Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://forums.bethsoft.com/topic/1325462-skyboost-topic-2/

 

Νέο mod για αύξηση επιδόσεων. Δεν έχω δοκιμάσει ούτε το προηγούμενο ούτε αυτό... Υποτίθεται όμως αυτό έχει μεγαλύτερη αύξηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με την εγκατάστασή του είχατε πρόβλημα; Προσωπικά μου έβγαλε την παναγία. Βάζω το δισκάκι και τρέχω το setup ανοίγει το steam κάνει login βγαίνει το παράθυρο του steam που μου λέει πόσο χώρο θα πιάσει το παιχνίδι στο δίσκο, πατάω next και αρχίζει και το κατεβάζει από το steam αντί να το βάλει από το δισκάκι ! Δεύτερο πρόβλημα, έχω αγοράσει αρκετά παιχνίδια από το steam και ο C: έχει γεμίσει και ήθελα το Skyrim να το βάλω στον άλλο δίσκο, πως γίνεται αυτό; Ε δεν γίνεται, πρέπει να κάνω backup όλα μου τα παιχνίδια με το steam, να το απεγκαταστήσω, να το εγκαταστήσω στον άλλο δίσκο, να κάνω επαναφορά όλα μου τα παιχνίδια εκεί και να βάλω και το Skyrim, αυτή ήταν η απάντηση από την υπηρεσία. Τι χούντα είναι αυτή που έχει πέσει στα παιχνίδια των PC ρε παιδιά. Μα να έχεις σκάσει τα ωραία σου λεφτουδάκια και να μη μπορείς να κάνεις εγκατάσταση το αγαπημένο σου παιχνίδι πρώτον χωρίς ίντερνετ και δεύτερον σε ότι δίσκο θέλεις; Αυτό είναι φοβερό και τρομερό. Νομίζω με το πειρατικό θα ήμουν καλύτερα. Βλακεία έκανα που το αγόρασα τελικά.

 

Τελικά η λύση είναι μια συγκεκριμένη command line που ζορίζει το steam να κάνει εγκατάσταση από το δισκάκι. Δηλαδή ένας απλός χρήστης τι κάνει σε αυτή τη περίπτωση; Ξέρω πολλά άτομα και φίλους μου που δεν υπήρχε περίπτωση να το βάλουν και αναγκαστικά θα άφηναν το steam να το κατεβάσει. Απλά σκεφτείτε το αγοράζεις και θέλεις να το παίξεις ΤΩΡΑ. Πας σπίτι να το βάλεις και αντί να γίνει το αυτονόητο να μπει σε μερικά λεπτά από το δισκάκι, πρέπει να το κατεβάσεις και ανάλογα με την ταχύτητα που έχεις να περιμένεις απο μερικές ώρες εως και μέρες και να αφήσεις και το πισι ανοιχτό ολο το βράδυ. ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟ.

 

Και όσο για το θέμα του χώρου στο δίσκο, αναγκάστηκα να απεγκαταστήσω ένα παιχνίδι που το είχα αφήσει στη μέση για να μπορέσω να βάλω το SKyrim. Πως σας φάνηκε αυτό; Δεν μου αρέσει να επαναλαμβάνομαι αλλά νομίζω με το πειρατικό θα ήμουν καλύτερα. Βλακεία έκανα που το αγόρασα τελικά.

 

Το λογικό θα ήταν η εγκατάσταση να μην είναι από steam backup, δηλαδή όχι με αρχεία τύπου sim και sid, να γίνεται και να ολοκληρώνετε κανονικά και να μπαίνει όπου θέλεις εσύ σε οποιοδήποτε δίσκο και απλά να απαιτεί ένα και μοναδικό login στο steam μόνο και μόνο για να κάνει επαλήθευση το κλειδί. Τι καραγκιοζιλίκια είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την εγκατάστασή του είχατε πρόβλημα; Προσωπικά μου έβγαλε την παναγία. Βάζω το δισκάκι και τρέχω το setup ανοίγει το steam κάνει login βγαίνει το παράθυρο του steam που μου λέει πόσο χώρο θα πιάσει το παιχνίδι στο δίσκο, πατάω next και αρχίζει και το κατεβάζει από το steam αντί να το βάλει από το δισκάκι ! Δεύτερο πρόβλημα, έχω αγοράσει αρκετά παιχνίδια από το steam και ο C: έχει γεμίσει και ήθελα το Skyrim να το βάλω στον άλλο δίσκο, πως γίνεται αυτό; Ε δεν γίνεται, πρέπει να κάνω backup όλα μου τα παιχνίδια με το steam, να το απεγκαταστήσω, να το εγκαταστήσω στον άλλο δίσκο, να κάνω επαναφορά όλα μου τα παιχνίδια εκεί και να βάλω και το Skyrim, αυτή ήταν η απάντηση από την υπηρεσία. Τι χούντα είναι αυτή που έχει πέσει στα παιχνίδια των PC ρε παιδιά. Μα να έχεις σκάσει τα ωραία σου λεφτουδάκια και να μη μπορείς να κάνεις εγκατάσταση το αγαπημένο σου παιχνίδι πρώτον χωρίς ίντερνετ και δεύτερον σε ότι δίσκο θέλεις; Αυτό είναι φοβερό και τρομερό. Νομίζω με το πειρατικό θα ήμουν καλύτερα. Βλακεία έκανα που το αγόρασα τελικά.

