Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι level 21, να σου στείλω;

 

Άμα θέλεις στέλνω όλα τα saves και διαλέγεις.

 

Ναι στείλε φίλε !!

Έκανες δηλαδή και ξεχωριστά saves πέρα πό quick save και auto save ???

 

Έκανα Format και ξέχασα να κάνω backup τα save και βαριέμαι να παίξω από την αρχή....και τώρα ψάχνω κανα save λίγο προχωρημένο....

Τι φυλή έχεις τον χαραχτήρα σου ? Επίσης από το Main quest το έχεις προχωρήσει πολύ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έχει κανένας κάποιο save που να είναι γύρω στο 15-20 level ????

 

Έχω ένα γύρω στο λέβελ 20 (χωρίς powerleveling),όπου από έχω πάει σε μόλις 1 ή 2 κεντρικές πόλεις,έχω κάνει ελάχιστα side quests καi όσον΄αφορά to main quest είμαι πριν την αποστολή να πολεμήσεις τον πρώτο δράκο έξω από τη Whiterun (πριν την 4 κεντρική αποστολή Dragon Rising). Ο χαρακτήρας είναι γυναίκα Νορδ,αλλά αυτό μπορείς να το αλλάξεις μέσα από console όπως και τα perks, χωρίς καμία επίπτωση και εύκολα. Αμα θες στο στέλνω.

 

 

 

Τώρα είμαι στις 160 ώρες παιχνιδιού, λέβελ 80, και ακόμα στην ίδια κεντρική αποστολή (3η). Εχω κάνει 1-2 το πολύ αποστολές από κάθε faction (db,tg,companion ...) και ελάχιστα από τα άλλα κουέστς. Κύρια ασχολία η εξερεύνηση,όπου έχω ανακαλύψει σχεδόν τα πάντα από το χάρτη εκτός από 2 περιοχές που δεν έχω πάει ακόμα (Falkreath και Dawnstar).

Δράκο ακόμα δεν έχω δει στο παιχνίδι....Μετά την εξερεύνηση ξεκινάνε τα sq,κεντρική ιστορία και δράκοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

160 ωρες και δεν εχεις δει δρακο? δηλαδη δεν εχεις κανενα shout ενα απο τα σημαντικοτερα πραγματα στο παιχνιδι? rofl

 

Ο τυπος εδωσε ενα 50αρι για το παιχνιδι.

Του εχει προσφερει περιπου 160 ωρες διασκεδασης, οπως αυτος την οριζει. Αν δεν διασκεδαζε, δεν θα το εκανε.

Και οχι μονο αυτο, αλλα στην ουσια το παιχνιδι τωρα αρχιζει για αυτον.

 

Respect.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τυπος εδωσε ενα 50αρι για το παιχνιδι.

Του εχει προσφερει περιπου 160 ωρες διασκεδασης, οπως αυτος την οριζει. Αν δεν διασκεδαζε, δεν θα το εκανε.

Και οχι μονο αυτο, αλλα στην ουσια το παιχνιδι τωρα αρχιζει για αυτον.

 

Respect.

 

πρωτον οποιος εδωσε 50 ευρω ειναι βλακας, το βρισκεις πολυ πιο φτηνα

δευτερον και να θες δεν γινεται να μην εχεις δεις δρακο γιατι δεν διαλεγεις ποτε θα τον δεις απλα οπως προχωρας βλεπεις μια τεραστια σκια στο εδαφος αρα λεει ψεματα

τριτον δεν του ειπα πως να παιξει, αλλα απο την στιγμη που εχει εξερευνησει τα παντα σημαινει οτι εχει ολα τα shouts αλλα δεν μπορει να τα χρησιμοποιησει και κατα την γνωμη μου εχει χασει ενα μερος του παιχνιδιου (οχι οτι δεν μπορει αργοτερα να το κανει) που βαζει το κερασακι στην τουρτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτον οποιος εδωσε 50 ευρω ειναι βλακας, το βρισκεις πολυ πιο φτηνα

δευτερον και να θες δεν γινεται να μην εχεις δεις δρακο γιατι δεν διαλεγεις ποτε θα τον δεις απλα οπως προχωρας βλεπεις μια τεραστια σκια στο εδαφος αρα λεει ψεματα

τριτον δεν του ειπα πως να παιξει, αλλα απο την στιγμη που εχει εξερευνησει τα παντα σημαινει οτι εχει ολα τα shouts αλλα δεν μπορει να τα χρησιμοποιησει και κατα την γνωμη μου εχει χασει ενα μερος του παιχνιδιου (οχι οτι δεν μπορει αργοτερα να το κανει) που βαζει το κερασακι στην τουρτα...

