Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει κάποιο μέρος που μπορώ να κάνω αίτηση για να γίνω μοντερέιτορ στο ινσόμνια και συγκεκριμένα στο μπλα μπλα;

 

Στείλε μήνυμα σε κανάν admin...ειδική ενότητα δεν υπάρχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο μέρος που μπορώ να κάνω αίτηση για να γίνω μοντερέιτορ στο ινσόμνια και συγκεκριμένα στο μπλα μπλα;

Μπορεί να θέλει νά'χεις και μέσον ε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να θέλει νά'χεις και μέσον ε!

νένια τι θα γίνει μ'αυτό το εργαλείο;

 

Υπάρχει κάποιο online database αποθανόντων; Ξερω πως οταν πεθαίνει κάποιος δημοσιεύεται η αναγγελία θανάτου του.στις εφημερίδες, αλλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει και κάπου online ολο αυτό.

Μου φαίνεται πολύ δύσκολο. Ξέρεις βέβαια πως όταν πεθαίνει κάποιος δε "δημοσιεύεται η αναγγελία θανάτου του στις εφημερίδες" όπως είπες, αλλά πάει κάποιος απ'την οικογένεια αυτού που πέθανε σε κάποια εφημερίδα (και σε παραπάνω αν θέλει προφανώς) και πληρώνει για να γίνει η δημοσίευση. Δεν είναι κάτι που το κάνουν οι εφημερίδες από μόνες τους, σε περίπτωση που έχεις αυτή την εντύπωση.

Άρα μάλλον δύσκολο κι αυτό που λες να υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

νένια τι θα γίνει μ'αυτό το εργαλείο;

 

 

Μου φαίνεται πολύ δύσκολο. Ξέρεις βέβαια πως όταν πεθαίνει κάποιος δε "δημοσιεύεται η αναγγελία θανάτου του στις εφημερίδες" όπως είπες, αλλά πάει κάποιος απ'την οικογένεια αυτού που πέθανε σε κάποια εφημερίδα (και σε παραπάνω αν θέλει προφανώς) και πληρώνει για να γίνει η δημοσίευση. Δεν είναι κάτι που το κάνουν οι εφημερίδες από μόνες τους, σε περίπτωση που έχεις αυτή την εντύπωση.

Άρα μάλλον δύσκολο κι αυτό που λες να υπάρχει.

Εννοειται πως δεν το κανουν οι εφημεριδες απο μονες τους, θεωρω a priori πως η οικογενεια μεριμνησε για κατι τετοιο, γι'αυτο και οι παραλειπομενες λεξεις "συνηθως" και "απο τους συγγενεις" :) Ωστοσο το ερωτημα παραμενει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι αποριες και τι σε επενδυτικα σχεδια? αξιολογηση? χρηματοδοτηση? ....?

 

 

Λοιπον ψαχνομαι γενικα για ασκησεις πανω σε ΚΠΑ, ΕΒΑ, πλεονασμα καταναλωτη, μονωπωλιο.ολιγοπωλιο.καρτελ/πληρη ανταγωνισμο. Αν θες περισσοτερες πληροφοριες πες μου. Μπορω να σου δειξω στυλ ασκησεων ωστε να εχεις μια γνωμη.

Επεξ/σία από Anubis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα εχω καποια βιβλια τα οποια εχουν ασκησεις με NPV , IRR καθως και με ασκησεις πανω σε CS/PS και μοντελα αγορων...

τωρα στειλε μου σε ΠΜ η ποσταρε εδω καμια ασκηση παρομοια με αυτες που θες να δουμε εαν σου κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ψαχνομαι γενικα για ασκησεις πανω σε ΚΠΑ, ΕΒΑ, πλεονασμα καταναλωτη, μονωπωλιο.ολιγοπωλιο.καρτελ/πληρη ανταγωνισμο. Αν θες περισσοτερες πληροφοριες πες μου. Μπορω να σου δειξω στυλ ασκησεων ωστε να εχεις μια γνωμη.

 

ολα τα MBA πακετακια που κυκλοφορουν στα intrawebs θα σε καλυψουν. [more than πληρως]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ψαχνομαι γενικα για ασκησεις πανω σε ΚΠΑ, ΕΒΑ, πλεονασμα καταναλωτη, μονωπωλιο.ολιγοπωλιο.καρτελ/πληρη ανταγωνισμο. Αν θες περισσοτερες πληροφοριες πες μου. Μπορω να σου δειξω στυλ ασκησεων ωστε να εχεις μια γνωμη.

Αν και σε κάλυψαν οι από πάνω, οποιοδήποτε βιβλίο Μακροοικονομίας/Αγορές χρήματος/Χαρτοφυλακίου έχει αυτά που ζητάς.

 

Συνήθως αν ψάξεις βιβλιογραφία από οικονομικά πανεπιστήμια, τα βιβλία που προτείνουν έχουν μπόλικες ασκήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...