Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ποια bugs μιλάς; Bugs έχει μόνο άμα το τρέχεις κατ'ευθείαν μέσα απ'τη library του Steam και δε χρησιμοποιείς το SKSE, αλλά σ'αυτό δεν φταίει το mod αλλά ο χρήστης.

 

Όταν το είχα κατεβάσει ρε φίλε πριν από 2 μήνες ήταν τίγκα στα bugs τι να κάνουμε δηλαδή, άκου κει φταίει ο χρήστης. Αν φταίει ο χρήστης τότε γιατί κάθε λίγο και λιγάκι βγαίνουν καινούρια version του εκάστοτε mod που στα comments λέει και τα bug fixes?

 

 

3575-1-1323874995.png

 

 

Και αν εσένα σου αρέσει αυτή η αηδία για UI μπράβο σου, άλλα μην μας πρήζεις τώρα με το πόσο καλό είναι και ότι εγώ είμαι ο άμπαλος που μου έβγαζε προβλήματα και δεν έκανε equip τα dual wield (για παράδειγμα) ενώ με το κανονικό δεξί κλίκ το ένα τσεκουράκι, αριστερό κλικ το άλλο και έτοιμο το dual wield. Εγώ ήμουν ο άμπαλος ή μήπως το UI είχε bug (που μπορεί τώρα να έφτιαξε αλλά δε με νοιάζει)? Τες πα, ο καθένας βάζει αυτά που γουστάρει, και εγώ είχα βάλει mod που είχα για πανοπλία, αυτήν που φοράνε οι Space Marines στο Warhammer 40K και το Fly Mod και έκανα τον superman blood raven space marine.

 

On another note τώρα, μόλις έβαλα την καινούρια κάρτα γραφικών μου, GTX 560Ti και το Skyrim στα Full Extra Super Duper Ultra High γραφικά είναι τόσο ... όμορφο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν το είχα κατεβάσει ρε φίλε πριν από 2 μήνες ήταν τίγκα στα bugs τι να κάνουμε δηλαδή, άκου κει φταίει ο χρήστης. Αν φταίει ο χρήστης τότε γιατί κάθε λίγο και λιγάκι βγαίνουν καινούρια version του εκάστοτε mod που στα comments λέει και τα bug fixes?

 

 

3575-1-1323874995.png

 

 

Και αν εσένα σου αρέσει αυτή η αηδία για UI μπράβο σου, άλλα μην μας πρήζεις τώρα με το πόσο καλό είναι και ότι εγώ είμαι ο άμπαλος που μου έβγαζε προβλήματα και δεν έκανε equip τα dual wield (για παράδειγμα) ενώ με το κανονικό δεξί κλίκ το ένα τσεκουράκι, αριστερό κλικ το άλλο και έτοιμο το dual wield. Εγώ ήμουν ο άμπαλος ή μήπως το UI είχε bug (που μπορεί τώρα να έφτιαξε αλλά δε με νοιάζει)? Τες πα, ο καθένας βάζει αυτά που γουστάρει, και εγώ είχα βάλει mod που είχα για πανοπλία, αυτήν που φοράνε οι Space Marines στο Warhammer 40K και το Fly Mod και έκανα τον superman blood raven space marine.

 

On another note τώρα, μόλις έβαλα την καινούρια κάρτα γραφικών μου, GTX 560Ti και το Skyrim στα Full Extra Super Duper Ultra High γραφικά είναι τόσο ... όμορφο!

Καλά όλα αυτά αλλά τώρα που έπιασα εγώ να το παίξω δεν έχω παρατηρήσει κανένα bug. Το πως ήταν στο παρελθόν δε το γνωρίζω γιατί δεν είχα ασχοληθεί, αλλά πιστεύω πως όταν μιλάμε για ένα mod μας ενδιαφέρει πως λειτουργεί στη παρούσα φάση και όχι πως ήταν όταν πρωτοβγήκε. Στη τελευταία του έκδοση δεν έχω παρατηρήσει κανένα bug και γι'αυτό όταν αναφέρθηκες σ'αυτά, το μυαλό μου πήγε κατ'ευθειάν στον script extender.

