Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά παίζω το παιχνίδι στο PS3 και έχω τις έξεις απορίες, παω για τερματισμό (σχεδόν) χωρίς side stories και είμαι επίπεδο 12 αλλα δεν έχω βρει κανένα καλο οπλο να αγοράσω η να πάρω.

 

Στο Oblivion θυμάμαι έβρισκες συνέχεια σε κάθε αποστολή και καλύτερο όπλο εδώ τίποτα.

 

Επίσης τα scales που βρίσκω από τους δράκους τι τα κάνω ???

 

Ευχαριστώ :-D

 

Παιξε ta sidequests πρωτα για να ανεβεις level. Ειναι πολυ χαμηλο το lvl σου για να πας για τερματισμο. Ασε που εχεις χασει ολη την ουσια του παιχνιδιου.Τα οπλα τα βρισκεις κυριως μεσα σε dungeons - σπηλιες - καστρα. Τα πιο καλα οπλα θα τα παρεις απο daedric quests (πρεπει να βρισκεις τα αγαλματα στο χαρτη με τους daedric princes για να σου δινουν τα quest). Τα scales τα χρειαζεσε για να φτιαξεις την dragon armor (αν εχεις ανεβασει πολυ το blacksmithing). Επισης στα ζητανε σε μερικα sidequest. Αλλα για να μην τα κουβαλας καλυτερα να αγορασεις ενα σπιτι σε μια απο τις πολεις για να τα αποθηκευεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στην αποστολή του thieves guild Hard answers βρίσκω την πλάκα με το guide μεταφράσεως της γλώσσας των falmer αλλά μου λεει ότι δεν μπορώ να πάρω ολόκληρη την πλάκα στον τυπά που θα το μεταφράσει. Μετά δεν μου έχει κάποιο στοιχείο για το τι θα κάνω!

Need help!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στην αποστολή του thieves guild Hard answers βρίσκω την πλάκα με το guide μεταφράσεως της γλώσσας των falmer αλλά μου λεει ότι δεν μπορώ να πάρω ολόκληρη την πλάκα στον τυπά που θα το μεταφράσει. Μετά δεν μου έχει κάποιο στοιχείο για το τι θα κάνω!

Need help!

 

βασικα ειναι common sence αλλα here goes

 

παιρνεις το χαρτι και το καρβουνο απο το προηγουμενο δωματιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτό προσπάθησα να κάνω αλλά δεν ήξερα ότι το charcoil ή πως ονομάζετε είναι το κάρβουνο!

Ευχαριστώ πολύ παίδες!

Το κάρβουνο και το χαρτί μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να αντιγράψω και spells?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετω ειμαι lvl 26 και ακομα δεν εχω καποια επισκεψη απο την dark brotherhood μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να κανω ?? πεφτω για υπνο αρκετα συχνα αλλα τιποτα ....ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετω ειμαι lvl 26 και ακομα δεν εχω καποια επισκεψη απο την dark brotherhood μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να κανω ?? πεφτω για υπνο αρκετα συχνα αλλα τιποτα ....ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

 

 

Πρέπει να ολοκληρωσεις μια αποστολή πρώτα.

 

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER

 

Nα σκοτώσεις την υπεύθυνη του ορφανοτροφείου στη Ριφτεν.Την αποστολή στη δίνει ο Aretino στη Windhelm,ένα παιδάκι που έζησε για μια περίοδο στο ορφανοτροφείο και το έσκασε. Αφου τη σκοτώσεις και ολοκληρώσεις την αποστολή κοιμάσαι κ σου εμφανίζεται η νταρκ μπραδερχουντ.

Ένας άλλος τρόπος,τον οποίο έχω ακούσει αλλά δεν ξέρω αν ισχύει, είναι να σκοτώσεις αρκετούς αθώους πολίτες ,χωρίς λόγο, και έπειτα σε βρίσκει η οργάνωση.

 

http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Aventus_Aretino

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gio+ κάτι με τα αρχεία παίζει man δεν υπάρχει περίπτωση. Δεν μπορεί να μου παρουσιάζεται μόνο σ αυτό. Τι εννοείς να τσεκάρω τα αρχεία από το steam?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το εχεις αγορασεις απτο steam τοτε κανε δεξι κλικ μεσα στο steam στο skyrim ιδιοτητες και καπου θα εχει check files κατι τετοιο

ωστε να δει αν σου λειπει η αν καποιο αρχειο ειναι κατεστραμμενο

η προσπαθησε να το ξαναsetup

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιξε ta sidequests πρωτα για να ανεβεις level. Ειναι πολυ χαμηλο το lvl σου για να πας για τερματισμο. Ασε που εχεις χασει ολη την ουσια του παιχνιδιου.Τα οπλα τα βρισκεις κυριως μεσα σε dungeons - σπηλιες - καστρα. Τα πιο καλα οπλα θα τα παρεις απο daedric quests (πρεπει να βρισκεις τα αγαλματα στο χαρτη με τους daedric princes για να σου δινουν τα quest). Τα scales τα χρειαζεσε για να φτιαξεις την dragon armor (αν εχεις ανεβασει πολυ το blacksmithing). Επισης στα ζητανε σε μερικα sidequest. Αλλα για να μην τα κουβαλας καλυτερα να αγορασεις ενα σπιτι σε μια απο τις πολεις για να τα αποθηκευεις

