Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω βγαλει ψυγειο απο την μπριζα στο εξοχικο μου που δεν το χρησιμοποιουσα για να μην καιει ασκοπα ρευμα. Επειδη τωρα θελω να το ξαναβαλω για να παγωνω νερα, θα εχει κανα προβλημα μετα απο τοσο καιρο αδρανειας? Εχω ακουσει πως τα ψυγεια πρεπει να λειτουργουν ανελειπως για να συντηρουνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, γιατί έτυχε να βάλω από αυτό ένα βράδυ, την άλλη μέρα ήρθε ψυκτικός να περάσει ένα καινούριο A/C και του είπαμε να κάνει μια συντήρηση. Όταν είδε το δικό μου το οποίο είχα "καθαρίσει" κάνει: αυτό δεν έχει καθαριστεί από τότε που το πήρατε;

Αν και δε ξέρω, κάθε χρόνο φέρνουμε ψυκτικό για να τα καθαρίζει, αλλά.

Βασικα service μπορεις να κανεις και μονος σου δεν ειναι και κατι δυσκολο.

Στην ουσια καθαρισμος απο σκονη γινεται,καθαρισμος φιλτρων ή αντικατασταση στα φιλτρα που χρειαζονται,και ψεκασμος-καθαρισμος του στοιχειου με ψεκασμο(κυριως για προστασια απο διαφορα βακτηρια αλλα και για καλυτερη λειτουργια).Στο εξωτερικο κανουν απλο καθαρισμο με νερο ή αντε με κανενα μειγμα ή τα ετοιμα spray που κυκλοφορουν κυριως στο κυριο μερος.Οι πιο hardcore ψυκτικοι θα σου παρουν οι πιεσεις για να δουν αμα ειναι σωστες..

Περα απο τις πιεσεις,ολα τα αλλα μπορεις να τα κανεις μονος σου δεν ειναι κατι δυσκολο..(μονο μην ψεκασεις τα ηλεκτρονικα μερη)

 

 

Υγ.Οχι χλωρινη βρε... :fear:

 

 

Εχω βγαλει ψυγειο απο την μπριζα στο εξοχικο μου που δεν το χρησιμοποιουσα για να μην καιει ασκοπα ρευμα. Επειδη τωρα θελω να το ξαναβαλω για να παγωνω νερα, θα εχει κανα προβλημα μετα απο τοσο καιρο αδρανειας? Εχω ακουσει πως τα ψυγεια πρεπει να λειτουργουν ανελειπως για να συντηρουνται.

Οχι αλλα πρεπει να το αφηνεις ανοιχτες τις πορτες..(υγρασια μπλαμπλα,μουχλα μπλαμπλα,ειτζ,μουχριτσα κτλπ ξερεις)

Λογικα ισως τωρα να βρωμαει,αμα βρωμαει ετοιμασου να το καθαρισεις..Υπαρχουν διαφοροι τροποι να το καθαρισεις απο φυσικους(με νερα,ξυδια,σοδες,baking poweder και ολα τα γνωστα) ή με ετοιμα spray.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν. Έχω ένα τζην μαύρο. Κάτι παίχτηκε στο στέγνωμα μάλλον, 99% στέγνωσε τσαλακωμένο και έχει κάνει κάτι ανοιχτόχρωμες γραμμές και είναι φρικτό και ήταν από τα αγαπημένα μου τζην. Και σχετικά καινούριο και σχετικά ακριβό. ΔΕΝ είναι χλωρίνη και ποτέ δεν πλύθηκε με λάθος απορρυπαντικό, πάντα για μαύρα. Σώζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν. Έχω ένα τζην μαύρο. Κάτι παίχτηκε στο στέγνωμα μάλλον, 99% στέγνωσε τσαλακωμένο και έχει κάνει κάτι ανοιχτόχρωμες γραμμές και είναι φρικτό και ήταν από τα αγαπημένα μου τζην. Και σχετικά καινούριο και σχετικά ακριβό. ΔΕΝ είναι χλωρίνη και ποτέ δεν πλύθηκε με λάθος απορρυπαντικό, πάντα για μαύρα. Σώζεται;

Όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βρεις πες μου! Σε κάθε περίπτωση, αν το παντελόνι είναι μπλουμπλακ με το ύφασμα λίγο πιο μαλακό από ότι τα κοινά τζινς, δεν έχω βρει τρόπο να αντιμετωπίσω τις γραμμές που αναφέρεις. Εκτός βέβαια ότι ξεβαψε όλο μετά απο το πολλοστό πλύσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βρεις πες μου! Σε κάθε περίπτωση, αν το παντελόνι είναι μπλουμπλακ με το ύφασμα λίγο πιο μαλακό από ότι τα κοινά τζινς, δεν έχω βρει τρόπο να αντιμετωπίσω τις γραμμές που αναφέρεις. Εκτός βέβαια ότι ξεβαψε όλο μετά απο το πολλοστό πλύσιμο.

 

κανονικό τζην είναι γαμώ το σπιτάκι του, ολόμαυρο. μαρξ&σπενσα και είναι σα να με χύσανε γιαπωνέζοι γυμνοσάλιαγκες.

τι είναι καραμπογιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν καταστήματα που βαφουν ρουχα, αν ηταν ολο μαυρο, χωρις ξεβάματα κλπ θα στο κανουν οπως πρώτα. Το που θα βρεις ειναι ενα θεμα αλλά ψαξε στο ιντερνετ ή ρωτα σε κανα ραφτη που θα ξέρει σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...