 

Τελικά η λύση είναι μια συγκεκριμένη command line που ζορίζει το steam να κάνει εγκατάσταση από το δισκάκι. Δηλαδή ένας απλός χρήστης τι κάνει σε αυτή τη περίπτωση; Ξέρω πολλά άτομα και φίλους μου που δεν υπήρχε περίπτωση να το βάλουν και αναγκαστικά θα άφηναν το steam να το κατεβάσει. Απλά σκεφτείτε το αγοράζεις και θέλεις να το παίξεις ΤΩΡΑ. Πας σπίτι να το βάλεις και αντί να γίνει το αυτονόητο να μπει σε μερικά λεπτά από το δισκάκι, πρέπει να το κατεβάσεις και ανάλογα με την ταχύτητα που έχεις να περιμένεις απο μερικές ώρες εως και μέρες και να αφήσεις και το πισι ανοιχτό ολο το βράδυ. ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟ.

 

Και όσο για το θέμα του χώρου στο δίσκο, αναγκάστηκα να απεγκαταστήσω ένα παιχνίδι που το είχα αφήσει στη μέση για να μπορέσω να βάλω το SKyrim. Πως σας φάνηκε αυτό; Δεν μου αρέσει να επαναλαμβάνομαι αλλά νομίζω με το πειρατικό θα ήμουν καλύτερα. Βλακεία έκανα που το αγόρασα τελικά.

 

Το λογικό θα ήταν η εγκατάσταση να μην είναι από steam backup, δηλαδή όχι με αρχεία τύπου sim και sid, να γίνεται και να ολοκληρώνετε κανονικά και να μπαίνει όπου θέλεις εσύ σε οποιοδήποτε δίσκο και απλά να απαιτεί ένα και μοναδικό login στο steam μόνο και μόνο για να κάνει επαλήθευση το κλειδί. Τι καραγκιοζιλίκια είναι αυτά.

 

Αυτο με το steam ισχυει απο την αρχη ,οσο τουλαχιστον θυμαμαι εγω.Βαζεις μεν το δισκακι να το κανεις εγκατασταση αλλα επι της ουσιας το steam διαβαζει το key που του δινεις και κανεις download το παιχνιδι συν του οτι καποια προσθετα περιεχονται στο δισκακι αλλα ναι επι της ουσιας αυτη ειναι η ιστορια με το steam .Eμενα παρομοιο προβλημα μου ειχε κανει με ενα fear θυμαμαι παλια που με ειχε πρηξει γιατι ειχε κολλησει στο downloading για καποιο λογο .Επισης πανω στο κουτι εφοσον το πηρες αυθεντικο πρεπει λογικα να γραφει οτι απαιτειται συνδεση internet .Ειναι οντως λιγο εκνευριστικο αυτο το πραγμα να αγοραζεις παιχνιδι και να θες να το κανεις install εδω και τωρα αλλα δυστυχως τα πραγματα με το steam ετσι εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα τελικά η λύση είναι μια συγκεκριμένη command line που ζορίζει το steam να κάνει εγκατάσταση από το δισκάκι.

 

- Έχουμε κάνει σύνδεση στο Steam και παραμένουμε συνδεδεμένοι.

- Πάμε στο Library κάνουμε δεξί κλικ το παιχνίδι που μας ενδιαφέρει και κάνουμε Delete local content και Confirm.

- Μετά ψάχνουμε να βρούμε που είναι το Steam.exe συνήθως είναι μέσα στα Program Files και κάτω από το φάκελο Steam.

 

Πιο εμφανές παράδειγμα (όπου Ε: το DVD-ROM σας):

 

Για 64 bit λειτουργικά συστήματα

"C:\Program Files (x86)\Steam\Steam.exe" - Install E:

 

Για 32 bit λειτουργικά συστήματα

"C:\Program Files\Steam\Steam.exe" - Install E:

 

Προσοχή το παίρνετε ακριβώς όπως το έχω μαζί με τα εισαγωγικά και αλλάζετε μόνο το γραμμα του DVD-ROM σας αν είναι διαφορετικό. Ανοίγετε με το Windows Key + R το RUN των Windows και εκτελείτε την εντολή εκεί.