 

Μπορει να μην εδωσε και τιποτα, ενδεικτικη ηταν η τιμη. Δεν ηταν αυτο το θεμα.

 

Μπορει επισης να μην καθεται να αντιμετωπισει τους δρακους.

Επισης παιζει καποιο bug σε μερικους που αν δεν σκοτωσουν τον πρωτο δρακο που σε στελνει ενα quest στην αρχη του main story,δεν τους εμφανιζει καθολου random δρακους.

 

Γενικα εχεις ενα θεματακι με τον διαλογο. Αποκαλεις τον αλλο ψευτη για ψυλλου πηδημα. Δεν ειναι ωραιο.

Καλα το "βλακας" δεν το σχολιαζω. Εισαι μελος του φορουμ εδω και τοσα χρονια, αλλα η συμπεριφορα σου ειναι απαραδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε είχα και εγώ το ίδιο θέμα με την μη εμφάνιση δράκων - δεν μου την έπεφτε κανένας. Αυτό άλλαξε αμέσως μετά το quest "A Blade in the Dark", από τότε και μετά δεν προλαβαίνω να μαζεύω dragon souls.

 

Το συγκεκριμένο quest "ξεκλειδώνει" και τα random δρακο-πεσίματα οπότε κάνε το οπωσδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φίλε είχα και εγώ το ίδιο θέμα με την μη εμφάνιση δράκων - δεν μου την έπεφτε κανένας.

 

Μάλλον ο Dragonborn δεν είχε κάνει μπάνιο μέχρι τότε. :P

 

Περιμένω κι εγώ να έρθει πάντως. Όχι πως δεν θα παίζω SWTOR, αλλά να το τιμήσουμε και το Skyrim. :) (και τα mods του ;))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως ειναι αρκετα πολυπλοκο παιχνιδι.

εγω που ειμαι γενικα καμμενος βασιλακης καιλας με rpg με δυσκολευει στη ροη του(ειμαι Lvl 3:P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είναι πολύπλοκο αλλά δυστυχώς για μένα είναι πολύ απλοικό και έυκολο στις μάχες. Δεν επιτρέπεται να το παίζω στο Master difficulty με Sneak και να ρίχνω το 90% των εχθρών 1 hit με glass dagger.. (εκτός των δράκων εννοείτε)

Δηλαδή αν πάω σε daedric enchanted dagger τι θα γίνει? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτον οποιος εδωσε 50 ευρω ειναι βλακας, το βρισκεις πολυ πιο φτηνα

δευτερον και να θες δεν γινεται να μην εχεις δεις δρακο γιατι δεν διαλεγεις ποτε θα τον δεις απλα οπως προχωρας βλεπεις μια τεραστια σκια στο εδαφος αρα λεει ψεματα

τριτον δεν του ειπα πως να παιξει, αλλα απο την στιγμη που εχει εξερευνησει τα παντα σημαινει οτι εχει ολα τα shouts αλλα δεν μπορει να τα χρησιμοποιησει και κατα την γνωμη μου εχει χασει ενα μερος του παιχνιδιου (οχι οτι δεν μπορει αργοτερα να το κανει) που βαζει το κερασακι στην τουρτα...

 

 

Πρωτον 50 ευρω το Skyrim στην Ελλαδα δεν ειχε ποτε.Γυρω στα 30e το πηρα. Αλλα και 50 να ειχε με 160 ωρες παιχνιδιου μεχρι τωρα λες να μην τ αξιζει?

Δευτερον οπως εγραψε και καποιος αλλος δεν ξερω αν ειναι bug του παιχνιδιου αλλα αν δεν κανεις την 4 κυρια αποστολη (οπου σκοτωνεις ενα δρακο εξω απο τη Whiterun)random δρακο δεν προκειται να δεις που να χτυπιεσαι...Σημειωση ότι παιζω χωρις patch εκδοση.

