Προς το περιεχόμενο

Ubuntu.exe? Απορια...


Maldino

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια συγνωμη εαν υπαρχει παρομοιο θεμα μεταφερετε το αν γινεται η το διαγραφω αμεσως. Ενας καθηγητης πληροφορηκης απο μια τυχαια κουβεντα που γινοταν μου προτεινε να βαλω τα Ubuntu με καποια μορφη .exe και οταν αναβεις τον υπολογιστη σε ρωταει για το ποιο λειτουργικο θελεις να χρησιμοποιησεις. Επειδη δεν καταφερα να συγκρατησω το ονομα του προγραμματος αυτου μηπως μπορειτε να με βοηθησετε? Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εγκατάσταση με Wubi είναι εικονική,όχι κανονική.Έχει πολλά μειονεκτήματα.

 

Σου προτείνω να κάνεις μια κανονική εγκατάσταση,με dual-boot,κρατώντας και τα Windows.Δες εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον Wubi εννοουσε. Απ'οτι καταλαβα απο το σιτε που μου εδωσες Ιλιασκρ τα Ubuntu einai free? Το Dual Boot πως το κανουμε? Επισης να ξερεις εχω πολυ παλιο σκληρο μολις 160GB αλλα σε 1 μηνα το πολυ θα εχω παρει σιγουρα 500 το λιγοτερο!A kai exw XP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε τοτε μπορεις να βαλεις ενα λειτουργικο στο 1 και 1 στο αλλο με dual boot, δεν ειναι δυσκολο απλα θα βαλεις να κανει Install στον 2ο σκληρο. κατεβασε την κανονικη εκδοση 10.10 και γραφτει σε ενα cd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον Wubi εννοουσε. Απ'οτι καταλαβα απο το σιτε που μου εδωσες Ιλιασκρ τα Ubuntu einai free? Το Dual Boot πως το κανουμε? Επισης να ξερεις εχω πολυ παλιο σκληρο μολις 160GB αλλαA kai exw XP

Ναι το Ubuntu είναι δωρεάν.

Το πρόγραμμα εγκατάστασης θα κάνει αυτόματα το dual-boot.

σε 1 μηνα το πολυ θα εχω παρει σιγουρα 500 το λιγοτερο!

Αν θες να περιμένεις βάλε Ubuntu όταν πάρεις τον νέο σκληρό δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εγκατάσταση το ubuntu σε ρωτάει αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις όλο τον χώρο του δίσκου ή μόνο τον αχρησιμοποίητο.

 

Με την 2η επιλογή θα διαμορφώσει αυτόματα τα πάντα και θα δημιουργήσει dual boot με τα windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...