Προς το περιεχόμενο

Wifi Stick για εκτυπωτη?


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη οι δικτυακοι εκτυπωτες ειναι πανακριβοι χωρις λογο, ξερετε αν υπαρχει καμμια μαγκια τυπου wifi stick για την τετραγωνη usb θυρα των εκτυπωτων ωστε να μπορει να εμφανιζει μεσω ασυρματου ενα εκτυπωτη ως δικτυακο?

 

Ιδεα ειναι απλη, και η υλοποιηση δεν νομιζω να ειναι δυσκολη απο πλευρας κατασκευαστων. Αμα κατι τετοιο δεν υπαρχει λογικα θα ειναι λογω συμφεροντων για να πουλουν δικτυακους εκτυπωτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβότερα θα σου στοιχίσει το πάντρεμα διαφορετικών συσκευών. Πάρε ένα σχετικά φτηνό που να καλύπτει τις ανάγκες σου και μείωσε το συνολικό κόστος από τα αναλώσιμα (χύμα μελάνι και επαναγεμιζόμενα μελανοδοχεία) που στον χρόνο (με μία μέση χρήση) θα σου στοιχίσουν όσο το μηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι μπραβο αυτο ακριβως εννοω. Αν και ειναι ακριβος. Ηλπιζα κατι γυρω στα 20-30 ευρω. Εχω ηδη εναν εκτυπωτη πολυμηχανημα το οποιο το εχω στον πανω οροφο για να λειτουργει και σαν φαξ, αλλα για να μην ανεβαζω συνεχεια πανω το λαπτοπ και το συνδεω ολη την ωρα θελω κατι τετοιο για να μπορω να εκτυπωνω ασυρματα απο κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπραβο αυτο ακριβως εννοω. Αν και ειναι ακριβος. Ηλπιζα κατι γυρω στα 20-30 ευρω. Εχω ηδη εναν εκτυπωτη πολυμηχανημα το οποιο το εχω στον πανω οροφο για να λειτουργει και σαν φαξ, αλλα για να μην ανεβαζω συνεχεια πανω το λαπτοπ και το συνδεω ολη την ωρα θελω κατι τετοιο για να μπορω να εκτυπωνω ασυρματα απο κατω.

 

αμα ξερεις απο ebay βρισκεις και με 25 ενσυρματο ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...