 

Επίσης χαλάρωσε τα νεύρα σου και μη τα παίρνεις όλα τόσο προσωπικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μηπως εχει κανενας save στην act 2? ή εστω πολυ κοντα στην Diplomatic Immunity?

Γιατι οταν το πρωτεπαιξα δεν ειχα τον οπλισμο μου σε εκεινο το μπαουλο στην Diplomatic Immunity και ξενερωσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια μηπως εχει κανενας save στην act 2? ή εστω πολυ κοντα στην Diplomatic Immunity?

Γιατι οταν το πρωτεπαιξα δεν ειχα τον οπλισμο μου σε εκεινο το μπαουλο στην Diplomatic Immunity και ξενερωσα...

 

Στο μπαούλο θα βρεις ότι έδωσες στον υπηρέτη για να σου φυλάξει. Όλα τα άλλα θα τα έχει η Delphine.

Επεξ/σία από hurin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι και εγω αυτο εμαθα... αλλα δεν εχω το save γι αυτο ρωτησα αν εχει καποιος αλλος καπου εκει κοντα save

Επεξ/σία από SOADNICK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

After presenting you the Texture Pack Combiner, here is another must-have mod for Bethesda’s RPG, The Elder Scrolls V: Skyrim. The Skyrim Distance Overhaul (S.D.O.) adds thousands of polygon-reduced objects to the distant-LOD of Skyrim to improve LOD quality. The performance hit will be around 10%, more or less. Depending on settings and hardware though, everyone might have different results.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μιχάλη, συγγνώμη που το γράφω, αλλά δεν είναι κατάσταση αυτή με την αναδημοσίευση κάθε είδησης από το vg247.

 

Έχεις πάρει αμπάριζα την ενότητα. Το πρωί (ή χθες το βράδυ, δε θυμάμαι και δεν κράτησα screenshot) ήταν όλη η πρώτη σελίδα δικά σου μηνύματα, εκτός από τα pinned.

 

Δεν ξέρω αν ασχολείσαι με όλα αυτά τα παιχνίδια (αμφιβάλλω, πάντως) αλλά δεν είναι συμμετοχή αυτή, να πλακώνεις νήματα στα links, χωρίς ένα σχόλιο, μια άποψη, κάτι. Link, link, ξερά.

 

Φιλικά.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'όσο φαίνεται mr. Snoob, ο Μάικλ μάλλον ούτε καν ξέρει τι είναι το κάθε παιχνίδι και απλά δημοσιεύει ό,τι βρει και δε ξαναπατάει στο Thread μέχρι να βρει κάτι καινούριο. Φυσικά αστειεύομαι, ε. Μη μας στραβοπάρει και ο mchls. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα τα 50 Mod(κοντα στα 100 ημουν) το παιχνιδι γινεται unplayable, εχω και το Boss αλλα και παλι τπτ τα παλια save crash στο loading, ενα πιο καινιουργιο μου crashare οταν ανοιγα οποιοδηποτε inventory (ξαναρχισα απο προηγουμενο save μετα απο λιγο παλι το εκανε Χ4 +δοκιμασα clean save+clean install @@)

 

με τοσα Mod που εχουν βγει αμα τα βαλεις και παιξεις μετα πολυ απλα δεν πας πισω :/

 

αν βγει το dlc θα το ξαναβαλω πιστευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι πρόβλημα των mods και όχι του παιχνιδιού. Και φταίνε οι προγραμματιστές που τα φτιάχνουν και όχι η Bethesda.

 

Και φυσικά πέρνεις εσύ επάνω σου όλη την ευθύνη σχετικά. Γιατί στο λένε όλοι που ανεβάζουν mod ότι το κάνεις με δική σου ευθύνη και θα σπάσουν προηγούμενα saves ή ακόμα και το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...