Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση Linux, Αρχάριος


BikerZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κάτι εκτός θέματος

 

και τα σούπερ ντούπερ έξτρα ουάο μηχανήματα γιατί τα έχετε βρε παιδιά ....?

 

εκείνα τα θηρία με 4gb ram 8.000.000 GHz εξαπλό-core ......(το χέζω λιγάκι για να δώσω έμφαση)....

 

 

 

....

 

βάλτε εκεί λίνουξ .....γιατί δεν βάζετε?

 

 

 

(ρητορικό το ερώτημα γιατί ξέρω την απάντηση ......windows και ξερό ψωμί γιατί ακόμα και να χαλάσει σου λέει παλιό είναι το pc....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι εκτός θέματος

 

και τα σούπερ ντούπερ έξτρα ουάο μηχανήματα γιατί τα έχετε βρε παιδιά ....?

 

εκείνα τα θηρία με 4gb ram 8.000.000 GHz εξαπλό-core ......(το χέζω λιγάκι για να δώσω έμφαση)....

 

 

 

....

 

βάλτε εκεί λίνουξ .....γιατί δεν βάζετε?

 

 

 

(ρητορικό το ερώτημα γιατί ξέρω την απάντηση ......windows και ξερό ψωμί γιατί ακόμα και να χαλάσει σου λέει παλιό είναι το pc....)

 

 

ποιος λέει οτι δεν βάζουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αναφέρομαι σε εσένα , εσύ έβαλες ? αν , ναι μπράβο... συγχαρητήρια ....!!!

 

 

 

 

 

εγώ μιλάω για αυτούς που κατά καιρούς ρωτάνε για εγκατάσταση λίνουξ σε κάτι πεθαμένα pc ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αναφέρομαι σε εσένα , εσύ έβαλες ? αν , ναι μπράβο... συγχαρητήρια ....!!!

 

 

 

 

 

εγώ μιλάω για αυτούς που κατά καιρούς ρωτάνε για εγκατάσταση λίνουξ σε κάτι πεθαμένα pc ....

 

 

Για να πειραματιστουν,να το χαλασουν 60 φορες,να μαθουν και οταν ειναι ετοιμοι να κανουν οτι θελουν στο καλο τους pc.

 

θα μου πεις υπαρχει και vmware,vbox κλπ... :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω τριπυρονο (κατουρησα σε πηγαδι, γιαυτο) με 4GB, τρεχω μονο Linux, και ειμαι καλα.

 

 

 

 

Αλλα το να δοκιμαζεις σε ενα παλιο pc μονο κακο δεν ειναι. Αν δεν χαριζα το παλιο μου hardware θα πειραματιζομουν με τις ιδεες που εγραψαν στο φορουμ κατα καιρους τα αλλα παιδια (ισως μια μοδα που ξεκινησε ο Τριτωνας).

 

 

 

 

Το Debian δεν ειναι δυσκολο, αλλα ειναι συνηθως μπαγιατικο (το sidux ομως ηταν συμπαθητικο μια φορα και ενα καιρο που το ετρεχα).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ξεκολάτε ....

 

δεν είπα ότι στα <<καλά>> μηχανήματα δεν βάζει κάποιος λίνουξ ...

 

όλοι εσείς που βάζετε μπράβο και συγχαρητήρια (δεν ξέρω τι άλλο να πω σας θεωρώ ήρωες ....σουπερμαν....νίντζα...ηρακλής και δεν συμαζεύεται ....να το χέσω και άλλο....????? ή καταλάβαμε ότι δεν λέει και τίποτα )

 

εγώ όμως μιλάω για αυτούς που θέλουνε να βάλουνε λίνουξ στα παλιά pc ....

 

ο φίλος πιο πάνω είπε μια άποψη ..για να μην στενοχωρηθούν αν χαλάσει ...

 

και λέω εγώ τώρα ...με το λίνουξ μπορεί και να χαλάσει μτα windows όλα κομπλέ ...?

 

δεν πρόκειται να χαλάσει....?

 

και πάλι συγχαρητήρια σε αυτούς που βάλανε στα θηρία τους που έχουνε για pc λίνουξ .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να δεις πώς δουλευει, ναι υπαρχει πιθανοτητα να χαλασει.

Αν ομως του κανεις windows χρηση, ειναι πολυ δυσκολο εως απιθανο να συμβει κατι τετοιο. Επισης, ο κυριοτερος λογος που τα παλια μηχανηματα το τρεχουν ειναι οι χαμηλες απαιτησεις πορων που εχει, ενω αν ενα τερας PC εχει λινουξ και ειδικα μια απο τις ελαφριες διανομες, παει με την ταχυτητα του φωτος. Ελπιζω να σε καλυψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...