Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν μου δινει και κανα τρελο αποτελεσμα π.χ. 1% increased health

 

κατι δεν παει καλα

:devil:

Θέλει και λίγο perk στο enchanting και μεγάλο skill,και μόνο με τα grand soulgem βγάζει μεγάλα ποσοστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλει και λίγο perk στο enchanting και μεγάλο skill,και μόνο με τα grand soulgem βγάζει μεγάλα ποσοστά.

 

μονο το τελευταιο περκ μου εχει μεινει

επισης εχω πολλα black gem

+ black star

 

κανουν τπτ ή baaalls?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε σφάξε κανέναν άνθρωπο να γεμίσει το Black Star και δοκίμασε πάλι. Επίσης μπορείς να πιεις κανένα potion fortify enchanting για να σου δώσει ακόμη καλύτερο αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα skills σου τα ανεβασες κανονικά ή χρησιμοποιήσες exploits; Εγώ που τα ανέβασα κανονικά μετά από 100+ ωρες παιχνιδιού που αποφάσισα να το γυρίσω από archer-μάγος σε one handed με ασπίδα δεν με κουναει τίποτα... Τελειώνουν όμως επικίνδυνα οι αποστολές..δεν βλέπω να έχω και πολλά ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε σφάξε κανέναν άνθρωπο να γεμίσει το Black Star και δοκίμασε πάλι. Επίσης μπορείς να πιεις κανένα potion fortify enchanting για να σου δώσει ακόμη καλύτερο αποτέλεσμα.

 

ολα γεματα ειναι τα gems

επειδη εχω παρει το daedric mace απο το house of horrors

 

Τα skills σου τα ανεβασες κανονικά ή χρησιμοποιήσες exploits; Εγώ που τα ανέβασα κανονικά μετά από 100+ ωρες παιχνιδιού που αποφάσισα να το γυρίσω από archer-μάγος σε one handed με ασπίδα δεν με κουναει τίποτα... Τελειώνουν όμως επικίνδυνα οι αποστολές..δεν βλέπω να έχω και πολλά ακόμα.

 

 

δεν παιζω με κλεψιματα :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι 44 level, παίζεις με light armor και 2 σπαθιά που τα αλλάζεις με dagger, τα σπαθιά που χρησιμοποιείς έχουν χαμηλό damage, έχεις υψηλό enchanting αλλά δε μπορείς να βάλεις υψηλά enchants, έχεις πρόβλημα χώρου αν και warrior, έχεις γεμάτα soul gems αλλά δε σου βγάζει υψηλές τιμές στο enchanting, από αυτά που λες έχεις σηκώσει όλο το παιχνίδι και το έχεις πετάξει σε ένα σεντούκι, και τρως ξύλο από Falmer Shadowwalkers, γιατί τέτοιους σου βγάζει σε 44 level.

 

Προσωπικά δε μπορώ να βγάλω καμία άκρη για να σου προτείνω κάτι.

 

Αυτό που ξέρω είναι πως τα σπαθιά που έχεις είναι μάπα (ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μη σου έχει βγάλει σπαθί με καλύτερο enchantment από το +10 fire damage του Dawnbreaker) και τα maces, εκτός από ψηλότερο damage, έχουν και armor penetration perk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί, μάλλον έχεις πρόβλημα με τα όπλα. Έχω π.χ. ένα Legendary orcish dagger με 40 physical + 69 fire + 56 frost damage. Σύνολο 165 από ένα dagger, οπότε με 2 σπαθιά με σύνολο 80 δε κάνεις πολλά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο imba είναι το enchanting τελικα? :whistle:

Για να φτάσεις 100 enchanting και να βάλεις και τα perk που θέλει για διπλό enchanting, πλέων δεν έχει σημασία, έτσι και αλλιώς θα είσαι πλέων (σχεδόν) άτρωτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μετα απο τοσο καιρο νομιζω πως θα ειναι καλη ευκαιρια να φτιαξουμε database με τα καλυτερα mods (updated αν γινεται φυσικα). Εχει ηδη παρα πολλα και δεν ξερεις τι να διαλεξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ σίγουρα θα βάλω το Dragonslayer sword (το σπαθί του Gattsu/Guts/Gats όπως θέλετε γράψτε πείτε από Berserk :P) mod κάποια στιγμή. :)

 

Αλλά να έρθει πρώτα το game...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...