Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω γύρω στις 30 ώρες παιχνιδιού και νομίζω δεν εχω κάνει τίποτα ακόμα.μεχρι να το τελειώσω και να ξεκινήσω και τα dlc βλεπω θα περάσει πολύς καιρός .και εγω αυτή πήρα την legendary με τα τρία dlc μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το παιχνιδι το ειχα εδω και πολυ καιρο εγκατεστημενο και το ειχα ψιλοπαιξει.Αποφασισα να ξεκινησω σοβαρα αυτη την φορα απλα το θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα πραγματικα τι mods και patches πρεπει να βαλω,εχω ψιλοχαθει για την ακριβεια γιατι ειναι τοσα πολλα  B) .

Αν μπορει καποιος να προτεινει τπτ θα ηταν μεγαλη βοηθεια.Υποψην οτι το συστημα μου ειναι παλιο με gforce 450 gts ,inte core duo E8400 και 4g ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω λιώσει το game πολλές φορές... Μιλάμε για τρελό κόλλημα...

ΑΛΛΑ 

λέω να το ξαναβάλω άλλη μια φορά, με την καλύτερη δυνατή ποιότητα γραφικών. Δεν με νοιάζει να το ξαναπαίξω, ούτε stats - weapon - gameplay mods.

 

Θέλω μόνο graphics mods! 

Έχει κάποιος να προτείνει κάτι? (πέρα απο το ENB) Πώς γίνεται να επιτύχω με mods τα μέγιστα γραφικά? Δεν με απασχολεί το frame drop...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες nexus mods skyrim και κατέβαζε..Υπάρχουν πολλά, τα πιο γνωστά είναι τα Enhanced lights and FX, Skyrim HD 2K που είναι γενικό, το SMIM κλπ κλπ.Κατέβασε το Nexus Mods Manager και βάλτα μέσα από αυτό, προσοχή τι βάζεις όμως κάθε φορά γιατί θα πρέπει να φτιάξεις και το load order, κάθε φορά που πας να βάλεις ένα μοντ θα διαβάζεις το description αλλιώς αν δεν είναι σωστό το load order θα τρως CTD(Crash-To-Desktop).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ΕΝΒ θα πρέπει να περάσει αν θέλει τα καλύτερα γραφικά ever, αλλά μαζί με τα 2Κ textures θα παίζει με 10fps....

 

Σωστα. Για αυτο καλυτερα ενα ποιοτικο SweetFX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ΕΝΒ θα πρέπει να περάσει αν θέλει τα καλύτερα γραφικά ever, αλλά μαζί με τα 2Κ textures θα παίζει με 10fps....

Μπααα, μια χαρά τα έχω όλα αυτά και έχω 35-40+FPS, ΒΕΒΑΙΑ είχα βρει ένα ENB πολύ βαρύ που με έριχνε στα 20άρια αλλά η εικόνα ήταν....Άντε γεια..Θες κάνα 2 780Ti όμως :P

 

Για mod conflicts βάζουμε το TES5Edit, κάνει καλή δουλειά και διορθώνει και bugs.

 

Ορίστε τα δικά μου μοντς :

Και μαζί με τα παρακάτω έχω και ENB(Real-Vision και SweetFX).

 

2qi2p1i.png

29qm5vl.png

a1j13p.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά,ειχα το σκυριμ αλλα μου κάηκε ο δίσκος,κατα τύχη όμως χθες ειδα οτι ειχα κρατήσει ενα σειβ.

Τωρα που το αγόρασα στο στιμ κι ενω έβαλα το σειβ εκει που ηταν,το παιγνίδι δε το βλεπει.

τι κανω λαθος; Να σημειώσω οτι ειχα περασει κάμποσα(πολλα)μοντ,παιζει ρολο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...