Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παίζει ο αδερφός μου αυτό τον καιρό και τον άκουσα και εφτιαξα ένα high elf μάγο dual spellcaster...Καλά πάει προς το παρόν απλά έχω μαζέψει ένα conteiner poisons που δεν έχω τι να τα κάνω...Κανά μικτό build (αριστερό χέρι spell-δεξί σπαθί) παίζει...Η καλύτερα να μείνω pure;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα καθώς είχα τον υπολογιστή μου ανοιχτό πήρα ένα μήνυμα απο το anti-virus ώς απειλή .."unknown CRYPT.WIN32 virus" χωρίς να έχω καν ανοιχτώ το παιχνίδι..μου μπλοκάρει για κάποιο λόγο το TESV.exe το βλέπει ώς virus.

Έχει συμβει και σε κάποιον άλλο αυτό σήμερα;

Γνωρίζετε αν είναι πραγματική απειλή η false alarm απο το ESET anti virus; <_<

 

 

P.S Το πρόβλημα λύθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα καθώς είχα τον υπολογιστή μου ανοιχτό πήρα ένα μήνυμα απο το anti-virus ώς απειλή .."unknown CRYPT.WIN32 virus" χωρίς να έχω καν ανοιχτώ το παιχνίδι..μου μπλοκάρει για κάποιο λόγο το TESV.exe το βλέπει ώς virus.

Έχει συμβει και σε κάποιον άλλο αυτό σήμερα;

Γνωρίζετε αν είναι πραγματική απειλή η false alarm απο το ESET anti virus; <_<

 

Είναι false alarm 99% οπότε απλά εξαίρεσέ το από το NOD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές μου έτυχε ένα περίεργο bug που δεν ξέρω αν οφείλεται σε ένα mod που είχα εγκαταστήσει ή στο κυρίως παιχνίδι.

 

Ήμουν με την Brelyna Maryon (από το winterhold College) για companion και μόλις έμπαινα σε κάποια ταβέρνα η οπουδήποτε αλλού ήταν σαν να έκανε κάποιο είδος fire magic σε όσους ήταν μέσα, που δεν προλάβαινα καν να δω ακριβώς και μετά μας επιτίθονταν όλοι.

 

Έχει τύχει σε κανένα κάτι αντίστοιχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι false alarm 99% οπότε απλά εξαίρεσέ το από το NOD.

 

Ναί δίκιο έχεις το διόρθωσα μου το έκανε τελικά με όλα τα Steam games.

Βρήκα και διάβασα την σελίδα του Steam Troubleshooting που λέει για όλα τα antivirus τι να κάνεις έχουν γενικό πρόβλημα.

 

https://support.stea...=4361-MVDP-3638

Επεξ/σία από soso75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι false alarm 99% οπότε απλά εξαίρεσέ το από το NOD.

 

χμ

αυτο μου το κανε με ενα update το οποιο το ειχα κατεβασει απο τορεντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θυμάμαι αν έχει ξανατεθεί το θέμα...

 

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας follower; Εκτός από τη Lydia.

 

Δικαιολογήστε.

 

Αν στείλεις τη Lydia σπίτι της, μετά μπορείς να την ξαναπάρεις με τα πράγματα και όλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί δίκιο έχεις το διόρθωσα μου το έκανε τελικά με όλα τα Steam games.

Βρήκα και διάβασα την σελίδα του Steam Troubleshoot που λέει για όλα τα antivirus τι να κάνεις έχουν γενικό πρόβλημα.

 

https://support.stea...=4361-MVDP-3638

 

Επειδή όταν είμαι γκαντέμης ΕΙΜΑΙ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ, επαθα ακριβώς το ίδιο με τη διαφορά πως το NOD μου έσβησε το TESV.exe...

 

Αφηρημένος, μου πεταξε ένα μήνυμα για threat, διάβασα κάτι για μπλαμπλαμπλαFirefox.exe και αποδείχτηκε πως μου έσβησε το exe του Skyrim. Βρήκα ένα στα Ίντερνετς αλλά επειδή δεν είναι η τελευταία έκδοση τρέχει μεν το παιχνίδι μέσω Steam αλλά δε μπορώ να το ανοίξω με το SKSE.

 

Μήπως κάποια καλή ψυχή μπορεί να ανεβάσει σε κάποια filehosting υπηρεσία μόνο το exe για την έκδοση 1.3.1 (αν το έχετε αυθεντικό λογικά θα έχει κάνει μόνο του τα updates) και να μου στείλει το link με ΠΜ? Αλλιώς θα πρέπει να ξανακατεβάσω το παιχνίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή όταν είμαι γκαντέμης ΕΙΜΑΙ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ, επαθα ακριβώς το ίδιο με τη διαφορά πως το NOD μου έσβησε το TESV.exe...

 

Αφηρημένος, μου πεταξε ένα μήνυμα για threat, διάβασα κάτι για μπλαμπλαμπλαFirefox.exe και αποδείχτηκε πως μου έσβησε το exe του Skyrim. Βρήκα ένα στα Ίντερνετς αλλά επειδή δεν είναι η τελευταία έκδοση τρέχει μεν το παιχνίδι μέσω Steam αλλά δε μπορώ να το ανοίξω με το SKSE.

 

Μήπως κάποια καλή ψυχή μπορεί να ανεβάσει σε κάποια filehosting υπηρεσία μόνο το exe για την έκδοση 1.3.1 (αν το έχετε αυθεντικό λογικά θα έχει κάνει μόνο του τα updates) και να μου στείλει το link με ΠΜ? Αλλιώς θα πρέπει να ξανακατεβάσω το παιχνίδι...

 

Άν το έχεις στο Steam ξέρω να σου πω τον τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω με αγωνία :rolleyes:

 

EDIT Ζήτωωω έπιασε!!! Δεν το ήξερα το κολπάκι και είχα αρχίσει να αγανακτώ!

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια! ΑΑΑΑΪΙΙΙ ΛΑΑΑΑΑΒ ΓΙΥΟΥΟΥΟΥΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω με αγωνία :rolleyes:

 

Πάνε στο Steam Library και κάνε πάνω στο παιχνίδι δεξί mouse click στα "Properties" και "Local Files" και επέλεξε "Verify Integrity of Game Cache.." και θα κατεβάσει ξανά όποιο αρχείο σου έχει σβηστή.

 

 

EDIT: No Problem B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θυμάμαι αν έχει ξανατεθεί το θέμα...

 

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας follower; Εκτός από τη Lydia.

 

Δικαιολογήστε.

 

Αν στείλεις τη Lydia σπίτι της, μετά μπορείς να την ξαναπάρεις με τα πράγματα και όλα;

 

Αγαπημένος μου μέχρι τώρα που είμαι lvl 32 είναι ο J'zargo απ'το College of Winterhold. Είναι πολύ γαμάτος με τα shock spells του και τον έχω εξοπλίσει με ωραία πραματάκια ώστε να μετατραπεί σε μηχανή του θανάτου B) Βοηθάει πάρα πολύ στις μάχες. Π.χ. ενάντια στους δράκους είναι τέλειος. Το μόνο κακό είναι ότι απ'ό,τι φαίνεται δεν έχει καλό magic resistance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...