Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα παιχνίδι που αξήζει να το αγοράσεις, και είναι σε ξεφτίλα τιμή και το κατεβάζεις πειρατικό; 

Αν μπορείτε να με βοηθήσετε να το βρω σε χαμηλή τιμή γιατί σκέφτομαι να ασχοληθώ. 26 € το βγάζει ο θείος σκρουτζ.

Επίσης χρειάζεται ενεροποιήση από steam, κωδικούς κτλ;Μπορώ να το βρω μεταχειρισμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Steam sales μόνο. Πριν κανά μήνα είχαν τα πάντα μαζί με τα DLC κάπου 15 λίρες. 

 

Και πάνω που τα έγραφα, κοίταξα στο Steam και το έχει £17.49 ή £22.73 με όλα τα DLC. 

Αλλά θα σου έλεγα να περιμένεις κανά μήνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να το βρω μεταχειρισμένο;

 

Επειδή (απ'όσο γνωρίζω) είναι Steamworks-only. και μεταχειρισμένο να το βρεις θα είναι ήδη χρησιμοποιημένος ο κωδικός στο Steam account του προηγούμενου ιδιοκτήτη, οπότε μάλλον για καινούριο πρέπει να ψάξεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amazon.co.uk

 

http://www.amazon.co.uk/

 

16£ or 18€ αλλα λογικά δεν έχει δωρεάν μεταφορικά...

 

Θα πρέπει να κάνεις λογ/μο πάνω απο 25£ για να είσαι eligible για "Free Delivery".

 

Τ'αξίζει τα λεφτά του, πάντως. Ειδικά με το support απο το community, απλώς ανεπανάληπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείτε να με βοηθήσετε να το βρω σε χαμηλή τιμή γιατί σκέφτομαι να ασχοληθώ. 26 € το βγάζει ο θείος σκρουτζ.

Επίσης χρειάζεται ενεροποιήση από steam, κωδικούς κτλ;Μπορώ να το βρω μεταχειρισμένο;

ναι χρειάζεται να έχεις εγκατεστημένο το steam.

Τη περίοδο των γιορτών είχαν τρελλές προσφορές τα παιχνίδια της Bethesda στο Steam.

Θυμάμαι πως είχε πακετάκι 40 ευρώ (τιμή ενός καινούριου παιχνιδιού) τις Game of the Year editions των Morrowind και Oblivion (με 2 dlc η κάθε μια) συν το Skyrim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Είναι έγκλημα να ξεκινήσω το game χωρίς mods ? To έχω αγοράσει απο steam. Δεν έχω εμπειρία απο mods και φοβάμαι πως θα τα κάνω π..... Εχμ θάλασσα. Τα φώτα σας pls

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι έγκλημα να ξεκινήσω το game χωρίς mods ? To έχω αγοράσει απο steam. Δεν έχω εμπειρία απο mods και φοβάμαι πως θα τα κάνω π..... Εχμ θάλασσα. Τα φώτα σας pls

απλα ακολουθεις τις οδηγειες.

κατεβαζεις και βαζεις τα αρχεια που θα εχει μεσα ο φακελος στον φακελο data του παιχνιδιου.

απλα συρσιμο με το ποντικι ειναι η ολη υποθεση για να ενεργοποιησεις ενα mod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το steam workshop ειναι μερος που ανεβαζουν mods το οποιο ειναι αποκλειστικο στο Steam.

Εγω προσωπικα παντα οταν θελω να κατεβασω mod το κατεβαζω απ το Nexus: http://skyrim.nexusmods.com/

Αμα κατεβασεις mod απ το workshop,καθε φορα που πας να τρεξεις το παιχνιδι θα επικοινωνει με τον server και θα ελεγχει αν υπαρχει update στο mod. επειδή εναμιση σχεδόν χρονο που εχω το παιχνιδι μονο 1-2 φορες ετυχε να υπαρξει ανανεωση στα mods που ειχα κατεβασει απο κει,αποφασισα πως δεν αξιζει να κατεβαζεις απ το workshop για απλα κατανταει βαρετο και σου σπαει τα νευρα καθε φορα να εχεις ποσα δευτερολεπτα καθυστερηση περιμενοντας να τσεκαρει ενα-ενα ολα τα mods μεχρι να αρχισει το παιχνιδι.

 

Για να κατεβασεις mods απ το Nexus μεγαλυτερα των 2mb πρεπει να κανεις εγγραφη και να γινεις μελος.

Φυσικα ενοειται ειναι τελειως τσαμπα η εγγραφη και τα downloads,τυπικη διαδικασια register για forums κανεις.

Επισης στο Nexus θα βρεις μεγαλυτερο συνολικα αριθμο mods,αλλα και καποια που περιεχουν σεξουαλικα θεματα, τα οποια η Valve τα απαγορευει στο Steam.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ευχαριστώ για την απάντηση. Θα βρω την άκρη νομίζω. Φαντάζομαι ότι καλό θα είναι να χρησιμοποιήσω τον nexus mode manager έτσι;  Αυτό το S.T.E.P. μου φαινέται κινέζικο αλφάβητο εντελώς. Θέλει ψάξιμο πάντως έχει πολλά tutorials στο utube αλλά έλεος ρε παιδιά έχω μία ωρά την ημέρα για να παίζω  αν χρειάζομαι δυο μέρες για να τα κατεβάσω όλα αυτά άστα να πάνε. Μήπως είναι κάποιος εδώ από Βέροια να μου τα περάσει όλα με την μία στο σκληρό να τελειώνουμε; Κερνάω καφέ και μπουγάτσα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...