Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λυπάμαι που δεν έπαιξε. Όπως διάβασες στο quote, αυτή είναι η προτεινόμενη λύση για το συγκεκριμένο πρόβλημα. Εμένα μου είχε βγάλει πρόβλημα λίγο πριν που πας να σκοτώσεις τον arch-τάδε αλλά σε αυτό το κομμάτι μου έπαιξε τζάμι. Δεν ξέρω πως μπορείς να το λύσεις. Το μόνο που μπορώ να προτείνω είναι να δοκιμάσεις να ξεκινήσεις χειροκίνητα την επόμενη quest που είναι η Kindred Judgment τρέχοντας "setstage DLC1VQ08 10". Το 10 είναι το πρώτο στάδιο με τίτλο "Speak to Serana". Δοκίμασε το μήπως παίξει και εν τω μεταξύ ίσως κάποιος άλλος προτείνει κάτι καλύτερο.

 

Και αυτο το εχω δοκιμασει...

Τζιφος...

 

Βαλε και τα unofficial patch αν δεν το εχεις κανει

 

Εχω βαλει το τελευταιο patch που βγεικε πριν απο 4 μερες. Κι αυτο τιποτα...

 

 

 

Παιζει να το διαγραψω το παιχνιδι με ολα του τα saves μπας και λυθει το θεμα και μετα να το περασω παλι.

Ελπιζω να μην υπαρξει προβλημα με το steam και μου διαγραφει και ο κωδικος ενεργοποιησης. Δεν εχω ιδεα απο steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα!Ειναι αρκετος καιρος που διαβαζω για το skyrim  αλλα ποτε μου δεν εχω ασχοληθει αρκετα ωστε να καταλαβω περι τινος ακριβως προκειται.Φαινεται πολυ ωραιο game ,ισως οχι τοσο απλο ,εννοω οτι οποιος ασχοληθει θα πρεπει να το ψαξει αρκετα ωστε να το προχωρησει.Τελος παντων θα ηθελα να ρωτησω κατι.Σε μια ερωτηση που ειχα παραθεσει στο pc games ζητουσα παιχνιδια με καποιο συγκεκριμενο στοιχειο στο Gameplay τους και καποιος φιλος μου προτεινε το skyrim ως ενα απο αυτα.Ειδα και ενα video που ειχε εναν τοξοβολο.Φαινοταν αρκετα καλο.Ομως θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα.Αν και το video ηταν υπεροχο θελω να ρωτησω

1)τι ακριβως ειναι το skyrim;εννοω τι ειδους παιχνιδι ειναι;

2)τι ειναι τα mods;πως τα επιλεγεις;καπου διαβασα οτι φτιαχνεις το δικο σου χαρακτηρα αλλα δε καταλαβα και πολλα.

3)Exω παρατηρησει πολλα παιχνιδια που ειναι open world μεν,αλλα εχουν το εξης "ασχημο".Κινεισαι μεσα στο περιβαλλον και κανεις πολυ -μα παρα πολυ ωρα ασκοπα πραγματα οπως το να πρεπει να διανυσεις μια πολυ μεγαλη αποσταση για να βρεις καποιον με τον οποιο θα ανοιξετε εναν ανουσιο διαλογο ,αυτος θα σε στειλει καπου αλλου και μετα απο πολυ ωρα θα σου αναθεσει την αποστολη σου.Να ξεκαθαρισω οτι δεν ενδιαφερομαι για κατι τετοιο,αλλα θα ηθελα καποιο παιχνιδι που να εχει αρκετη δραση και λιγοτερο μπλα μπλα και ασκοπη περιηγηση στο περιβαλλον.Πως ακριβως ειναι το skyrim σε αυτο το τομεα;

 

Σας ευχαριστω πολυ

Σας παρακαλω να ειστε οσο πιο αναλυτικοι μπορειτε .Δεν εχω ιδεα απο το συγκεκριμενο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το skyrim είναι ένα κλασικό rpg game. Αν και open world δεν κάνεις άσκοπα πράγματα καθώς σε κάθε σου βήμα υπάρχουν πάρα πολλές αποστολές που παίρνιεις από διάφορους και που πρέπει να ολοκληρώσεις. Υπάρχει και μια κύρια αποστολή στο game που είναι η κυριώς ιστορία του παιχνιδιού.

