Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ όπως έιπα και παραπάνω και τα δύο τα game τα βρίσκω αρκετά ισάξια εκτός από τις πόλεις που θα συμφωνήσω ότι στο oblivion ήταν ποιο επικές και σκοτεινές από αυτές στο skyrim. Είναι και η περιοχή που διαδραματίζεται το game. Στο morrowind που το έχω παίξει λίγες ώρες είναι ποιο εξωτικές οι πόλεις.

 

Συμφωνώ για τις "σκοτεινές" αν και από οτι θυμάμαι και στο morrowind είχε "σκοτεινές".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το συγκρίνω γενικά το skyrim με το oblivion δεν ξέρω σε μένα τον ίδιο ενθουσιασμό μου έδωσε και μπορώ να πω όσο και να ακούγετε αιρετικό αυτό ότι ήταν ισάξια. Και εκεί είχα κλεισει πάνω από 150 ώρες παιχνδιού.

Morrowind>Oblivion>Skyrim αν και από story προτιμώ το Oblivion, giant fucking god fighting a giant fucking dragon (μόνο τα oblivion gates ήταν σπαστικά. Πολύ πιο όμορφα για explore τα Ayleid Ruins από τα dungeons του skyrim)

Γενικά μιλώντας για το Oblivion μου άρεσε περισσότερο και το τοπίο του Cyrodiil και το όλο story ακόμα και το Shivering Isles σαν expansion ήταν και είναι πολύ πιο μπροστά από τα μέχρι στιγμής του Skyrim.

 

Γενικά δε ξέρω στο Oblivion με το καλημέρα έτρεχες μαζί με τον emperor σε secret hallways για κάτι μυστήριο που ήθελες να μάθεις τι παίζει και τι θα γίνει τελικά ενώ η αρχή του Skyrim ήταν εντελώς "meh" και ποτέ δε με έκανε να το νιώσω αυτό το feeling που είχα με Morrowind και Oblivion. Btw στο skyrim για να μην παρεξηγούμαι έχω γράψει στα 4 playthroughs πάνω από 400 ώρες δεν λέω ότι είναι άσχημο απλά σαν τοπίο και main quest μου άρεσε του oblivion.

Ελπίζω το skyblivion να ενώσει τα καλά και των δύο και να έχουμε το τέλειο. Ακόμη είναι νωρίς βέβαια αλλά δεν φαίνεται άσχημο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Βγαίνει elder scrolls anthology που έχει όλα τα παιχνίδια της σειράς σε ένα πακέτο στην τιμή των 80 ευρώ. Το πακέτο θα κυκλοφορήσει στις 10 Σεπτεμβρίου

 

91

 

Το βρηκα στα 60€ στο: http://www.gameexplorers.gr/item.php?id=6036600

Ξερουμε αν τα παλιοτερα παιχνιδια της σειρας θα εχουν αναβαθμισμενα γραφικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μία ερώτηση, το Legendary edition για PC έχει το HD texture pack ?

 

Κανείς ? Δεν υπάρχει ένα official HD texture pack?

Επεξ/σία από RobinBlack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ερώτηση, το Legendary edition για PC έχει το HD texture pack ?

 

Κανείς ? Δεν υπάρχει ένα official HD texture pack?

 

Το official HD texture pack είναι δωρεάν. Μπορείς να το κατεβάσεις τσάμπα για οποιαδήποτε έκδοση του παιχνιδιού απο το steam store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρηκα στα 60€ στο: http://www.gameexplorers.gr/item.php?id=6036600

Ξερουμε αν τα παλιοτερα παιχνιδια της σειρας θα εχουν αναβαθμισμενα γραφικα?

 

μπα δεν πιστεύω. Τα ίδια θα είναι όπως ήτανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Από replayability το game πως τα πάει??

 

Μπορεί κάποιος να το τερματίσει και δεύτερη φορά ή ουσιαστικά είναι το ίδιο πράγμα και θα βαρεθεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να ασχοληθεί κάποιος για μήνες με το παιχνίδι χωρίς να παίξει το main quest,αν κάτσει να παίξει μόνο την κεντρική ιστορία μπορεί να βαρεθεί να παίξει και δεύτερη γιατί θα έχει χάσει το νόημα του παιχνιδιού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να ασχοληθεί κάποιος για μήνες με το παιχνίδι χωρίς να παίξει το main quest,αν κάτσει να παίξει μόνο την κεντρική ιστορία μπορεί να βαρεθεί να παίξει και δεύτερη γιατί θα έχει χάσει το νόημα του παιχνιδιού. 

 

Nαι έχεις δίκιο, δεν είχα σκεφτεί τα side quests  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από replayability το game πως τα πάει??

 

Μπορεί κάποιος να το τερματίσει και δεύτερη φορά ή ουσιαστικά είναι το ίδιο πράγμα και θα βαρεθεί?

Άνετα. Και 4η και 5η όχι δεύτερη.

 

Υπάρχουν τόσα "builds" που μπορείς να κάνεις με το καθένα να έχει διαφορετική συμπεριφορά οπότε σου κεντρίζει το ενδιαφέρον. Εγώ έχω παίξει ως Mage, Assassin, Archer, Nightblade και δεν βαρέθηκα. Η μόνη περίοδος που συχαίνομαι είναι στην αρχή με το Bleak Falls Barrow κάθε φορά το ίδιο. Από εκεί και πέρα έχει τόσα διαφορετικά πράγματα να κάνεις που δεν θα βαρεθείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...