Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παιχνίδι πραγματικά τα αξίζει τα λεφτά του. Πρόκειται για μια υπερπαραγωγη. Μπορεί να μην είναι καθαρό RPG όπως είπαν κάποιοι, αλλα δεν παύει να είναι ένα πολύ καλό παιχνίδι με εξαιρετικό gameplay.

 

Παρεμπιπτόντως προσπάθησα να παίξω το morrowind που το έχω αυθεντικό και το είχα λιωσει τότε που το είχα άρει, δηλαδή όταν είχε πρώτο βγει. Ο χειρισμός είναι ΑΙΣΧΟΣ... Το interface του skyrim στην αρχή μου φάνηκε πολυ άσχημο αλλα μπορώ να πω πως είναι πολυ βολικό και κανείς τα πάντα πανευκολα και γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτόντως προσπάθησα να παίξω το morrowind που το έχω αυθεντικό και το είχα λιωσει τότε που το είχα άρει, δηλαδή όταν είχε πρώτο βγει. Ο χειρισμός είναι ΑΙΣΧΟΣ... Το interface του skyrim στην αρχή μου φάνηκε πολυ άσχημο αλλα μπορώ να πω πως είναι πολυ βολικό και κανείς τα πάντα πανευκολα και γρήγορα.

 

Συμφωνώ απολύτως, ήταν αυτό που φοβόμουνα περισσότερο, ακριβώς λόγω άσχημης εμπειρίας με Morrowind (στο θέμα

του χειρισμού, παιχνιδάρα κατά τ'άλλα).

 

Ο χειρισμός του Skyrim μου έκανε άριστη εντύπωση, όπως λες και εσύ, πανεύκολα και γρήγορα όλα.

 

 

Άσχετο: Όλα τα Daedric Quests, ΠΟΣΟ τα σπάνε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι τα Daedric quest δεν μου πολύ αρέσανε, μου άρεσε η ηδέα των υποχθόνιων και σατανικών daedric lord αλλά δεν ταιριάζουν σε κάποιον που θέλει να το παίξει ήρωας και δεν δίνουν και κανα uniqe όπλο να γουστάρουμε όπως το umbra στο oblivion για παράδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δίνουν unique όπλα τα daedric?!?!?!?! Δηλαδή το Dawnbreaker, Ebony Blade, Mehrunes' Razor, Mace of Molag Bal (και αλλα πολλά) τι είναι oeo?!? Μάλλον δεν έπαιξες το game ακόμα dude...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Dawnbreaker για ηρωες ειναι :P

αν και το παρουσιαζει καπως αλλιως..

εκανα αυτο με το sanguise rose χτες πολυ καλο

 

ενω το εχω τερματισει εδω κ 1-2βδομαδες το main

 

beast form ftw

(μαγος: ααα πεθαινω κατσε να βγαλω το κτηνος να νιωσουν :P )

 

το spellbreaker κοντευω 70 ακομα

και δεν θελω να δω sites etc που ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεπον

 

warrion level 11, με πανοπλιες του δρομου :mrgreen:

 

πως κατεβαζει ενα blood dragon...?

 

με εξοργισε ο παλιοπου^%$% με κυνηγαγε σε δυο πολεις...

 

 

επισης προσπαθω να κανω το το τεστ για να μπω στο κολλεγιο

και μου λεει οτι δεν εχω αρκετο magicka...

 

 

what gives...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 2ο προφανώς το κόστος του spell είναι μεγαλύτερο απ το συνολικό magicka που έχει ο χαρακτήρας σου. Τσέκαρέ το και βρες μια potion of extra magicka να πάρεις για να καταφέρεις να το κάνεις cast.

 

Για το 1ο με σάλιο και υπομονή, αν έχεις και φράγκα τσίμπα κανέναν μισθοφόρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 2ο προφανώς το κόστος του spell είναι μεγαλύτερο απ το συνολικό magicka που έχει ο χαρακτήρας σου. Τσέκαρέ το και βρες μια potion of extra magicka να πάρεις για να καταφέρεις να το κάνεις cast.

 

Για το 1ο με σάλιο και υπομονή, αν έχεις και φράγκα τσίμπα κανέναν μισθοφόρο.

 

ποσο ειναι το κοστος του fear?

εχω γυρω στα 130 mp...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

warrion level 11, με πανοπλιες του δρομου :mrgreen:

πως κατεβαζει ενα blood dragon...?

 

Πάρα πάρα πολλά βέλη και κάλυψη. Βρες μια κολώνα ή ένα βράχο, ή ακόμα καλύτερα μια καλύβα, καλύψου πίσω του και συντονίσου με τις επιθέσεις του. Θα προλαβαίνεις να ρίξεις ένα βέλος πριν ρίξει φωτιά και άλλο ένα αμέσως μόλις σταματήσει. Και υπομονή.

 

Είναι πολύ νωρίς όμως να σου βγάλει blood dragon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο ειναι το κοστος του fear?

εχω γυρω στα 130 mp...

Πήγαινε στην καρτέλα του spell και δες. Έχει Cost, στην κατηγορία Illusion θα το βρεις.

 

Είναι apprentice level spell οπότε λογικά δε θα σου λείπουν πολλοί πόντοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ίσως είναι λίγο χαζή ερώτηση αλλά αν αγοράσω από το Amazon uk το Skyrim θα παίζει κανονικά;Μήπως έχει κανένα κλείδωμα για περιοχές που πωλείται;

Anyway εχει 25€ με τα μεταφορικά για όσους ενδιαφέρονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...