Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε μάριε, διαβάζεις τις συζητήσεις η τα κάνεις skip; Τι ερώτηση είναι αυτή για τον Dragonborn?

 

Χμμ, μου λες σε ποιο σημείο του παιχνιδιού αναφέρει ότι εσυ εισαι dragonborn; Το μόνο που θυμάμαι είναι μερικά βιβλία εδω και εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Χμμ, μου λες σε ποιο σημείο του παιχνιδιού αναφέρει ότι εσυ εισαι dragonborn; Το μόνο που θυμάμαι είναι μερικά βιβλία εδω και εκει.

Aν και παει καιρος που το παιξα, εαν δεν κανω λαθος στον πρωτο δρακο που σε στελνουν να σκοτωσεις αρκετα νωρις μεσα στο παιχνιδι, επιβεβαιωνεται πως εισαι dragonborn (αφου τον σκοτωσεις εννοειται). Μην με ρωτησεις περιοχη και ποιος σε στελνει, δεν θυμαμαι τιποτις :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω σκοτώσει ακόμη τον πρώτο δράκο, το αποφεύγω. Παίζω διάφορα misc quest. Το σχόλιο μου έχει να κάνει με το κάπως δάσκαλιστικο ύφος του zenith.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν έχω σκοτώσει ακόμη τον πρώτο δράκο, το αποφεύγω. Παίζω διάφορα misc quest. Το σχόλιο μου έχει να κάνει με το κάπως δάσκαλιστικο ύφος του zenith.

Got it :-)

Παντως εαν και παλι δεν με απατα η μνημη μου, μεχρι εκεινη τη στιγμη μονο hints παιζουν (βιβλια κλπ οπως λες).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μυρίσω τα νύχια μου ρε φίλε ή να ξέρω από πριν αν εσύ έχεις κάνει όλο τον δρόμο, από Whiterun μέχρι College of Winterhold, έχεις πάει 16 lvl και δεν έχεις ασχοληθεί με το main quest? Δασκαλίστικο ύφος όταν κάθομαι και σου γράφω επακριβώς τι είναι ο Dragonborn και ποιους άλλους στο game μπορεί να τους θεωρήσεις ότι είναι λανθασμένα γιατί απλά χρησιμοποιούν Dragon Shouts?

 

Μάλιστα, και βοηθάω και μου την λένε και από πάνω. Αυτός που έχει υφάκι είσαι εσύ που χωρίς να έχεις παίξει το παιχνίδι, ρωτάς να μάθεις και όταν σου λένε τους την λες και από πάνω λες και έχω πρόσβαση στο pc σου και στα quest που έχεις κάνει να ξέρω τι σκατά γνωρίζεις. Σόρρυ κιόλλας αν τόλμησα να θεωρήσω ότι έχεις κάνει το quest 4 από τα main quests (τα quest 1 & 2 τα κάνεις tutorial του main).

 

Δε με παρατάς ρε φίλε, θα τα ακούσουμε και από πάνω που βοηθάμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχική σου ερώτηση/εξυπνάδα

 

Ρε μάριε, διαβάζεις τις συζητήσεις η τα κάνεις skip; Τι ερώτηση είναι αυτή για τον Dragonborn?

 

Συνέχεια της εξυπνάδας...

Να μυρίσω τα νύχια μου ρε φίλε ή να ξέρω από πριν αν εσύ έχεις κάνει όλο τον δρόμο, από Whiterun μέχρι College of Winterhold, έχεις πάει 16 lvl και δεν έχεις ασχοληθεί με το main quest?

 

Αν πρωτού γράψεις κάτι, μυρίζεις τα νύχια σου να δεις αν έχεις δίκιο, σου έχω νέα. Θα αποτύχεις. Δεν δουλεύει έτσι το σύστημα.

 

Για να βγάλω και εγώ το δασκαλίστικο μου στύλ, " Zeniath, κοίτα τα άλλα παιδάκια τί όμορφα που γράφουν. Κοίτα το Greygore, κοίτα τον Gi0, να παραδειγματιστείς".

 

Αυτά και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σκεφτείς ότι (σύμφωνα με ότι λένε έστω) ότι είναι μικρότερο από το Shivering Isles του Oblivion, τα 20 ευρώ (τόσο το δίνει στο steam το EU) είναι αρκετά όταν εδώ και ένα μήνα το retail είναι μόνιμα στο -50% = 25ευρώ.

Από την άλλη για κάποιον που θα το πάρει τώρα να δώσει 45ευρώ για το retail + expansion δεν είναι άσχημα γιατί το παίρνει στην τιμή την κανονική του παιχνιδιού.

 

20 ευρώ ότι και να είναι είναι πανάκριβο για DLC. Βάλε το στα 7-10 να είναι λογική τιμή, 20 είναι πάρα πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας οταν λεει αυτο το μυνημα

You are carrying too much to be able to run

 

τη πρεπει να κανω ρε παιδια στο αλογο πανω οταν ειμαι τρεχει κανονικα οταν πατω τα κουμπια οταν ομως ειμαι κατω παει σαν καθυστερημενο αλλαξα και τα κουμπια αλλα τιποτα τι κανω λαθος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας οταν λεει αυτο το μυνημα

You are carrying too much to be able to run

 

τη πρεπει να κανω ρε παιδια στο αλογο πανω οταν ειμαι τρεχει κανονικα οταν πατω τα κουμπια οταν ομως ειμαι κατω παει σαν καθυστερημενο αλλαξα και τα κουμπια αλλα τιποτα τι κανω λαθος ?

 

Οτι κουβαλάς πολλά πράγματα. Πέτα κάποια ώστε να ελαφρύνει ο χαρακτήρας σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...You are carrying too much to be able to run...

 

Πάει να πει ότι κουβαλάς περισσότερο βάρος σε αντικείμενα απο ότι σου επιτρέπει κανονικά το stamina που έχεις -- στο άλογο αυτό δεν υπολογίζεται, οπότε και κινείσαι κανονικά. Δες κάτω δεξιά (αν θυμάμαι καλά, έχει καιρό να παίξω), γράφει πόσο βάρος κουβαλάς και πόσο συνολικά μπορείς να κουβαλήσεις χώρις να σε καθυστερεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...