Τα mod είναι διάφορες βελτιώσεις μετατροπές του παιχνιδιού που έχουν από διάφορους fan του παιχνιδιού και που αν το εγκαταστήσεις μέσω steam θα τα βρεις εκεί όλα μαζεμένα και από εκεί μπορείς να εγκαταστήσεις όποιο θέλεις. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το skyrim είναι ένα action rpg παιχνίδι. Αν εισαι φίλος του ειδους θα σε ξενήσει το οτι ειναι πολύ απλοποιημενο.

 

Ναι μεν ειναι open world, και τα περιβάλλοντα αρκετά ωραία, αλλα δεν υπάρχουν και πολλά ενδιαφέροντα πράγματα να ανακαλύψεις, ενώ τα δευτερεύοντα quests δεν ειναι και τόσο καλα, τα περισσότερα ειναι του στυλ πηγαινε εκει σκοτωσε αυτον, φέρε μου αυτο απο μια σπηλια κτλ.

 

Το παιχνίδι ειναι αρκετά καλο, απλα σου ανέφερα καποια αρνητικά του, σίγουρα θα παιξεις αρκετες ώρες πριν το βαρεθεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, θα παίξεις ώωωωρες και θα ξεχαστείς στον κόσμο του Skyrim. Όμορφα τοπία, πύργοι, σπηλιές, πόλεις, χωριά, καράβια κλπ.

Πολλά δευτερεύοντα quests, άλλα καλά, άλλα αδιάφορα (ανάλογα τα γούστα πάντα).

 

Αν σου φαίνεται ότι όλοι και όλα σκοτώνονται εύκολα τότε ανεβάζεις τη δυσκολία.

Το ωραίο είναι επίσης ότι μπορείς να ασχοληθείς και με άλλα πράγματα εκτός απ'το να σκοτώνεις διάφορους και διάφορα. Μπορείς να 'παίξεις' με smithing, potions, enchanting.

 

Επίσης, στο Skyrim μπορείς να φτιάξεις κάθε φορά άλλον χαρακτήρα αν βαρεθείς. Δεν έχει κάποιο όριο στο πόσους χαρακτήρες μπορείς να φτιάξεις.

 

Γενικά καλά να περάσεις με το Skyrim γιατί τα σπάει \m/ και κάποια mods το ανεβάζουν ακόμα περισσότερο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>το πρόβλημα με το skyrim,είναι οτι μπορεί να σε χωρίσει άνετα....</p>

Και διάφορα άλλα παιχνίδια. Γι'αυτό πρέπει να επιλέγουμε gamer για αμόρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτό πιάνουμε την κοπελιά και την προσηλυτίζουμε στον κόσμο του Skyrim!

Δεν θα αντισταθεί έυκολα. (κοπελιά εδώ)

 

το πρόβλημα με το skyrim,είναι οτι μπορεί να σε χωρίσει άνετα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και διάφορα άλλα παιχνίδια. Γι'αυτό πρέπει να επιλέγουμε gamer για αμόρε.

Πόσες ώρες έχεις γράψει στο skyrim...?
Λολ τουλάχιστον 500 αλλά δν θυμάμαι ακριβως τώρα :-P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βγει το Legendary Edition στα 23,99 ευρώ με -40 τοις εκατό έκπτωση στο community's choice. Θα είναι up για 2 ώρες και 36 λεπτά. Ίσως μπει βέβαια με μεγαλύτερη έκπτωση τις επόμενες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...