 

Θα ανοίξει η καρτέλα της εγκατάστασης του παιχνιδιού μόνο που αυτή τη φορά δεν θα ξεκινήσει να το κατεβάζει αλλά θα κάνει εγκατάσταση από το δισκάκι.

 

Όπως βλέπετε για το θέμα της γρήγορης εγκατάστασης υπάρχει λύση για το θέμα που θα εγκατασταθεί το παιχνίδι δεν υπάρχει λύση, το παιχνίδι θα μπει εκεί που είναι εγκατεστημένο το Steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://forums.bethsoft.com/topic/1325462-skyboost-topic-2/

 

Νέο mod για αύξηση επιδόσεων. Δεν έχω δοκιμάσει ούτε το προηγούμενο ούτε αυτό... Υποτίθεται όμως αυτό έχει μεγαλύτερη αύξηση.

 

Πείρα + 5 fps από τα 8 που είχα με το"TESVAL δηλαδή σύνολο 13 fps πάνω σε ultra settings κοιτώντας το whiterun από το dragonreach, άψογο tweak...η bethesda είναι για μπάτσες λέμε...thanx for the link bro.

 

http://www.youtube.com/watch?v=mSDfxde8fSg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

locations descovered ..320.εχω μιλησει σε παρα πολλοθσ χαρακτηρες αλλα τπτ.τον εχω φαει τον χαρτη.

 

Εδώ θα βρεις τα πάντα όλα.

 

Τώρα γνώμη μου είναι ότι αποστολές του τύπου "βρες 2 λουλούδια και ένα κόκκαλο" ή μπες στο τάδε dungeon για να πάρεις ένα σπαθί δεν έχουν και πολύ νόημα. Παίζουμε γιατί ευχαριστιόμαστε και όχι από ανάγκη. Εγώ (ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ) quest που δεν έχουν κάποια υποτυπώδη υπόθεση δεν τα παίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως my friend πηγαίνοντας σε αυτά τα ανούσια quest γίνονται τα καλύτερα, για παράδειγμα σε ένα quest που λες πάνε πάρε το τάδε σπαθί βρήκα κλειδωμένο έναν follower ο οποιος δεν πεθαίνει..από εκεί και πέρα και εγώ δεν κάνω διαφορα misc όπως "bring 10 bear pelts" αλλα άμα στην διάρκεια του game τα βρω τυχαία δεν με χαλάν μερικά septims παραπάνω ;)

 

p.s. καναδοί είναι στην Bethesda?!? Μπορείς να παντρευτείς το ίδιο φίλο?!? wtf? Thats way 2 gay, no offence there.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτελους το πηρα και εγω και η πρωτη γνωμη ειναι οτι το παιχνιδι ειναι πολυ καλο για console port εκαναν καλη δουλιτσα, το περιβαλλον σε κανει να γουσταρεις οι ηχοι εχουν βελτιωθει αρκετα ακουσα ακομα και κατι κουνελια που τρεχανε στα 10 μετρα mrgreen.png στα βουνα στα χιονια ειναι λες και εισαι εκει και ξεπαγιαζεις.

 

ουτε μια ωρα που παιζω και μαζεψα 7 quest και το καλυτερο ειναι οτι με βαζουνε μεσα στο τρυπακι να νοιαζομαι για το τι θα επιλεξω γιατι εχουν ωραιους διαλογους και επιχειρηματα σε σχεση με το προηγουμενο που απλα κλικαρα να τελειωσουν οι συζητησεις και να προχωρησω στο quest

 

διαβαζω εχετε βρει αρκετα mods που "φτιαχνουν" το παιχνιδι ειτε σε σχεση με τα γραφικα η με τις επιδοσεις, συνηθως δεν παιζω με mods αλλα ποτε δεν ξερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το παιχνίδι το ερωτεύτηκα, ξόδεψα πολλές ώρες, αλλά τελικά δεν μπόρεσα να συνεχίσω πάνω άπο 2-3 εβδομάδες. Πάνω που νόμιζα ένα single player game μπορεί να με κρατήσει παραπάνω, έφτιαξα το καλύτερο gear, πήγα 40 περίπου level, όλα άρχισαν να γίνονται πολύ εύκολα ακόμα και στο τελευταίο επίπεδο δυσκολίας.. και μου φαίνεται ανούσιο μετά το τέλος του main quest και πολλών ακόμα quest lines.

 

Επιστροφή στη σαπίλα των online για μένα... Δε λέω να το κάναν MMO, αλλά θα μπορούσε να χει κάποια online στοιχεία όπως το diablo 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...