Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες μια απορια ...Εχω το skyrim του θειου.Αν αγορασω απο steam to Dawnguard μονο υπαρχει περιπτωση να δουλεψει ή πρεπει να αγορασω και ολο το skyrim απο το steam? Eπισης σε περιπτωση που κανω το δευτερο τα saves που εχω παιζοντας μεχρι στιγμης απο του θειου θα δουλεψουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χρησιμοποιεί κανείς το Mod A quality Map with Roads ? Αν ναι, το περάσατε με κάποιο Manager ή χειροκίνητα ?

 

Αποσυμπίεσα τα αρχεία στο κατάλογο Program Files/TESV/Data/Textures/Tamriel και ενώ βλέπω ότι τα αρχεία γίνονται open και διαβάζονται, ο χάρτης δεν εμφανίζεται. Είδα φυσικά τις οδηγίες που δίνει ο συγγραφέας και έλεγξα όλα τα ini αρχεία και στο Program Files και στο My Documents/Mygames/κτλ και δεν υπάρχει καμμία από τις καταχωρήσεις που εμποδίζουν τον χάρτη να δουλέψει αλλά παρόλα αυτά δεν δουλεύει με τίποτα.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες μια απορια ...Εχω το skyrim του θειου.Αν αγορασω απο steam to Dawnguard μονο υπαρχει περιπτωση να δουλεψει ή πρεπει να αγορασω και ολο το skyrim απο το steam? Eπισης σε περιπτωση που κανω το δευτερο τα saves που εχω παιζοντας μεχρι στιγμης απο του θειου θα δουλεψουν ?

 

Δεν θα λειτουργήσει μαν, αν είσαι με τον θείο είσαι με τον θείο, ενδιάμεσες καταστάσεις δεν παίζουν

 

 

Χρησιμοποιεί κανείς το Mod A quality Map with Roads ? Αν ναι, το περάσατε με κάποιο Manager ή χειροκίνητα ?

 

Αποσυμπίεσα τα αρχεία στο κατάλογο Program Files/TESV/Data/Textures/Tamriel και ενώ βλέπω ότι τα αρχεία γίνονται open και διαβάζονται, ο χάρτης δεν εμφανίζεται. Είδα φυσικά τις οδηγίες που δίνει ο συγγραφέας και έλεγξα όλα τα ini αρχεία και στο Program Files και στο My Documents/Mygames/κτλ και δεν υπάρχει καμμία από τις καταχωρήσεις που εμποδίζουν τον χάρτη να δουλέψει αλλά παρόλα αυτά δεν δουλεύει με τίποτα.

 

Ευχαριστώ.

 

Το χρησιμοποιώ εγώ και δουλεύει τέλεια. Απλά κατέβασε τον Nexus Mod Manager να κάνεις την δουλειά σου εύκολα και γρήγορα και άσε τα χειροκίνητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρησιμοποιώ εγώ και δουλεύει τέλεια. Απλά κατέβασε τον Nexus Mod Manager να κάνεις την δουλειά σου εύκολα και γρήγορα και άσε τα χειροκίνητα

 

Τελευταία φορά που κατέβασα (πριν κάμποσο καιρό) τον NMM δεν μου έτρεχε για αυτό και βάζω χειροκίνητα τα Mods. Δεν είναι δα και πυρηνική φυσική. Ο SkyrimLauncher έχει δει με τη μία όσα .esp,.bsa,.κτλ Mods έβαλα και το μόνο mod που δεν μπορώ να κάνω να παίξει είναι το συγκεκριμένο. Και να πεις ότι έκανε κάτι τρελό να πω οκ αλλά 10 αρχεία έχει που πρέπει να μπουν σε ένα συγκεκριμένο κατάλογο.

 

Όπως και να χει πάντως ευχαριστώ για την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το τσεκάρω σε κανα 2μηνο γιατί πριν 2 βδομάδες (αφού είχα σχεδόν τελειώσει και το 2ρο playthrough) έχασα τα saves. Οπότε κατά τον Οκτώβρη στο 3το playthrough. Δεν βιάζομαι κιόλας, i have satisfied my thrist for now

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μου το κανει και εμενα αυτο (hidden) και ανακαλυψα οτι με μια ανανεωση (edit: η 2-3 :P ) θα μου δειξει κανονικα το mod :)

Επεξ/σία από gio@
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παρατήρησα την εξέλιξη στο Skyrim Online Mod,το mod που μετατρέπει το Skyrim σε MMO.

Έχει γίνει μεγάλη πρόοδος σε σχέση με όπως ήταν όταν ξεκίνησε. Τώρα έχει ενσωματωθεί chat system,και έχουν συγχρονιστεί τα animations,ονόματα,μορφές και στολές του χαρακτήρα και φαίνονται κανονικά.

 

http://www.youtube.com/watch?v=gcDoqKZ9OUU

 

Αυτά που λείπουν να υλοποιηθούν είναι το co-op questing,το pvp,και φτιάξιμο bugs...

Ανυπομονώ να σουλουπωθεί αυτό το mod για να δοκιμάσω πως θα είναι το Skyrim σε MMO...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...