Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Εχω ενα λαπτοπ με i5 επεξ,6gb ram,εχει 2 καρτες γραφικων,μια gt635m 2 gb και μια interhd graphics 4000 και windows 8.Θα μπορεσω να παιξω το παιχνιδι αξιοπρεπως με περασμαενα καποια mods οπως αυτα που λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίζω το legendary edition με αρκετά mods και hi-res textures. Τα γραφικά δεν έχουν καμία σχέση με το vanilla όπως το 

είχα παίξει περυσι... Απλα χάζεψα!

Το 3d σύννεφα τα έχω βάλει εννοειται, ενταξει, δεν υπαρχει ... Σου δίνει πραγματικά την αίσθηση του καιρού, της υγρασίας και του κρύου... εκει που τρελάθηκα ηταν οτι εβλεπα απο μακριά τα σύννεφα να ρίχνουν βροχή και οταν πλησίασα όντως έβρεχε!

 

Πάντως το enb μου κρασάρει και δεν εχω βρει ακομα τον λόγο ... :/

Νόμιζα οτι ειναι το SKSE loader, αλλα και χωρίς αυτό που το δοκίμασα παλι δεν δουλευει....

Εχω τα windows 8, ati 7950, amd 8120, παίζει καμία ιδεα πως να το κάνω να παίξει?   

 

Οταν εχουμε ctd με το που ξεκιναμε το παιχνιδι 99% ειναι λογω load order.Tρεξε το BOSS,ξανα το patch του Wrye Bash και κοιταξε στη σελιδα του enb αν γραφει κατι που πρεπει να κανεις και σου διεφυγε,ειδικα τις σελιδες των enb πρεπει να τις διαβαζουμε πολυ προσεκτικα.

H εκδοση του SKSE πρεπει να αντιστοιχει στην εκδοση του Skyrim που εχουμε,η τωρινη ειναι η 1.6.16 για την τελευταια εκδοση skyrim.

Το mod με τα συννεφα ειναι γαματο ναι, εχει καποια bugs επειδη ειναι καινουριο αλλα ο τυπος που το εβγαλε το βελτιωνει συνεχεια.

Πολυ καλο ειναι και το dramatic clouds αλλα οχι και τα δυο συγχρονως ετσι,ή το ενα ή το αλλο καθε φορα :-)

Για πες πώς λέγεται αυτό το mod για τα σύννεφα. 3D clouds?

 Real Clouds.Το link ειναι λιιιγο πιο πανω αν κοιταξεις

Επεξ/σία από KREATOR13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τέλειωσα με το game και ολοκλήρωσα και το dragonborn dlc. Το game μου πήρε 150 ώρες να παίξω όλο το περιεχόμενο του. Πολύ καλό και το dragonborn σαν dlc με πάρα πολύ πλούσιο περιεχόμενο. 

Εχεις ένα ολόκληρο νησί για εξερεύνηση με αρκετα πανέμορφφα side quest αν και το νησί είναι σε σχεδιασμό αρκετά μουντό. 

Αν το συγκρίνω γενικά το skyrim με το oblivion δεν ξέρω σε μένα τον ίδιο ενθουσιασμό μου έδωσε και μπορώ να πω όσο και να ακούγετε αιρετικό αυτό ότι ήταν ισάξια. Και εκεί είχα κλεισει πάνω από 150 ώρες παιχνδιού.

Τώρα περιμένουμε το online :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Morrowind>Oblivion>Skyrim αν και από story προτιμώ το Oblivion, giant fucking god fighting a giant fucking dragon (μόνο τα oblivion gates ήταν σπαστικά. Πολύ πιο όμορφα για explore τα Ayleid Ruins από τα dungeons του skyrim)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θα έλεγα ότι το oblivion ήταν καλύτερο από το skyrim 

 

το μόνο στο οποίο υπερτερούσε σε σχέση με το skyrim ήταν ότι είχε γραφικάρες για την εποχή του ενώ το skyrim όχι κάτι το ιδιαίτερο και αν είσαι πολύ hardcore elder scrolls fan ίσως σε χάλαγε η πολλή "απλοποίηση" στο σύστημα αναβαθμίσεων, αλλά για τον περισσότερο κόσμο αλλά και άμα το δεις κάπως πιο αντικειμενικά οι αλλαγές που έγιναν ήταν προς τη σωστή κατέυθυνση και ας μην ήταν οι καλύτερες δυνατές.

 

σε όλα τα υπόλοιπα νομίζω ότι το skyrim είναι σαφώς ανώτερο 

 

το morrowind οκ, > all 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εμένα αυτό που με χάλασε περισσότερο είναι η αποξένωση που μου έβγαζε το Skyrim σε σχέση με τις πόλεις, μιας και όλες ήταν ίδιες πάνω κάτω, το τοπίο είχε ελάχιστες διαφοροποιήσεις. Η μόνο πόλη που με τράβηξε στο Skyrim να ασχοληθώ και με το story και με τα quests της ήταν η Markarth γιατί απλά Dwemer Ruins>All.

 

Γενικά μιλώντας για το Oblivion μου άρεσε περισσότερο και το τοπίο του Cyrodiil και το όλο story ακόμα και το Shivering Isles σαν expansion ήταν και είναι πολύ πιο μπροστά από τα μέχρι στιγμής του Skyrim.

 

Γενικά δε ξέρω στο Oblivion με το καλημέρα έτρεχες μαζί με τον emperor σε secret hallways για κάτι μυστήριο που ήθελες να μάθεις τι παίζει και τι θα γίνει τελικά ενώ η αρχή του Skyrim ήταν εντελώς "meh" και ποτέ δε με έκανε να το νιώσω αυτό το feeling που είχα με Morrowind και Oblivion. Btw στο skyrim για να μην παρεξηγούμαι έχω γράψει στα 4 playthroughs πάνω από 400 ώρες δεν λέω ότι είναι άσχημο απλά σαν τοπίο και main quest μου άρεσε του oblivion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όπως έιπα και παραπάνω και τα δύο τα game τα βρίσκω αρκετά ισάξια εκτός από τις πόλεις που θα συμφωνήσω ότι στο oblivion ήταν ποιο επικές και σκοτεινές από αυτές στο skyrim. Είναι και η περιοχή που διαδραματίζεται το game. Στο morrowind που το έχω παίξει λίγες ώρες είναι ποιο εξωτικές οι πόλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... και εκει που επαιζα το dawnguard, (50% περιπου), ξαφνικα βρεθηκα χωρις να το ξερω στο νησι παιζοντας dragonborn.

 

Απο που μπορω να αγορασω bolts για το crossbow στο νησι? Μπορω να συνεχισω το dawnguard αφου τελειωσω το dragonborn

απο το σημειο που το αφησα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...