Προς το περιεχόμενο

Χάκερς κατάφεραν να τρέξουν Android 2.2 Froyo σε iPhone 2 και iPhone 3G


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ιστοσελίδα DownloadSquad αναφέρει ότι είναι πλέον δυνατή η εγκατάσταση Android 2.2 (Froyo) σε ένα σπασμένο iPhone 2 ή 3G χρησιμοποιώντας ένα πρόγραμμα που ονομάζεται Bootlace χωρίς μάλιστα να χρειάζεται υπολογιστής.

 

Η Redmond Pie προσφέρει λεπτομερείς οδηγίες για το πώς να ολοκληρώσεις την αλλαγή του λειτουργικού .

 

Η διαδικασία απαιτεί την εγκατάσταση μιας εφαρμογής που ονομάζεται Bootlace 2,1 και στη συνέχεια θα πρέπει να εγκαταστήσετε την εφαρμογή OpeniBoot το οποίο θα σας αφήσει να εγκαταστήσετε μια νέα εφαρμογή που ονομάζεται iDroid.

 

Υπάρχουν μερικά βήματα αλλά η διαδικασία λέγεται ότι είναι σχετικά εύκολη ειδικά για μια πλήρη αλλαγή λειτουργικού. Ωστόσο, για να μπορέσετε να ξεκινήσετε αυτή την διαδικασία θα πρέπει να έχετε «σπασμένο» κινητό που πιθανόν να αποτελεί πρόβλημα για την εγγύηση της συσκευής.

 

Source.png Πηγή: ti-les-tora.blogspot.com

Link.png Site: digitaltrends.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι δεν χανεις καμια εγγυηση με το "σπασιμο".

 

Αυτό ήξερα και εγώ και μάλιστα ήξερα επίσης ότι έκανες συγχρονισμό με το iTunes και όλα ήταν τσι τσι :lol::lol::lol: , αλλά μήπως τώρα παίζεται κάτι άλλο αφού δεν μιλαμε για Homebrew εφαρμογή απλά αλλά για ολόκληρη αλλαγή λειτουργικού .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
αλλά μήπως τώρα παίζεται κάτι άλλο αφού δεν μιλαμε για Homebrew εφαρμογή απλά αλλά για ολόκληρη αλλαγή λειτουργικού .

Mια απτα ιδια ισχυει και δω,απο την πρωτη φορα που ετρεξε ο openiboot στο iphone.Ενα restore και εισαι ετοιμος με την εγγυηση.

 

Αυτή την αναβάθμιση θα την προσφέρει και η Apple κάποια στιγμή λογικά ε;

Αν η απορια σου δεν ειναι πικρο χιουμορ για την apple,δεν νομιζω πως θα γινει ποτε πραγματικοτητα το παραπανω:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η απορια σου δεν ειναι πικρο χιουμορ για την apple,δεν νομιζω πως θα γινει ποτε πραγματικοτητα το παραπανω:)

 

Θα ήταν καταπληκτικό όμως αν ένα iPhone έτρεχε Android και ένα αντροειδες έτρεχε IOS B):cool:B) ,

θα βλέπαμε τελικά και πια είναι η καλύτερη συσκευή αλλά και πιο είναι το καλύτερο λογισμικό ;););)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, γίνεται... αλλά αν ήθελα να έχω android θα γλίτωνα και μερικά από τα λεφτά που (σ.σ. σαν μα'ακας) έδωσα αφού οι android συσκευές είναι πιο φθηνές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, γίνεται... αλλά αν ήθελα να έχω android θα γλίτωνα και μερικά από τα λεφτά που (σ.σ. σαν μα'ακας) έδωσα αφού οι android συσκευές είναι πιο φθηνές...

 

Ναι αλλά αν μπορείς να έχεις και android σε dual boot, επιπλέον αξία δεν δίνει στην συσκευή; Εξάλλου στο χέρι του καθενός να επιλέξει τί θα κάνει και πιστεύω ότι είναι προτιμότερο να έχεις μία επιπλέον επιλογή παρά καμία. :-)

 

Χώρια που δίνεται η δυνατότητα σύγκρισης δυο διαφορετικών λειτουργικών στην ίδια συσκευή οπότε και θα φανεί κατά πόσο καλά διαχειρίζεται το υλικό το κάθε ένα.

 

Μακάρι το ίδιο να γίνει και με το λειτουργικό της Μ$ και να γίνει triple boot. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις, με ποια λογική λέτε τα παραπάνω; :-)

 

Πώς μπορείς να συγκρίνεις ένα λειτουργικό που είναι φτιαγμένο κατάλληλα για ένα επιλεγμένο Hardware, σε άλλο; :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα έλεγα.

Χωρίς να θέλω να προτρέξω, και χωρίς να το έχω ψάξει, φαντάζομαι πως στο Iphone δεν θα τρέχει τόσο καλά όσο στα htc,samsung κτλ που για αυτά φτιάχτηκε το android.

Επίσης, αν ήθελε κάποιος να έχει android, θα έπαιρνε κινητό με android.

Τέλος, τώρα πρόσεξα οτι λέει και για 2G, 3G. Ε δεν πιστεύω πως αξίζει με τέτοιους cpu και ram, τη στιγμή που επαναλαμβάνω, δεν σχεδιάστηκαν να τρέχουν android.

Κρατώ μια επιφύλαξη...απο περιέργεια θα ήθελα να δω πως πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα έλεγα.

 

Επίσης, αν ήθελε κάποιος να έχει android, θα έπαιρνε κινητό με android.

.

 

Διαφωνώ μπορεί να θέλω να τρέξω IOS σε Android επειδή μου αρέσει σαν λογισμικό και το κινητό μου έχει καλύτερα spec από το iPhone και το αντίστροφο .

Επίσης θα ήθελα στον μέλλον να μπορώ να έχω την δυνατότητα να εγκαταστήσω εγώ το λειτουργικό που θέλω όπως στον Η/Υ ίσως για σας ακούγετε μεγάλη λαλακια :lol::lol::lol: αλλά προσοπικα πιστεύω πως θα ήταν το καλύτερο που θα γινόταν :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ μπορεί να θέλω να τρέξω IOS σε Android επειδή μου αρέσει σαν λογισμικό και το κινητό μου έχει καλύτερα spec από το iPhone και το αντίστροφο .

Επίσης θα ήθελα στον μέλλον να μπορώ να έχω την δυνατότητα να εγκαταστήσω εγώ το λειτουργικό που θέλω όπως στον Η/Υ ίσως για σας ακούγετε μεγάλη λαλακια :lol::lol::lol: αλλά προσοπικα πιστεύω πως θα ήταν το καλύτερο που θα γινόταν :-)

 

+1

Ετσι πρέπει να σκεφτόμαστε και όχι να λέμε αν ήθελα android δε θα έπαιρνα iphone.

Η σωστή σκέψη είναι πως όταν δίνεις ένα σκασμό λεφτά κάνεις και ότι θες στη συσκευή σου αρκεί να μη το εκμεταλεύεσαι για εμπορικούς σκοπούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...