Προς το περιεχόμενο

Debian Guide Book


geothrin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

 

Είμαι αρκετά χρόνια χρήστης κυρίως Windows και σε 2ο PC ubuntu διανομής, σε επίπεδο καθαρά όμως χρηστικό (όχι κονσόλες δλδ).

Βλέποντας όμως από κάποιον γνωστό την διανομή Debian, θα ήθελα να επικεντρωθώ σε αυτήν και να την μάθω όσο καλύτερα γίνεται.

 

Παράλληλα, είμαι και βιβλιοφάγος :-) οπότε θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό βιβλίο για να ξεκινήσω την μελέτη και τους πειραματισμούς μου.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα geothrin, ελπιζω να εισαι κι online βιβλιοφαγος, γιατι εχω μερικα links που σε παραπεμπουν σε βιβλια ή quick used guides, καθοτι κι εγω νεος στο linux (με την ιδια ακριβως διαδρομη) ψαχνωντας επεσα στα παρακατω links

και

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Είμαι αρκετά χρόνια χρήστης κυρίως Windows και σε 2ο PC ubuntu διανομής, σε επίπεδο καθαρά όμως χρηστικό (όχι κονσόλες δλδ).

Βλέποντας όμως από κάποιον γνωστό την διανομή Debian, θα ήθελα να επικεντρωθώ σε αυτήν και να την μάθω όσο καλύτερα γίνεται.

 

Παράλληλα, είμαι και βιβλιοφάγος :-) οπότε θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό βιβλίο για να ξεκινήσω την μελέτη και τους πειραματισμούς μου.

 

Ευχαριστώ

 

Υπαρχει ελληνικος οδηγος για το Debian σε pdf αλλα και σε αλλες μορφες εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...