Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει λογος που τα γαλλικα και κυπριακα αυτοκινητα[αυτα εχει τυχει να προσεξω] εχουν την μπροστα πινακιδα ασπρη και την πισω κιτρινη?

Δες εδώ μπας και.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αύριο πρέπει οπωσδήποτε να πάω στο ΙΚΑ για κάτι δουλειές και δεν πρέπει να καθυστερήσω.

τι ώρα ανοίγουν τα ΙΚΑ? Αν πάω με το που ανοίγουν θα χει κόσμο, έχω πιθανότητες?

γιατί άργησα σήμερα να πάω και δεν είχε άλλα χαρτάκια και μου λέγανε κάτι τρελά, ότι και το πρωί πρωί θα δυσκολευτείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αύριο πρέπει οπωσδήποτε να πάω στο ΙΚΑ για κάτι δουλειές και δεν πρέπει να καθυστερήσω.

τι ώρα ανοίγουν τα ΙΚΑ? Αν πάω με το που ανοίγουν θα χει κόσμο, έχω πιθανότητες?

γιατί άργησα σήμερα να πάω και δεν είχε άλλα χαρτάκια και μου λέγανε κάτι τρελά, ότι και το πρωί πρωί θα δυσκολευτείς!

 

ανάλογα την περιοχή είναι. Άλλα ικατα (σικ) έχουν λαό, άλλα δεν. Ανάλογα και τις μέρες. 8 το πρωί ανοίγουν για το κοινό, αλλά κάτι παππουδογιαγιάδες πάνε εκεί αξημέρωτα να πάρουν σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως ξαναπάς στην εφορία με την ταυτότητά σου; Κάνας λογιστής θα ξέρει καλύτερα.

 

 

 

 

Από πού θα μπορούσα να αγοράσω αυτά τα πλαστικά που βιδώνουν στην άσφαλτο, αυτά που χρησιμοποιούν για να διαχωρίζουν τον ποδηλατόδρομο ή την λεωφορειολωρίδα κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πού θα μπορούσα να αγοράσω αυτά τα πλαστικά που βιδώνουν στην άσφαλτο, αυτά που χρησιμοποιούν για να διαχωρίζουν τον ποδηλατόδρομο ή την λεωφορειολωρίδα κλπ;
Πες μου ότι θες να βάλεις "καφάσια και καρέκλες" για να οριοθετήσεις απ' έξω απ' το χώρο σου το καινούργιο τουτού;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι. Επειδή το τουτού είναι πολύ μακρυνάρι, ίσα που χωράει στο γκαράζ μου, περισσεύουν κάπου 20 εκ μπροστά και πίσω. Οπότε θέλω να βάλω τέτοια σαν στοπ μπροστά, ένα κλικ πριν κοπανήσω στον τοίχο. Για ευκολία, ξες.

 

επ επ, έχω κι άλλη απορία λαπτοπάνθρωπε, απάντα σοβαρά και άσε τις κακεντρέχειες: Το παλιολαπτόπι μου πού και πού σβήνει η οθόνη του. Εκεί που κάθεται, τρέμει η εικόνα και σιγοσβήνει. Κλείνω λίγο την οθόνη, το πατάω λίγο κάτω χαμηλά κοντά στον δεξιό μεντεσέ, λίγο έτσι λίγο γιουβέτσι λίγο κοκορέτσι, και ανάβει. Τι να το κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου πει να το συνδεσεις με κανονικη οθονη για να δεις αν ειναι θεμα οθονης ή καρτας γραφικων. Το σβησιμο ειναι συνηθως λόγω καρτας γραφικων ο τρόπος που το ανασταίνεις δειχνει οθονη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι. Επειδή το τουτού είναι πολύ μακρυνάρι, ίσα που χωράει στο γκαράζ μου, περισσεύουν κάπου 20 εκ μπροστά και πίσω. Οπότε θέλω να βάλω τέτοια σαν στοπ μπροστά, ένα κλικ πριν κοπανήσω στον τοίχο. Για ευκολία, ξες.

 

επ επ, έχω κι άλλη απορία λαπτοπάνθρωπε, απάντα σοβαρά και άσε τις κακεντρέχειες: Το παλιολαπτόπι μου πού και πού σβήνει η οθόνη του. Εκεί που κάθεται, τρέμει η εικόνα και σιγοσβήνει. Κλείνω λίγο την οθόνη, το πατάω λίγο κάτω χαμηλά κοντά στον δεξιό μεντεσέ, λίγο έτσι λίγο γιουβέτσι λίγο κοκορέτσι, και ανάβει. Τι να το κάνω;

Νάρθεις μ΄ένα κουβά τσίπουρο νάχουμε πιάσει στασίδι στα ουράνια και πού ξέρεις,μπορεί και να γιάνει.

 

Όχι όπως τότε που μου ξεγλύστρησες,όταν έψαχνες για τη μπέμπα αντ-κά.Μια Λιοσίων πάνω-κάτω ήτανε ρε μπαγλαμά και πριν κάνεις παιδιά.

 

 

 

 

btw,από καλωδιοταινία,inverter,backlight,πρέπει να το λύσεις και να δεις οπτικά τί "σκαλώνει".

Εκεί που λες (δεξιά του μεντεσέ) πάει η καλωδιωταινία μαζί με τα καλώδια της αντένας του wireless (αν έχει...) + τα καλωδιάκια της υπερ υψηλής (+2κV) που τροφοδοτεί το inverter για τη δόνηση του "φθορισμού" στην οθόνη...

Μπορεί και να τάφτυσε το inverter (κάτω από τρία ταληράκια,σε μένα τζάμπα,έχω χούφτες από δαύτα να ταπώνω τους κολλητούς,για τα θαύματα,ξέρεις...),μπορεί να μην πατάει καλά το βυσματάκι,λόγω μακροχρόνιας χρήσης ανοιγοκλείσματος της οθόνης,λύστο και δέστο μπας και στρώσει.

 

ΆΜΑ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ όμως.

 

Υ.Γ.ΔΕΝ είναι οθόνη,η οθόνη ή ανάβει ή όχι,θάβλεπες τσιριντζάτζουλες (artifacts-γραμμές κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμμ, πιάνουν τα χέρια μου, δεν έχω ξανασκαλίσει τέτοιο πράγμα όμως ποτέ. Θα δοκιμάσω, γιατί να κατέβω κεικάτου πολύ χλωμό ρε μαγαζάτωρ, αν και πολύ θα τό'θελα.

 

 

Ευχαριστώ πολλά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...