Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζει να κάνω και λάθος, αλλά με εξαίρεση το εισαγωγικό loading screen tip (σε new game) νομίζω οτι η πρώτη in-story αναφορά (τον βλέπεις και μαθαίνεις το όνομα του δηλαδή) στον Alduin είναι

 

 

στο quest "A Blade In The Dark", το οποίο είναι (αν δεν με απατά η μνήμη μου) το έκτο στη σειρά main story quest μετά την απόδραση απο την Helgen, κάτι που παίρνει πάνω-κάτω 2-4 ώρες (καθαρά main questing, χωρίς sidequests και λοιπά sidetracks)

 

 

οπότε το βρίσκω κατανοητό (αν όχι αυτονόητο) οτι υπάρχει κόσμος που δεν γνωρίζει ποιός είναι και τι ρόλο βαράει στο story - προσωπικό παράδειγμα π.χ. ο Redguard μου έφυγε προς Windhelm αντί για Whiterun μετά την εισαγωγή (λόγω συγκεκριμένων rebel sympathiesdevil.png).

 

P.S. Ναι, με subtitles φαίνεται και στην αρχή ποιός είναι, αλλά γι'αύτο τον λόγο μερικοί (πάλι παράδειγμα εγώ) τους απενεργοποιούν προς αποφυγή spoilers.

 

 

P.P.S. Τα σχόλια του τύπου "παίζεις το παιχνίδι λάθος" ή "δεν διαβάζεις τα πάντα" σύν κάτι ψιλοειρωνικά είναι πιστεύω αχρείαστα, ειδικά για ένα παιχνίδι με τόσο ανοιχτό κόσμο όσο το Skyrim. Ο καθένας παίζει στον δικό του ρυθμό και (δέν) κάνει roleplay όσο θέλει - μπορεί να θέλω να "παίξω" τον στερεοτυπικό warrior ο οποίος τα βιβλία τα θεωρεί προσάναμμα στην καλύτερη και... εργαλείο προσωπικής υγιεινής στην χειρότερη devil.png. Απο την άλλη όμως μπορεί και να φτιάξω τον κλασσικό πολυμαθή mage, ο οποίος κάνει συλλογή σπάνιους τόμους και δεν σταματάει σε τίποτα για να αποκτήσει χαμένη γνώση. Λίγο φιλότιμο όπως λέει και ο φίλος Apoll ή μάλλον καλύτερα, λίγη κατανόηση για τους λιγότερο ψαγμένους/ προχωρημένους σε story happy.gif [/rant]

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ πληγώνεστε μερικοί αν και πρόκειται απλά για συζήτηση σ'ένα φόρουμ. Κουλάρετε λίγο και δείτε τα πράγματα πιο χαλαρά πού και πού. Γιατί στον γραπτό λόγο δεν φαίνεται πάντα ο τόνος/ύφος αυτού που γράφει ;) Άντε και καλό gaming!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το εγκατεστησα το παιχνιδι απο τον θειο αλλα ο ηχος που μιλανε ειναι πολυ χαμηλα ,δηλαδη ισα ισα που ακουγεται ενω το voice απο τα options το εχω στο τερμα .Τo mod με το plugin δεν τα εχω βαλει ακομα αλλα δεν ξερω αν κανουν σε μενα δουλεια επειδη οπως ειπα ειναι του θειου .Μηπως να το παρω αυθεντικο να τελειωνω ή κανω δουλεια και ετσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πρόβλημα με συγκεκριμένες κάρτες ήχου. Αμά κάνεις μια αναζήτηση θα σου βγάλει διάφορες λύσεις αλλά δεν γνωρίζω ποια είναι η καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tης μητρικης εχω δεν εχω ξεχωριστη ..Εντωμεταξυ η intro μουσικη ακουγεται πολυ καλα ,αλλα οι ηχοι δηλαδη οι διαλογοι κτλ ακουγονται πολυ σιγα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτησω και κατι αλλο ,αν θελω να το κανω unistall επειδη στο add/remove δεν το εχει ,το διαγραφω απλα απο το folder στο program files και κανω clean registry με ccleaner ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τον θειο δεν εχει steam ,τουλαχιστον εγω δεν το χρησιμοποιησα καθολου .

Ποσα updates εχουν βγει συνολικα ,παιζει ρολο αν βαλεις το τελευταιο ή πρεπει ολα απο την αρχη? Γιατι το mode που ανεβαζει τα fps λεει πρεπει να εχεις βαλει μεχρι καποια Updates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...