+1

Τα side quest είναι όλη η διασκέδαση. Μερικά, μακράν καλύτερα από την κύρια ιστορία (βλέπε κολέγιο των μάγων) και πιο δύσκολα. 210 ώρες και ακόμα να το τελειώσω πανάθεμά το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ρατσιστάκια οι Stormcloaks. Μπήκα στους Imperials :P

Btw, το παιχνίδι τα σπάει όλο και περισσότερο. Βασικά είναι απίστευτα προσεγμένο στις λεπτομέρειες και γουστάρω το γεγονός ότι όλες οι πράξεις μου έχουν συνέπειες. Έχει μπει στο top-5 μου στα pc games. Λατρεία.

 

Ανυπομονώ να φτάσω smithing 100 για dragon armor!!

 

P.S. το νου σας! Οι δράκοι χτυπούν εκεί που δεν το περιμένετε και όχι απαραίτητα εκεί που είναι το εικονίδιό τους στον χάρτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ρατσιστάκια οι Stormcloaks. Μπήκα στους Imperials :P

Btw, το παιχνίδι τα σπάει όλο και περισσότερο. Βασικά είναι απίστευτα προσεγμένο στις λεπτομέρειες και γουστάρω το γεγονός ότι όλες οι πράξεις μου έχουν συνέπειες. Έχει μπει στο top-5 μου στα pc games. Λατρεία.

 

Ανυπομονώ να φτάσω smithing 100 για dragon armor!!

 

P.S. το νου σας! Οι δράκοι χτυπούν εκεί που δεν το περιμένετε και όχι απαραίτητα εκεί που είναι το εικονίδιό τους στον χάρτη!

χαχαχα καλα ετοιμαζομουν να γραψω το ιδιο πραγμα.

 

 

Πηγα κ γω να μπω και στη επανασταση κ με το που σκαω στο Winterhelm να σου 2 καραγκιόζηδες να κράζουν μια dark elf. Προχωράω κ αρχίζει ενας κ με κραζει επειδη ειμαι ορκ. Παω να κανω join το rebellion κ μου λεει "Αντε αν κ δεν εισαι nord (ξανθος ψηλός κλπ) αν μας κανεις 2 θεληματα θα σε βαλουμε. Εχω πεσει σε ιδεολογικο διλλημα xD (μονο αν η empire έχει για Νο 2 τύπο με μηχανική υποστήριξη κ μαύρη κάπα είναι συμπαθής) Πηγα κ στο Solitude κ ειδα νορμαλ τυπους κλπ κ δε ξερω. Μαλλον πρεπει να διαβασω κανα βιβλιο σε κανα inn να δω τι παιζει

 

 

Πάντως ισχύει ότι ειναι από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει. Γενικά μετραει να το παίζει κανείς πιο rp/ρεαλιστικά. Πχ ποτε fast travel κλπ, απλά αυτό θέλει πολλές ώρες. Τώρα που παίζω κανα 2ωρο μετά τη δουλειά δε προλαβαίνω οπότε παίρνω κ κανα κάρο. ^_^

 

Ένα πράγμα που θα μπορούσε να έχει (μεταξύ πολλών άλλων) είναι στο άλογο να σου έχει επιλογή να το σερνεις μαζί όταν είσαι πεζός. Δλδ οπως πας στο δρομο θες να κατεβεις κ να μαζεψεις χορτα. Κατεβαινεις μαζευεις κ μετα πας πιο διπλα να ξαναμαζέψεις κλπ κλπ κ μετα πρεπει να τρεχεις 1 ωρα πισω στο αλογο. Ασε κ που μπορεί να θες να περάσεις κανα γιοφύρι κ να σαι σε ετοιμότητα μη στη πεσει κανα τσογλάνι.

 

 

Εγώ έχω 67 ώρες κ από το main quest έχω κάνει μόνο ότι ήταν στο whiterun. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ πάλι σαν Nord και trrrrue son of Skyrrrrim, πήγα με Stormcloaks. :P

"Ξένε ΣΤΟΠ! Η Skyrim είναι Nordική!" :P

 

Για τους δράκους ναι, πήγα να φάω έναν στην φωλιά του (Frost dragon αλλά όχι αδύναμος) και μου την έπεσε κι ένας (σκέτο) dragon. Τους σκότωσα δίπλα δίπλα (βάλω pics το απόγευμα/βράδυ μάλλον), αλλά μόνο ο ένας έδωσε soul.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...