Επισης δεν μ ενδιαφερει να σφαζω δεκαδες δρακους λες και ειναι απλοι bandits. Τι νοημα εχει αν συναντησεις 50-100 δρακους στην πορεια και τους κομματιασεις κιολας για πλακα. Δεν ακουγεται κ ιδιαιτερα επικο ολο αυτο.Χανουν τη μαγεια τους ετσι. Προτιμω να συναντησω 2-3 δρακους το πολυ σε ολο το παιχνιδι και να ματωσω για να τους νικησω. Δεν ειναι πασατεμπος οι δρακοι,καθε 5 λεπτα να ριχνουμε και εναν. (Ακομα θυμαμαι την επικη μαχη εναντιον του Δρακου στο Icewind Dale,εναας και καλος!)

Dragon shouts τα εχω μαζεψει,αλλα οπως ειπα δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω. Δεν χρειαζεται ομως,εχω την μαγεια. Εχεις χρησιμοιποιησει τα spells invisible,frenzy,pacify,muffle,ressurect dead κ.α. (πραγματικα δινουν αλλη προσεγγιση στο παιχνιδι).

Γενικα το παιχιδι μπορει να γινει ευκολα unbalanced (π.χ με enchantment και alchemy να φτιαξεις πανοπλια ατρωτη η να ριχνεις μαγικα χωρις κοστος,οπως νομιζω γινεται κ με τη χρηση των dragon shouts,χωρις να ειναι απολυτος για το τελευταιο). Γι αυτο λοιπον δεν έχω perks sta enchanting,alchemy και δεν χρησιμοποιω dragon shouts.

Αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσα level και αν ειμαι οι falmer παντα με βιαζουν

 

wtf...?

Τι χαρακτήρα έχεις; Γιατί με mage level 10 και χωρίς κάτι το ιδιαίτερο φορεμένο δεν αντιμετωπίζω ιδιαίτερο πρόβλημα με δαύτους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον 50 ευρω το Skyrim στην Ελλαδα δεν ειχε ποτε.Γυρω στα 30e το πηρα. Αλλα και 50 να ειχε με 160 ωρες παιχνιδιου μεχρι τωρα λες να μην τ αξιζει?

Δευτερον οπως εγραψε και καποιος αλλος δεν ξερω αν ειναι bug του παιχνιδιου αλλα αν δεν κανεις την 4 κυρια αποστολη (οπου σκοτωνεις ενα δρακο εξω απο τη Whiterun)random δρακο δεν προκειται να δεις που να χτυπιεσαι...Σημειωση ότι παιζω χωρις patch εκδοση.

Επισης δεν μ ενδιαφερει να σφαζω δεκαδες δρακους λες και ειναι απλοι bandits. Τι νοημα εχει αν συναντησεις 50-100 δρακους στην πορεια και τους κομματιασεις κιολας για πλακα. Δεν ακουγεται κ ιδιαιτερα επικο ολο αυτο.Χανουν τη μαγεια τους ετσι. Προτιμω να συναντησω 2-3 δρακους το πολυ σε ολο το παιχνιδι και να ματωσω για να τους νικησω. Δεν ειναι πασατεμπος οι δρακοι,καθε 5 λεπτα να ριχνουμε και εναν. (Ακομα θυμαμαι την επικη μαχη εναντιον του Δρακου στο Icewind Dale,εναας και καλος!)

Dragon shouts τα εχω μαζεψει,αλλα οπως ειπα δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω. Δεν χρειαζεται ομως,εχω την μαγεια. Εχεις χρησιμοιποιησει τα spells invisible,frenzy,pacify,muffle,ressurect dead κ.α. (πραγματικα δινουν αλλη προσεγγιση στο παιχνιδι).

Γενικα το παιχιδι μπορει να γινει ευκολα unbalanced (π.χ με enchantment και alchemy να φτιαξεις πανοπλια ατρωτη η να ριχνεις μαγικα χωρις κοστος,οπως νομιζω γινεται κ με τη χρηση των dragon shouts,χωρις να ειναι απολυτος για το τελευταιο). Γι αυτο λοιπον δεν έχω perks sta enchanting,alchemy και δεν χρησιμοποιω dragon shouts.

Αυτα!

Για να ενεργοποιήσεις shout, θα πρέπει να ξοδέψεις dragonsoul. Άρα σε κάποια φάση θα τους ψάχνεις τους δράκους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...