Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μία συμβουλή για όσους δεν έχει κάνει το Steam αναβάθμιση στην 1.30.10 αυτόματα, όπως συνέβει και σε μένα.

 

Κλείστε το Steam

Σβήστε το ClientRegistry.blob στο C:\Program Files (x86)\Steam\ ( C:\Program Files\Steam\ αν έχετε 32 bit)

Ξεκινήστε το Steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άλλο ένα για επιτάχυνση κατα 40% του frame rate

http://www.dsogaming.com/news/skyrim-acceleration-layer-offers-cpu-optimization-up-to-20fps-performance-boost/

 

Δεν τα έχω δοκιμάσει, ελπίζω να μην καταστραφούν όλα!

 

 

Αντε για δοκιμαστετο καποιος να μας πει αν οντως ισχυει!!! :D

Μια χαρά δουλεύει και κάνει και αρκετή διαφορά αν καταφέρει κανείς να τα περάσει όλα σωστά αφού είναι λιγάκι μανούρα για να το περάσεις και να το τρέχεις σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανένας από εδώ τη δυνατότητα να κάνει το Skyrim να εμφανίζει ελληνικές γραμματοσειρές ?

Αν το έκανε,θα καθόμουνα μετά να μεταφράσω το παιχνίδι για να δημιουργήσω mod ελληνικής μετάφρασης.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβάζεις το Skyrim Script Extender v1.4.2 και αντιγράφεις το skse_loader.exe και τα δύο .dll στο κεντρικό κατάλογο του παιχνιδιού εκεί που είναι και το TESV.exe δηλαδή.

 

Μετά γράφεις το TESVAL.dll στο /Data/SKSE/Plugins δημιούργησε εσύ τους φακέλους.

 

Πρέπει να τρέχεις το παιχνίδι πλέων με το skse_loader.exe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι το ειχα κανει αλλα δεν ειδα διαφορα...Ειχα κανει save σε ενα σημειο που ειχα 28fps και με το patch παλι 28 εχω..Ισως φταιει οτι εχω διπυρινο και δεν μπορει να παει αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανένας από εδώ τη δυνατότητα να κάνει το Skyrim να εμφανίζει ελληνικές γραμματοσειρές ?

Αν το έκανε,θα καθόμουνα μετά να μεταφράσω το παιχνίδι για να δημιουργήσω mod ελληνικής μετάφρασης.

:)

 

Εχεις δηλαδη 5 χρονια για ξοδεμα?Τοσο θα σου παρει. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι το ειχα κανει αλλα δεν ειδα διαφορα...Ειχα κανει save σε ενα σημειο που ειχα 28fps και με το patch παλι 28 εχω..Ισως φταιει οτι εχω διπυρινο και δεν μπορει να παει αλλο...

 

Και εγώ διπύρηνο έχω το θέμα είναι ότι έχεις βελτίωση μόνο σε περιοχές όπου είναι cpu dependent πάνε δηλαδή σε κάποια πόλη με πολλούς npc και δες αν έχεις διαφορά εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ διπύρηνο έχω το θέμα είναι ότι έχεις βελτίωση μόνο σε περιοχές όπου είναι cpu dependent πάνε δηλαδή σε κάποια πόλη με πολλούς npc και δες αν έχεις διαφορά εκεί.

Στέκομαι έξω από το παλάτι στο Whiterun και κοιτάζω από ψηλά την πόλη, εκεί συνήθως τα fps πέφτουν στα μισά. Χωρίς το παραπάνω mod 24 fps, με το mod 30 (έχω βάλει ό,τι mod βελτίωσης γραφικών κυκλοφορεί). Γυρίζω πίσω να κοιτάξω την είσοδο του παλατιού και πάει 60. Γενικά το framerate παίζει πολύ, αλλά με minimum 30 στην πιο βαριά σκηνή του παιχνιδιού, από 40-60 σε εξωτερικούς χώρους και πάνω από 60 σε εσωτερικούς, το παιχνίδι είναι απόλαυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το plugin τα σπάει . Είδα και γω αισθητή διαφορά , πλέον τo minimum framerate παίζει στα 40-45 από τα 30-35 που είχα σε "δύσκολες" περιοχές.

Μπράβο στα παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...