Προς το περιεχόμενο

Χάκερς κατάφεραν να τρέξουν Android 2.2 Froyo σε iPhone 2 και iPhone 3G


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Διαφωνώ μπορεί να θέλω να τρέξω IOS σε Android επειδή μου αρέσει σαν λογισμικό και το κινητό μου έχει καλύτερα spec από το iPhone και το αντίστροφο .

Επίσης θα ήθελα στον μέλλον να μπορώ να έχω την δυνατότητα να εγκαταστήσω εγώ το λειτουργικό που θέλω όπως στον Η/Υ ίσως για σας ακούγετε μεγάλη λαλακια :lol::lol::lol: αλλά προσοπικα πιστεύω πως θα ήταν το καλύτερο που θα γινόταν :-)

 

 

 

+1 και από εμένα.

Έχω το iPhone δύο χρόνια τώρα, θα ήθελα να δώ την συμπεριφορά του και σε Android, για να έχω λόγο να συκρίνω και τα δύο λειτουργικά, ώστε να βγάλώ τα συμπεράσματα μου, πλεόνεκτήματα μειονεκτήματα, τον λόγο που θα ήθελα να είναι εγκατεστημένο ένα open source λειτουργικό, και φυσικά να μπορώ πλέον να κριτηκάρω εάν αξίζει να πάρεις ένα κινητό με βάση το λειτουργικό που τρέχει ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δίνεις όμως ένα σκασμό λεφτά, για να τρέχεις ένα λειτουργικό όπως πρέπει και ένα άλλο ίσα ίσα για να τρέξει; Προφανώς δεν θα τρέχει καλά.

Φυσικά καλά έκαναν και το προσπάθησαν τα παιδιά.

Εγώ διαφώνησα κυρίως στη σύγκριση των δύο λειοτυργικών, που δεν μπορεί να γίνει πάνω σε iphone. Είναι προφανές αυτό νομίζω.

Ή είναι λάθος να πεις, μμμ, μου αρέσει το android πιο πολύ, αλλά αφού τρέχει και σε iphone, αντί να πάρω το galaxy ή το desire, ας πάρω iphone για να τρέχω δύο λειτουργικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι αλήτες αυτοί οι "χάκερς" :-D

Αποκλείεται στο αρχικό άρθρο να υπάρχει αυτή η αναφορά σε hackers.

 

Απλά στα ελληνικά ασχετο blogs τη βάζουν για να τραβάνε τα βλέματα.

 

Κάτι σαν τους αναρχικούς και τους γνωστούς-άγνωστους ένα πράγμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Δίνεις όμως ένα σκασμό λεφτά, για να τρέχεις ένα λειτουργικό όπως πρέπει και ένα άλλο ίσα ίσα για να τρέξει; Προφανώς δεν θα τρέχει καλά.

Φυσικά καλά έκαναν και το προσπάθησαν τα παιδιά.

Εγώ διαφώνησα κυρίως στη σύγκριση των δύο λειοτυργικών, που δεν μπορεί να γίνει πάνω σε iphone. Είναι προφανές αυτό νομίζω.

Ή είναι λάθος να πεις, μμμ, μου αρέσει το android πιο πολύ, αλλά αφού τρέχει και σε iphone, αντί να πάρω το galaxy ή το desire, ας πάρω iphone για να τρέχω δύο λειτουργικά...

 

Το λειτουργικό το κρίνεις στην διαχείριση των πόρων και γενικότερα στις δυνατότητες που σου δίνει για να αξιοποιήσεις το hardware, οπότε αν τα iphone τρέχουν καλύτερα (λέμε τώρα) το android από ότι οι android συσκευές τότε το ios θα σερνόταν σε android συσκευές.

 

Λογικά δεν θα πρέπει να είναι τόσο γρήγορο όσο το ios αλλά αυτό μένει να το δούμε στην πράξη, παρά ταύτα το ότι οι κάτοχοι android έχουν την δυνατότητα να τρέξουν και δεύτερο λειτουργικό στο κινητό τους, αφού δίνει περισσότερες δυνατότητες στην συσκευή τους, τους αυξάνει και την αξία (ελπίζω όχι και την τιμή). :-)

 

κορυφαίο πάντως το:

 

:lol:

 

Οι οδηγίες step-by-step στο επόμενο link. :-)

http://www.redmondpie.com/install-android-2.2.1-froyo-on-iphone-3g-2g-using-bootlace-in-cydia-no-computer-required/

 

Επεξ/σία από digekas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βλεπω τον λογο να βαλει καποιος android σε iphone ....

 

ο μονος λογος ειναι μονο να μπει καποιος στο ματι των android users..

 

ΝΟ ΙΤUNΕS θες και τίποτα άλλο; :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο που έβαλα Linux, και προσπάθω να βρώ έναν τρόπο να περάσω μουσική, εικόνες κτλπ. μέσα στο iphone, νομίζω ότι είναι ένας καλός λόγος για να το δοκιμάσω. Το ότι σου δίνει την δυνατότητα να περάσεις αρχεία μέσα στο κινητό μόνο με ένα πρόγραμμα, πολλές φορές καταντάει σπαστικό, και θα έλεγα ότι δεν στην δίνει, στην ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ με λίγα λόγια. Μήπως είναι καιρός τον μηλαράκι να αρχίσει να σκέφταιτε κάπως διαφορετικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά από ότι είδα είναι πολύ νωρίς γιατί δεν δουλεύει σωστά ακόμα.

Κατά τα άλλα το iphone δεν έχει μόνο ένα πλήκτρο ενώ το android χρειάζεται τουλάχιστον 2 (home/menu)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε προκειτε να δουλεψει σωστα, το hardware ειναι ΥΟΣ τελος.

Μου θυμιζει τα htc WM που εχουν βγαλει ενα σωρο πατεντα android, ειναι μονο για πειραματα και να περναει η ωρα, οποιος θελει μπορει να πειραματιστει, το 2011 θα δουλεψει το wifi, το 2012 θα μπορει να δεχτει wpa key και παει λεγοντας, λογια να αγαπιομαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε προκειτε να δουλεψει σωστα, το hardware ειναι ΥΟΣ τελος.

Μου θυμιζει τα htc WM που εχουν βγαλει ενα σωρο πατεντα android, ειναι μονο για πειραματα και να περναει η ωρα, οποιος θελει μπορει να πειραματιστει, το 2011 θα δουλεψει το wifi, το 2012 θα μπορει να δεχτει wpa key και παει λεγοντας, λογια να αγαπιομαστε.

 

αυτά τα στηρίζεις κάπου ή απλά τα πετάς απο το στομάχι σου; στο βίντεο μια χαρά έτρεχε και υποστήριζε both mechanical android buttons, αυτό με το wifi, όχι απλά κουλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...