Προς το περιεχόμενο

pidgin avatar


ALdaperan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον το θέμα εχει ως εξης : είχα μπει με windows live απο windows και ειχα αλλάξει avatar ενα απο τα προεπιλεγμενα που εχει (με 2 ξαπλωστρες) και απο τότε τώρα που ειμαι στο ubuntu με pidgin ενω έχω στο pidgin αλλο avatar ... οι συνομιλητες μου βλέπουν το avatar που είχα με το windows live (τις ξαπλώστρες) :-(

 

επίσης δεν βλέπουν το προσωπικό μου μηνυμα που βάζω στο pidgin :-(

 

τι τρέχει γνωρίζετε?:rolleyes:

 

---------- Προσθήκη στις 21:29 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:51 ----------

 

κανεις ρε παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπεις στον λογαριασμό σου στο hotmail (μέσω web browser) και πας στο windows live θα δεις ότι έχει αποθηκευτεί εκεί η παλιά εικόνα σου. Δοκίμασε να την αλλάξεις από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε msn client οριζει την εικονα που εχεις ορισει σε αυτον, οχι αυτη που ειχες τελευταια φορα στον προηγουμενο.

 

Για το προσωπικο μηνυμα μπορεις να βρισεις τους developers του pidgin που κατα τη γνωμη τους "away message" = "personal message".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπεις στον λογαριασμό σου στο hotmail (μέσω web browser) και πας στο windows live θα δεις ότι έχει αποθηκευτεί εκεί η παλιά εικόνα σου. Δοκίμασε να την αλλάξεις από εκεί.

 

μπήκα απο τον chrome στον λογαριασμο μου στο hotmail αλλαξα εικονα αλλα και παλι κανένα αποτέλεσμα :-(

 

επίσης και μηνυμα αλλαξα απο εκει αλλα πάλι τα ιδια :-(

 

 

Καθε msn client οριζει την εικονα που εχεις ορισει σε αυτον, οχι αυτη που ειχες τελευταια φορα στον προηγουμενο.

 

Για το προσωπικο μηνυμα μπορεις να βρισεις τους developers του pidgin που κατα τη γνωμη τους "away message" = "personal message".

 

δεν καταλαβαινω τι θες να πεις :P

 

---------- Προσθήκη στις 10:24 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 09:02 ----------

 

λοιπόν έκανα ενα τεστ μεταξυ λαπτοπ και σταθερού...

 

κατεβασα απο το λαπτοπ ( που εχω windows) το μσν και εφτιαξα ενα αλλο λογαριασμο και με εκανα αdd και εκανα τεστ

 

φαινεται να δουλευει μια χαρα το pidgin...

 

απο οτι κατάλαβα δεν μπορουν να δουν το avatar μου και το προσωπικο μου μηνυμα όσοι έχουν την τελευταία εκδοση του msn (Windows live essentials 2011):cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...