Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξέρω είναι καμμένο και φευγάτο αλλά έκανα κάποιους παραλληλισμούς.

Μεταξύ της κατάστασης της Ελλάδας και του Skyrim.

Δε βρίσκετε ?

 

ΣΥΜΒΑΝ                                                              SKYRIM                                                                              ΕΛΛΑΔΑ

#Υπογραφή Ταπεινωτικού Συμφώνου      |    White-Gold Concordant                                |           Μνημόνια,Μεσοπρόθεσμο

#Ξένοι Τοποτηρητές                                 |    Thalmor                                                        |           Τρόικα

#Κυβέρνηση κατηγορείται για προδοσία     | Imperials,General Tulius                                | Κόμματα Εξουσίας,Παπανδρέου,Σαμαράς

#Ξενοφοβική Ρατσιστική Εθνικιστική οργάνωση αρχίζει να ανεβαίνει | Stormcloaks         | Χρυσή Αυγή

#Ημερομηνία 11/11/11                             | Κυκλοφορία παιχνιδιού                                  | Ημέρα ίδρυσης κυβέρνησης Παπαδήμου

 

Το μόνο που μας λείπουν είναι οι Δράκοι!!!  :shock:

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θέμα δεν είναι τόσο πόσα θα φορτώσεις,αλλά το αν είναι συμβατά μεταξύ τους. Φυσικά το Skyrim είναι τεράστιο,και μπορεί το πράμα που αλλάζει το ένα mod να μην επηρεάζει κάτι που αλλάζει ένα άλλο. Αλλά άμα π.χ. υπάρχει κάπου ένας κενός χώρος,και το ένα mod που έχεις βάλει βάζει σε κείνη την ερημιά σπίτι,και το άλλο βράχια,τότε τα βράχια θα μπλέκονται μέσα στο σπίτι και θα φαίνεται σα bug.

Θα υπάρχει conflict και δε θα ξέρει η μηχανή του Skyrim πιο mod να διαβάσει με αποτέλεσμα περίεργα πράματα να συμβούν.

 

Φορτωσα τα 4 mods απο τα 6 και δεν μου κρασαρε καθολου.

Τα mods αυτα ειναι ολα τα λεφτα με τις δυναμεις που σου δινουν! :D

 

Το μόνο που μας λείπουν είναι οι Δράκοι!!!  :shock:

Μπα. Μην ανυσηχεις εχουμε και απ' αυτους!!!!!

Οι δρακοι ειναι τα παραμυθια που μας λενε συνεχως ολα τα ΜΜΕ!

Τωρα ολοκληρωθηκε η ιστορια με τους πιο πετυχημενους συσχετισμους! :devil:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια εχω κολλησει στο Dawngard στο quest Touching the sky. Μολις το ολοκληρωνω δεν μου ξεκινα αυτοματα το τελευταιο. Ειναι bug αυτο?

Αν βαλω καποιο unofficial patch θα το λυσει το προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και console commands για να το περάσεις.

 

Διαβασα σε διαφορα sites για console commands και δεν εβγαλα ακρη με καμια :cry:

Εχω και 4 mods για βαμπιρ και το unofficial patch. Μηπως αυτα προκαλουν προβλημα?

Αν ξεκινησω αλλον χαρακτηρα θα λυθει το προβλημα? Αν και το σκεφτομαι με παιχτη 45lvl.....

 

PLS HELP!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω κολλησει στο Dawngard στο quest Touching the sky. Μολις το ολοκληρωνω δεν μου ξεκινα αυτοματα το τελευταιο. Ειναι bug αυτο?

Αν βαλω καποιο unofficial patch θα το λυσει το προβλημα?

 

Διαβασα σε διαφορα sites για console commands και δεν εβγαλα ακρη με καμια :cry:

Εχω και 4 mods για βαμπιρ και το unofficial patch. Μηπως αυτα προκαλουν προβλημα?

Αν ξεκινησω αλλον χαρακτηρα θα λυθει το προβλημα? Αν και το σκεφτομαι με παιχτη 45lvl.....

 

PLS HELP!!!!

Σου έβγαλε το "completed: touching the sky" μήνυμα ή μένει στάσιμη ? Αν δεν έχει βγάλει το μήνυμα completed μπορείς να την πας σε επόμενο στάδιο. Δες σε τι στάδιο είναι η quest τρέχοντας getstage DLC1VQ07 και αν είναι στο 150 (δηλαδή έχεις το bow) γράψε setstage DLC1VQ07 200 για να στην βγάλει completed. Στο Touching the Sky λέει αυτό που έγραψα. Το UESP έχει σε κάθε quest όλα τα στάδια και επίσης αναφέρει γνωστά bugs που συμβαίνουν και πως να τα περάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Σου έβγαλε το "completed: touching the sky" μήνυμα ή μένει στάσιμη ? Αν δεν έχει βγάλει το μήνυμα completed μπορείς να την πας σε επόμενο στάδιο. Δες σε τι στάδιο είναι η quest τρέχοντας getstage DLC1VQ07 και αν είναι στο 150 (δηλαδή έχεις το bow) γράψε setstage DLC1VQ07 200 για να στην βγάλει completed. Στο Touching the Sky λέει αυτό που έγραψα. Το UESP έχει σε κάθε quest όλα τα στάδια και επίσης αναφέρει γνωστά bugs που συμβαίνουν και πως να τα περάσεις.

