Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα η επαναληπτικότητα του και η ευκολία του με έχει κουράσει λίγο..

Αν είσαι level 50+ με heavy daedric πανοπλία και όπλα, με διπλό-τριπλό bonus φυσικά.

 

Εγώ το γύρισα σε light πανοπλία, έβαλα ένα σιδερένιο σπαθί, και συνεχίζω.

 

Αν θες να γίνει μεγαλύτερη πρόκληση, φτιάξε μάγο, χωρίς conjuration pet σε master δυσκολία από την αρχή.

Ένα χτύπημα είσαι σχεδόν από όλους, και θέλει πολύ μυαλό και προσπάθεια, που κατεβάσεις το fire atronach ακόμα και αν δες θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα από το 1 level παίζω σε master δυσκολία. Με δυσκόλεψε λίγο μέχρι το 15 level αλλά από το 15 και μετά τους κάνω πλάκα μέχρι τώρα που είμαι 45.

 

Sneak 100, one handed 80 και σχεδόν όλους ένα hit με daedric dagger. Είμαι full dragonscale. Σκέψου ότι δεν χρησιμοποιω ποτέ shouts, spells κλπ γιατί τότε θα ήταν πανεύκολο. Αλλά για μένα δεν επιτρέπεται assassin με light armor να έχει αρκετά εύκολα δράκο, χωρις sneak & backstab. Δηλαδή αν είχα two handed daedric + daedrc full set armor τι θα γινόταν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν είσαι level 50+ με heavy daedric πανοπλία και όπλα, με διπλό-τριπλό bonus φυσικά.

 

Εγώ το γύρισα σε light πανοπλία, έβαλα ένα σιδερένιο σπαθί, και συνεχίζω.

 

Αν θες να γίνει μεγαλύτερη πρόκληση, φτιάξε μάγο, χωρίς conjuration pet σε master δυσκολία από την αρχή.

Ένα χτύπημα είσαι σχεδόν από όλους, και θέλει πολύ μυαλό και προσπάθεια, που κατεβάσεις το fire atronach ακόμα και αν δες θέλεις.

 

ναι επίσης κλείσε την οθόνη και τα ηχεία, η δυσκολία θα ανέβει κατακόρυφα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνωμη μου για το θεμα δυσκολιας του Skyrim και, γενικότερα, ειναι να εχω ενα παιχνιδι να ξεχνιομαστε από τα προβλήματα μας και όχι να μας εκνευριζει από το βαθμό δυσκολίας !

 

Δε θα κανουμε διαγωνισμό για το ποιος ειναι πιο γαματος στο skyrim αλλά για το αν ειναι ευχάριστο το παιχνιδι και μπορω να πω πως με ευχαριστεί βεβαια υπαρχουν και τα μειων του όπως για παραδειγμα αν παρεις κανενα αλογο για το πως μπορουσαν να το βελτιωσουν...:

 

Ομως πανε στραφι αυτα τα δευτερευοντα απο τα διαφορα quest του και τη πιο ρεαλιστικη ατμοσφαιρα του (με τη βοηθεια 3-4 mods) ! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ πάλι, έχω να παίξω SWTOR κάτι μέρες (φταίει και ότι είμαι 50 και κάνω μόνο PvP zones προς το παρόν) εξαιτίας του Skyrim.

 

Έχει κάτι που με τραβάει πιο πολύ. Ίσως είναι ότι όταν δεν έχεις άλλους 50 τριγύρω σου, είναι πιο personal η ιστορία. Ίσως ότι βλέπω κεφάλια να roll-άρουν. Ίσως ότι ακόμη και αν τρώω εύκολα δράκους, συνεχίζω να πωρωνομαι με το πόσο επιβλητικοί είναι και πόσο φοβερά οπτικά και ηχητικά εφέ έχουν.

 

Το ότι γίνεσαι Conan/Elminster/κλπ είναι κλασσικό στα ES νομίζω, το θέμα όμως είναι να το ζεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys μήπως δεν έχετε το τελευταίο update (1.4) γιατί λέτε συνεχεια για την ευκολία στο master. Ειδικά στους δράκους που μετά το patch έχει αλλάξει η συμπεριφορά τους, dld παίζει και να την κάνουν από την μέση τις μάχης η να επιτίθονται τα πάντα διπλα σου εκτος από σένα, anyways πάλου με 2 hit με έχουν στο master με όλο το nightigale legendary. Χωρίς mod για δράκους. Και γενικά με έχουν όλοι 2 hits. Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει τρόπος να γίνει ρεαλιστικό, δηλαδή και εσύ αλλα και οι άλλοι να είναι 2 hit kill.

 

Άμα υπήρχε toxicity όπως στο Witcher θα ήμουν ήδη Sovergarde.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.3 ειναι το τελευταιο

 

I know ανεπίσημα όμως είναι 4 ;)

 

Και σε περίπτωση που υπάρχει κάποιος που δεν το έχει βάλει ακόμα... http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=6058

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...