Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λεω να ξεκινησω το skyrim, υπαρχει καποιος οδηγος για ποια mods να βάλω?

Μην τον ακούς τον από πάνω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά βάλε το SkyUI και αν παρατήσεις το παιχνίδι μην λες ότι δεν σου είπα να μην βάλεις mods.

 

Και καλό είναι να λες τι έχεις δοκιμάσει όχι τι βλέπεις στο internet pappou, δεν πάει να πει ότι είναι και σωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον παππού !

Έχοντας ψάξει αμέτρητες ώρες για να βρω τα καλύτερα Mods, σου λέω οτι το παιχνίδι θα γίνει άπειρες φορές καλύτερο με τα κατάλληλα Mods.

Αν και το link του πάνω δεν έχει ανανεωθεί με τα καλύτερα Mods που έχουν βγει πρόσφατα(πχ. Ufo, convenient horses), είναι μια καλή αρχή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Here is the changelog for Skyrim 1.7 Update:

 

•General memory and stability optimizations

•Fixed crash related to new water shaders

•Fixed rare crash related to dragon landings

•Fixed logic error with loading screens from add-ons (Xbox 360)

•Using vampiric grip and swimming no longer prevents swimming animation from playing afterwards

•Improved recognition with Kinect voice commands (Xbox 360)

•Kinect-enabled dragon language shouts for French, German, Italian and Spanish work properly (Xbox 360)

•Fixed issue with Dawnguard Kinect-enabled dragon shouts for French, German, Italian and Spanish (Xbox 360)

•Fixed issue with Dawnguard Kinect-enabled dragon shouts for French, German, Italian and Spanish (Xbox 360)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο μέρος είναι απλά θέλει πολλή ψάξιμο γιατί πολλά mods δεν λειτουργούν μαζί ή είναι παλιά και δεν λειτουργούν ποια.. Πάντως δες όλα τα top.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά βάλε το SkyUI και αν παρατήσεις το παιχνίδι μην λες ότι δεν σου είπα να μην βάλεις mods.

 

Και καλό είναι να λες τι έχεις δοκιμάσει όχι τι βλέπεις στο internet pappou, δεν πάει να πει ότι είναι και σωστά

Το SkyUI είναι must, τουλάχιστον για τους περισσότερους. Προσωπικά δε τη πάλευα καθόλου με το αρχικό UI και απορώ πως δεν είχαν κάτι τέτοιο εξ'αρχής.

 

Όσο για το λινκ, για να το παραθέτω, προφανώς και έχω δοκιμάσει (και χρησιμοποιώ) τα περισσότερα απ'τα mods που αναφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το SkyUI κατά την άποψή μου είναι ένα κακογραμμένο UI που απλά επειδή δεν υπάρχει άλλο το χρησιμοποιεί ο κόσμος. Αν ξεπεράσεις το αρχικό σοκ του UI του Skyrim και το συνηθίσεις φτάνεις τελικά να σε βολεύει περισσότερο αλλά όπως και να έχει το SkyUI μου φαίνεται απλά άσχημο και κακογραμμένο και έχει και αρκετά bugs.

 

Xorxh πάρε και αυτό το λινκ σε περίπτωση που δεν το ξέρεις (για όλα τα Elder Scrolls είναι)

http://www.uesp.net/ Έχει οτιδήποτε θα χρειαστείς και ακόμα περισσότερα

 

και το μόνο MUST mod είναι

 

http://skyrim.nexusmods.com/mods/607

 

όλα τα άλλα είναι στην άποψη του καθένα.

 

Να ξέρεις ότι το απο πάνω mod με τα high res graphics βγάζουν καλύτερο performance από τα retail, οπότε μην φοβηθείς να τα βάλεις σε πιο αδύναμο μηχάνημα, θα παίξει καλύτερα το παιχνίδι από τα low res

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ Επισης αν ξεπερασεις το αρχικο σοκ των παιχνιδιων που απευθυνονται σε ηλιθιους και στα δινουν ολα στα πιατο και κρατανε 3 ωρες, το συνηθιζεις και σου αρεσει στο τελος κιολας..My point: Το vanilla GUI του Skyrim ειναι για τα πανηγυρια επειδη στη Bethesda ξαφνικα βαριοταν (?) να καθισουν μια εβδομαδα (δεν θελει παραπανω) για να φτιαξουν exlusive pc GUI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το SkyUI κατά την άποψή μου είναι ένα κακογραμμένο UI που απλά επειδή δεν υπάρχει άλλο το χρησιμοποιεί ο κόσμος. Αν ξεπεράσεις το αρχικό σοκ του UI του Skyrim και το συνηθίσεις φτάνεις τελικά να σε βολεύει περισσότερο αλλά όπως και να έχει το SkyUI μου φαίνεται απλά άσχημο και κακογραμμένο και έχει και αρκετά bugs.

Για ποια bugs μιλάς; Bugs έχει μόνο άμα το τρέχεις κατ'ευθείαν μέσα απ'τη library του Steam και δε χρησιμοποιείς το SKSE, αλλά σ'αυτό δεν φταίει το mod αλλά ο χρήστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το SkyUI κατά την άποψή μου είναι ένα κακογραμμένο UI που απλά επειδή δεν υπάρχει άλλο το χρησιμοποιεί ο κόσμος. Αν ξεπεράσεις το αρχικό σοκ του UI του Skyrim και το συνηθίσεις φτάνεις τελικά να σε βολεύει περισσότερο

 

Το default UI του Skyrim δεν μου δημιούργησε ούτε αρχικό σοκ ούτε εκνευρισμό κλπ. και δεν μπορώ να καταλάβω τον κόσμο που παραπονιέται :huh: Μετά από 420 ώρες παιχνιδιού και πάλι δεν σκοπεύω να κατεβάσω mod να αλλάξω το UI.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...