Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εαν απλώς αντέγραψες τον φάκελο με το save στη θέση που θα δημιουργούσε φάκελο το παιχνίδι πάλι, πορεί και να μην πιάσει.Δοκίμασε να ξεκινήσεις νέο παιχνίδι, να κάνεις ένα save και μετά μέσα στο φάκελο που θα έχει δημιουργήσει η νέα εγκατάσταση να βάλεις το παλιό save.Υπάρχει ένα ενδεχόμενο να δουλέψει.Υπάρχει όμως και σοβαρή πιθανότητα να είναι εκδόσεις ασύμβατες μεταξύ τους.Αρκετά συχνά κάποιο patch που βγαίνει πχ δεν αναγνωρίζει τα saves από κάποιες προηγούμενες εκδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν απλώς αντέγραψες τον φάκελο με το save στη θέση που θα δημιουργούσε φάκελο το παιχνίδι πάλι, πορεί και να μην πιάσει.Δοκίμασε να ξεκινήσεις νέο παιχνίδι, να κάνεις ένα save και μετά μέσα στο φάκελο που θα έχει δημιουργήσει η νέα εγκατάσταση να βάλεις το παλιό save.Υπάρχει ένα ενδεχόμενο να δουλέψει.Υπάρχει όμως και σοβαρή πιθανότητα να είναι εκδόσεις ασύμβατες μεταξύ τους.Αρκετά συχνά κάποιο patch που βγαίνει πχ δεν αναγνωρίζει τα saves από κάποιες προηγούμενες εκδόσεις.

oxi δουλεψε μια χαρα,απλα τώρα εχω το θέμα με τα μοντ γιατι ο χαρακτήρας έχει 5000 βάρος πάνω του κλπ κλπ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακυρο το εφτιαξα,οποτε προκύπτει κατι αλλο....Tα mod....Άντε να θυμηθώ ποια είχα....

Ίσως πω χαζομάρα αλλά τα mods είναι embedded μέσα στο save (για αυτό όταν φορτώνεις ένα save με mods να λείπουν σου εμφανίζει μήνυμα). Εγώ όταν έτρεχα το skse_loader σε linux μέσω wine και φόρτωνα ένα save, εμφανίζονταν μηνύματα [1] loading τάδε mod, [2] loading τάδε mod, κτλ. Ίσως και σε windows στο steam να εμφανίζονται παρόμοια μηνύματα.

 

Αλλιώς μπορείς να ανοίξεις το save με ένα hex editor και να διαβάσεις έτσι τη λίστα. Δεν έχω εγκατάσταση skyrim πρόχειρη αλλά δες τι παίρνω στο oblivion (σε linux).

 

% strings save\ 9\ -\ walks\ in\ shadows\ -\ the\ sanctum,\ level\ 10,\ playing\ time\ 09.12.41.ess|grep esp
cobl races tnr.esp
cobl races tnr si.esp
unofficial oblivion patch.esp
......
oblivion_character_overhaul.esp
cobl races - balanced.esp
cobl silent equip misc.esp
Το οποίο είναι όλα τα mods που χρησιμοποιώ και μάλιστα με τη σειρά που τα έχει ταξινομήσει το boss. Δυστυχώς έτσι θα δεις μόνο τα mods που έχουν esp οπότε τα mods που έχουν μόνο textures, meshes, κτλ δεν θα τα βρεις αλλά τουλάχιστον θα γλυτώσεις κάμποσα από το ψάξιμο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως πω χαζομάρα αλλά τα mods είναι embedded μέσα στο save (για αυτό όταν φορτώνεις ένα save με mods να λείπουν σου εμφανίζει μήνυμα). Εγώ όταν έτρεχα το skse_loader σε linux μέσω wine και φόρτωνα ένα save, εμφανίζονταν μηνύματα [1] loading τάδε mod, [2] loading τάδε mod, κτλ. Ίσως και σε windows στο steam να εμφανίζονται παρόμοια μηνύματα.

 

Αλλιώς μπορείς να ανοίξεις το save με ένα hex editor και να διαβάσεις έτσι τη λίστα. Δεν έχω εγκατάσταση skyrim πρόχειρη αλλά δες τι παίρνω στο oblivion (σε linux).

 

 

% strings save\ 9\ -\ walks\ in\ shadows\ -\ the\ sanctum,\ level\ 10,\ playing\ time\ 09.12.41.ess|grep esp
cobl races tnr.esp
cobl races tnr si.esp
unofficial oblivion patch.esp
......
oblivion_character_overhaul.esp
cobl races - balanced.esp
cobl silent equip misc.esp
Το οποίο είναι όλα τα mods που χρησιμοποιώ και μάλιστα με τη σειρά που τα έχει ταξινομήσει το boss. Δυστυχώς έτσι θα δεις μόνο τα mods που έχουν esp οπότε τα mods που έχουν μόνο textures, meshes, κτλ δεν θα τα βρεις αλλά τουλάχιστον θα γλυτώσεις κάμποσα από το ψάξιμο.

Άνοιξα το λογκ του skse και τα είχε όλα μέσα. Οπότε κομπλέ κι απ αυτό :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θέλω help να περάσω τα mods, μπορεί κανείς να βοηθήσει?? Μέσω skype 

 

έχω όλα τα expansions steam οπότε φατάζομαι με περιορίζει αυτο?

Επεξ/σία από Daemonos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω help να περάσω τα mods, μπορεί κανείς να βοηθήσει?? Μέσω skype 

 

έχω όλα τα expansions steam οπότε φατάζομαι με περιορίζει αυτο?

οχι απλα πρεπει να δεις μην συγκρούεται το ενα με καποιο αλλο.

kai πανω που το ανεφερα...

Ρε παιδια,περασα τα μοντ για τα γραφικα αλλα μου κανει flicker,ειδικα στους εξωτερικους χωρους,στους εσωτερικους λιγοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι απλα πρεπει να δεις μην συγκρούεται το ενα με καποιο αλλο.

kai πανω που το ανεφερα...

Ρε παιδια,περασα τα μοντ για τα γραφικα αλλα μου κανει flicker,ειδικα στους εξωτερικους χωρους,στους εσωτερικους λιγοτερο.

πώς το βλέπω αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή? επειδή έβαλα πολλά mod ίσος έγινε comflict, το ξαναγράφω τώρα, νομίζω θα χρισημοποιήσω κάποιο έτοιμο collection και θα προσθέσω το dance of death που μαρέσει! Άν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο πείτε μου.

Το πακέτο που σκεύτομαι:

 

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=16261

 

και 

 

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=79384336

 

και

 

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=16345

 

και

 

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=104731450&searchtext=dance+of+death

 

Μένει να βρώ κάποιο που να κάνει τους χαρακτίρες πιο καλούς, και κάποιο να προσθέτει όπλα και πανοπλίες...

 

Καμια πρόταση?

 

Και πώς σας φαίνονται τα packs αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι αυτό mod? Φαίνετε πάρα πολύ καλό!

Το Skywind δεν είναι η μεταφορά του Morrowind στη μηχανή του Skyrim ή κάνω λάθος ? Υπάρχει και το Skyblivion που μεταφέρει αντίστοιχα το Oblivion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...