Προς το περιεχόμενο

απορια με ανανεωση εικονας σε HD οθονη


nickvas19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον εχω μια samsung LE40 656A συνδεδεμενη με pc...και εδω και δυο χρονια που την εχω,εχω ψαξει παντου και δεν βρισκω απαντηση και λεω να ρωτησω εδω μπας και ξερει κανεις...λοιπον εχω κανει τα παντα και οταν εχω 60hz ανανεωση εικονας δεν μπορω να κανω ρυθμισεις απο τo μενου της tv!μπορω να αλλαξω φωτεινοτητα και αντιθεση αλλα ως εκει...κατι αλλα μαυρο HDMI,δυναμικη αντιθεση,βελτιωση ακρων...μου ειναι αχνα...οταν ομως βαλω 50hz μπορω να τα επιλεξω...αλλα εχουν αλλαξει και τα χρωματα...καμια ιδεα κανεις?!:shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τηλεοραση σου ειναι full 1080p η απλως 1080i δηλαδη παιζει 1080 αναλυση σε interlaced mode?

 

εγω θυμαμαι 1080p...για πες μου...1080i τι αναλυση ειναι ?1920χ1080?...και πως μπορω να δω εαν ειναι fullhd?και πως μπορω να βαλω 1080i?...και τι ειναι το interlaced mode?και παλι πως την επιλεγω?!...παντως στο google που παταω λεει full hd ... και ενχειριδιο λεει οτι σε 1080p υποστηριζει και 50 και 60 hz

 

---------- Προσθήκη στις 14:44 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:25 ----------

 

επισης πατησα info απο την tv στο xbox και ελεγε 1080p se 60hz και εχω αυτες τις επιλογες...επισης...μετανομασα το ονομα που εχει στην πηγη hdmi2 απο PC που πρεπει να ειναι στα υπολοιπα...και μου εμφανιστηκαν οι επιλογες...αλλα τα χρωματα ηταν καπως χαλια...περιεργο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τηλεοραση σου ειναι full 1080p η απλως 1080i δηλαδη παιζει 1080 αναλυση σε interlaced mode?

 

εγω θυμαμαι 1080p...για πες μου...1080i τι αναλυση ειναι ?1920χ1080?...και πως μπορω να δω εαν ειναι fullhd?και πως μπορω να βαλω 1080i?...και τι ειναι το interlaced mode?και παλι πως την επιλεγω?!...παντως στο google που παταω λεει full hd ... και ενχειριδιο λεει οτι σε 1080p υποστηριζει και 50 και 60 hz

 

---------- Προσθήκη στις 14:44 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:25 ----------

 

επισης πατησα info απο την tv στο xbox και ελεγε 1080p se 60hz και εχω αυτες τις επιλογες...επισης...μετανομασα το ονομα που εχει στην πηγη hdmi2 απο PC που πρεπει να ειναι στα υπολοιπα...και μου εμφανιστηκαν οι επιλογες...αλλα τα χρωματα ηταν καπως χαλια...περιεργο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...