Προς το περιεχόμενο

Linux και virus (ερωτησεις)


XxNightmare7xX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε λογικο.Η unix δομη του, του προσδιδει σοβαρο προβαδισμα στην ασφαλεια.

 

Αλλα αν λεω ΑΝ κατειχε το μεγαλυτερο marketshare στο desktop θα σου ελεγα μαζι με το linux ποσους ιους θα ειχες ανακαλυψει..:P

 

:-D:-D

Εγώ πιστεύω πως επειδή το 90% των χρηστών παγκοσμίως χρησιμοποιεί Windows, αυτοί που κατασκευάζουν τους ιούς και όλα τα συναφή έχουν την προσοχή τους έκεί και δεν ασχολούνται με το Linux.

Προς το παρόν τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Εγώ πιστεύω πως επειδή το 90% των χρηστών παγκοσμίως χρησιμοποιεί Windows, αυτοί που κατασκευάζουν τους ιούς και όλα τα συναφή έχουν την προσοχή τους έκεί και δεν ασχολούνται με το Linux.

Προς το παρόν τουλάχιστον.

 

Το ιδιο λεμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω εγώ σε 7-8 brand name laptop που το έχω εγκαταστήσει και σε 3-4 desktop βρήκε τα πάντα και δεν χρειάστηκε να ψάξω για κανένα driver. Ψιλοθεματάκι είχα μόνο με μια ATI κάρτα που το έλυσα σε 10 λεπτά σε ένα desktop.

 

αν μπορείς φτιάξε και το δικό μου F11 Vaio που ο πυρήνας δεν αναγνωρίζει τη νέα Vaio Screen και περιμένω τόσο καιρό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά ρε μάγκες θα μοιραστώ μαζί σας ένα μυστικό.

τους ιούς τους φτιάχνουν οι λινουξάδες και φυσικά στοχεύουν την μικρομαλακή

 

Με την ίδια λογική, τους ιούς τους φτιάχνουν οι εταιρίες anti-virus για να αγοράζεις τα antivirus :X :X :X :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ίδια λογική, τους ιούς τους φτιάχνουν οι εταιρίες anti-virus για να αγοράζεις τα antivirus :X :X :X :X

και για να επεκτείνω αυτή την παράλογη λογική, τους ιους τους φτιάχνει το πλαίσιο για να πουλάει antivirus στους πελάτες του

(τι άλλο θα ακούσουμε για τους linuxάδες! )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά ρε μάγκες θα μοιραστώ μαζί σας ένα μυστικό.

τους ιούς τους φτιάχνουν οι λινουξάδες και φυσικά στοχεύουν την μικρομαλακή ;)

 

μερικούς ναι. (έχει χαβαλέ)

 

Με την ίδια λογική, τους ιούς τους φτιάχνουν οι εταιρίες anti-virus για να αγοράζεις τα antivirus :X :X :X :X

 

μερικούς ναι. (έχει χρήμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...