Προς το περιεχόμενο

Χάκερς κατάφεραν να τρέξουν Android 2.2 Froyo σε iPhone 2 και iPhone 3G


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αργό και laggy το router ή το τηλέφωνο; Σε σύγκριση με το ios 4.0;

Από ότι διαβάζω πολλοί αναφέρουν το θέμα των υψηλότερων θερμοκρασιών αν και νομίζω ότι υπάρχει γενικότερα ένα θέμα με τις φορητές συσκευές της Apple, σίγουρα πάντως σε μικρότερο βαθμό με το λειτουργικό της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω απο χτες το εχω περασει στο 3G Μου και δεν εμεινα και πολυ ικανοποιημενος.κολλαει αρκετα,αργει σε σχεση με το iOS και δεν ειναι ευκολο να χρησιμοποιηθει με τα κουμπια του iPhone.Παντως ηταν ενδιαφερον και εννοειται οτι δεν το εβγαλα απο την συσκευη μου μονο και μονο για καμια πλακα σε κανα φιλο.Περιμενω τις νεες εκδοσεις οι οποιες πιστευω οτι θα ειναι πολυ καλυτερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργό και laggy το router ή το τηλέφωνο; Σε σύγκριση με το ios 4.0;

Από ότι διαβάζω πολλοί αναφέρουν το θέμα των υψηλότερων θερμοκρασιών αν και νομίζω ότι υπάρχει γενικότερα ένα θέμα με τις φορητές συσκευές της Apple, σίγουρα πάντως σε μικρότερο βαθμό με το λειτουργικό της.

 

To τηλέφωνο. Εντελώς unusable όμως.

Ευτυχώς μου έκοψε και δεν έβαλα την 4.0. Είμαι ευτυχισμένος και με την 3.1.2 αν και να σου πώ σαν τη 2.2 δεν είχε... :P

 

Το κινητό ζεματάει, περισσότερο και από όταν κάνεις πολύωρη χρήση GPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Booting.JPG

 

Αυτά που αναφέρθηκαν παραπάνω περί προβλημάτων με το WiFi στο iDroid, δεν ισχύουν. Το δοκίμασα στο iPhone 3G μου με WPA και λειτουργεί μια χαρά (απ' ότι διαβάζω και με WPA-2 λειτουργεί μια χαρά ;))

 

Όσο για τη μπαταρία θα πρέπει να συμφωνήσω ότι τελειώνει πολύ γρήγορα και υπάρχει και το πρόβλημα της υπερθέρμανσης!

 

Τα προβλήματα που έχω εντοπίσει μέχρι στιγμής είναι τα εξής: PIN Code, υπερθέρμανση, κάμερα, speech recorder και κακή ανταπόκριση στο touch input. Περισσότερα για τις εντυπώσεις μου εδώ: http://www.leodinos.gr/?p=640 :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα εγω οτι δεν λειτουργει το wifi σε Android?

Μηπως ειπα σαν παραδειγμα οτι το wifi δεν θα λειτουργει σε android πανω στο μηλο?

Μηπως ειναι και πραγματικοτητα?

 

Απο το αρθρο του myphone.gr

 

Επιπρόσθετα, πολλά hardware στοιχεία δεν λειτουργούν σωστά μετά την προαναφερθείσα «υιοθέτηση», με μεγαλύτερη ασυμβατότητα, σύμφωνα με αναφορές, να αποτελεί αυτή του Wi-Fi.

 

ποιες αναφορές; οι τοπικές άλλα λένε

 

 

Θα συμφωνήσω εκτός του muted. Δεν με πήρε κανένας οπότε δεν μπήκα στον κόπο. Πάντως ένα τηλέφωνο που έκανα ήταν πολύ καλό. Είναι πολύ ενεργοβόρο και ψήνεις αυγουλάκια άνετα, το Wifi άψογο με WPA2 στο ρούτερ μου αν και γενικώς αργό & laggy...

Εν αναμονεί βελτιώσεων, περισσότερο για την πλάκα όχι για κάτι άλλο.

 

edit: + την απο πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λογικό το ότι έχει κάποια θεματάκια, γιατί το iphone είναι φτιαγμένο να υποστηρίζει μόνο εγώΛΣ (iOS) , και σύμφωνα με την πτωχή μου λογική (μπορεί να είναι και λανθασμένη) δεν πρόκειται να διορθωθούν αυτά τα προβλήματα συννενόησης μεταξύ Android και εγώτηλέφωνο (iPhone) στην τέταρτη γενιά του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...