Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερεν παιδια

ξερεις κανεις ποσο ειναι να παρεις και το αμαξι στο τραινο για θεσσαλονικη?

 

α και κατι αλλο, μου ηρθε ενα μνμ στο κινητο αλλα μου βγαζει σφαλμα "υπήρξε μή αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Μηνύματα(διαδικασία com.android.mms) Προσπαθήστε ξανά" και δεν φαινεται το μνμ πουθενα, μπορω με καποιο τροπο να δω ποιος μου εστειλε ή οτιδηποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση κρισεως:

 

ετσι και χασεις το username που σου δινει το taxisnet... τι κανεις...?

 

μιλάς με το τμήμα εξυπηρέτησης του taxis.

πιθανότατα θα χρειαστεί να κάνεις επανεγγραφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι κάτι φάρμακα που είναι μέσα σε πλαστική κάψουλα, η οποία ανοίγει και μέσα υπάρχει σε σκόνη το φάρμακο. Η πλαστική κάψουλα είναι μέρος του φαρμάκου? Πρέπει δηλαδή να την παίρνουμε και αυτή ή μπορούμε απλά να διαλύσουμε την σκόνη σε λίγο νερό ανοίγοντας την κάψουλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι κάτι φάρμακα που είναι μέσα σε πλαστική κάψουλα, η οποία ανοίγει και μέσα υπάρχει σε σκόνη το φάρμακο. Η πλαστική κάψουλα είναι μέρος του φαρμάκου? Πρέπει δηλαδή να την παίρνουμε και αυτή ή μπορούμε απλά να διαλύσουμε την σκόνη σε λίγο νερό ανοίγοντας την κάψουλα?

Πρεπει να το παρεις ολοκληρο. Η καψουλα εξασφαλιζει οτι το φαρμακο δε θα αλλοιωθει στο οξινο περιβαλλον του στομαχου και θα απορροφηθει στο εντερο. Αν ανοιξεις την καψουλα και διαλυσεις το περιεχομενο σε νερο, προφανως και δε θα παθεις τιποτα, μειωνεις ομως σημαντικα τη βιοδιαθεσιμοτητα του φαρμακου και συνεπως και την αποτελεσματικοτητα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεσοδοντια βουρτσακια πως τα χρησιμοποιουν?Αγορασα το μικροτερο μεγεθος αλλα δεν χωρανε με τιποτα αναμεσα στα δοντια...

Αγόρασες μεσοδόντια βουρτσάκια πριν δημιουργήσεις πρώτα το κενό ανάμεσα στα δόντια; Πρέπει να δημιουργήσεις πρώτα κενό, αλλιώς πού θα μπεί το βουρτσάκι. Πλάκα κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να το παρεις ολοκληρο. Η καψουλα εξασφαλιζει οτι το φαρμακο δε θα αλλοιωθει στο οξινο περιβαλλον του στομαχου και θα απορροφηθει στο εντερο. Αν ανοιξεις την καψουλα και διαλυσεις το περιεχομενο σε νερο, προφανως και δε θα παθεις τιποτα, μειωνεις ομως σημαντικα τη βιοδιαθεσιμοτητα του φαρμακου και συνεπως και την αποτελεσματικοτητα του.

 

Σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεσοδοντια βουρτσακια πως τα χρησιμοποιουν?Αγορασα το μικροτερο μεγεθος αλλα δεν χωρανε με τιποτα αναμεσα στα δοντια...

δεν κανει για ολα τα δοντια , πρφανως αμα δεν υπαρχει κενο , δεν μπαινει...

 

δες μπα και σε βολευουν οι οδοντογλιφιδες τις oral b η κατι σαν αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη περναω αρκετες ωρες στο wikipedia,εχω παρατηρησει πως οι μεταφρασεις στο βικιπεδια ειναι ελαχιστες.Υπαρχει πουθενα καμια οργανωμενη προσπαθεια εμπλουτισμου του βικιπεδια ωστε να παρω μερος...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς πόσο περίπου θα κοστίσει να στείλω ένα δέμα στην Κίνα;

Κατέβασα τον τιμοκατάλογο των ΕΛΤΑ, αλλά δεν βγάζω άκρη... Μου φαίνεται λίγο κουλό να πρέπει να πληρώσω 30€ για μια απλή αποστολή!

Πχ για να στείλω ένα δέμα στην Αγγλία είχα πληρώσει 13.50€, ενώ στον τιμοκατάλογο γράφει 27.45€..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...