 

Μου βγαζει οτι εχω ολοκληρωσει το quest touching the sky οταν παιρνω το bow. Ωστοσο δεν εμφανιζεται το επομενο quest. Εχω παρατηρησει οτι η Serana δεν με ακολουθει και δεν ανοιγει διαλογο, οπως ανταλλαγη αντικειμενων, οταν νικαω τον αλλο αδερφο παρα μονο οταν παιρνω το bow και ολοκληρωνεται το quest.

 

Τι διαολο φταιει δεν μπορω να καταλαβω!!!

Καποια λυση???

Μου 'χει σπασει τοσο τα νευρα που θα το πατησω μια διαγραφη για ενα κ...λογ@μ...νο quest!!! :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου βγαζει οτι εχω ολοκληρωσει το quest touching the sky οταν παιρνω το bow. Ωστοσο δεν εμφανιζεται το επομενο quest. Εχω παρατηρησει οτι η Serana δεν με ακολουθει και δεν ανοιγει διαλογο, οπως ανταλλαγη αντικειμενων, οταν νικαω τον αλλο αδερφο παρα μονο οταν παιρνω το bow και ολοκληρωνεται το quest.

 

Τι διαολο φταιει δεν μπορω να καταλαβω!!!

Καποια λυση???

Μου 'χει σπασει τοσο τα νευρα που θα το πατησω μια διαγραφη για ενα κ...λογ@μ...νο quest!!! :mad:

Δοκίμασες στην κονσόλα την εντολή που έγραψα χτες ? Ίσως βέβαια να μην φταίει αυτό αλλά στην quest αναφέρεται

The final objective to 'Retrieve Auriel's Bow' may not properly register as completed as it should, even after picking it up. A message signifying the quest's completion will still turn up, though the game ceases to progress after that. Neither Serana nor Gelebor will have proper dialogue options, and the following quest 'Kindred Judgement' does not begin. ?

 

PC Note Use the console command setstage DLC1VQ07 200 to properly complete the final 'Retrieve Auriel's Bow' objective.

Όπως το διαβάζω μου φαίνεται ακριβώς αυτό που σου συμβαίνει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν πιανει τιποτα απο τα παραπανω που μου ειπες! Η εντολη αυτή setstage DLC1VQ07 200 δεν κανει τιποτα απολυτως, γιατι απλως εχω ολοκληρωσει το quest και δεν ξεκινα το επομενο!

Οταν γραφω getstage DLC1VQ07 μου βγαζει οτι ειμαι στο σταδιο 200 δηλαδη οτι εχει τελειωσει!

 

 

Αρχιζω να τα παιρνω πολυ ασχημα!!!

Τα bugs του μεσα! :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν πιανει τιποτα απο τα παραπανω που μου ειπες! Η εντολη αυτή setstage DLC1VQ07 200 δεν κανει τιποτα απολυτως, γιατι απλως εχω ολοκληρωσει το quest και δεν ξεκινα το επομενο!

Οταν γραφω getstage DLC1VQ07 μου βγαζει οτι ειμαι στο σταδιο 200 δηλαδη οτι εχει τελειωσει!

 

 

Αρχιζω να τα παιρνω πολυ ασχημα!!!

Τα bugs του μεσα! :mad:

Λυπάμαι που δεν έπαιξε. Όπως διάβασες στο quote, αυτή είναι η προτεινόμενη λύση για το συγκεκριμένο πρόβλημα. Εμένα μου είχε βγάλει πρόβλημα λίγο πριν που πας να σκοτώσεις τον arch-τάδε αλλά σε αυτό το κομμάτι μου έπαιξε τζάμι. Δεν ξέρω πως μπορείς να το λύσεις. Το μόνο που μπορώ να προτείνω είναι να δοκιμάσεις να ξεκινήσεις χειροκίνητα την επόμενη quest που είναι η Kindred Judgment τρέχοντας "setstage DLC1VQ08 10". Το 10 είναι το πρώτο στάδιο με τίτλο "Speak to Serana". Δοκίμασε το μήπως παίξει και εν τω μεταξύ ίσως κάποιος άλλος προτείνει κάτι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέσπα το ξέρω ότι είναι τεράστια διαδικασία να τη κάνω μόνος μου. Ελπίζω να βρεθεί κάποιος ή κάποιοι να συνεισφέρουν,γιατί αλλιώς θα μου πάρει πολύυυυ χρόνο.</p>

Grats για την όλη προσπάθεια! Στείλε μου πμ αν θες να βοηθήσω κι εγώ σε καμια μετάφραση.

 

Για πείτε, υπάρχει κανας άλλος παλιός παίχτης που θα ξεκινήσει Skyrim απ'την αρχή τώρα που πλησιάζουν κ οι διακοπές; Έλεγα για αλλαγή να φτιάξω σαύρα μετά την γάτα :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ σχεδόν πάντα σαύρα παίζω ένεκα Shadowscale και DB. Μόνο την τελευταία φορά έπαιξα Nord. Από δύναμη εννοείται δεν θα δεις αλλαγές αλλά από RP αξίζει για να δεις την συμπεριφορά των άλλων απέναντί σου (αν και θα την έχεις ήδη δει λόγω του khajiit). Μέχρι και η Mjoll που είναι καλή, μια φορά ενώ περνούσα δίπλα της μου είπε "What do you want, Lizard?", "Get away from me, Lizard" κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...