλα πολλα, κατι βελτιωσεις γραφικων, εισαγωγη διαφορων items/gear και τετοια. Μην του βαλετε μεσα τωρα UI changes ή κατι που αλλαζει δραστηκα τη βαση του παιχνιδιου. 

 

Το μηχανακι του εχει 8GB RAM, μια 7790 και εχει pentium G2130 CPU οποτε μην του βαλετε τιποτα ultra 4k HD textures και ετσι αν υπαρχουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Του βάζεις το nexus mod manager και γίνεται η διαχείριση μόνη της, τα conflicts κτλ. 

Μετά πας και βλέπεις τα most endorsed files of all time και σου εχει τα καλυτερα must have mods στην λιστα.

Ξεκινάς και κατεβάζεις μεσω του nmm οτι σου αρέσει. 

 

Γενικά εγώ το παίζω τώρα με γύρω στα 50+ mods.

Ειναι καθαρά θεμα γουστου πως θα το φέρεις στα μετρα σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν ξερω αν κανω κατι λαθος αλλα τα mods δεν ενεργοποιουνται μεσα απο το NMM. Κατεβασα καποια mods απο μια λιστα με τα ποιο σημαντικα και ενω τα εκανα install και ενεργοποιηση απο την καρτελα plugins απλα με το που τρεχω το παιχνιδι δεν βλεπω την παραμικρη διαφορα. Ο οδηγος χρησης του NMM που ειδα δεν ειχε κατι ιδιαιτερο να προσεξω μηπως και κανω λαθος. Απλα και βατα τα ειδα τα πραγματα. Download -> install -> activate και τελος. Αμ δε. 

 

Εχει κανεις την παραμικρη ιδεα για το τι συμβαινει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...