Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν λενε "μεχρι να παρει βράση" τι εννοούνε?

Και πως το καταλαβαίνουμε αυτο οταν εχουμε κλειστό καπακι?

 

Ξερω ξερω: προβλήματα που εχει ο κοσμος αλλα προσπαθώ να φτιάξω ρύζι για σουσι και δεν θελω να βγει ουτε πιλάφι ουτε ριζότο.

 

Θενκς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς βγαίνει σε ένα θέμα η λίστα με τα στατιστικά των χρηστών; Δε θέλω να δώ κάτι συγκεκριμένο. Απλά κάποιος είχε ανεβάσει σκρίνσοτ και είχα απορία πού είναι το κουμπί που το εμφανίζει, γιατί δεν το βλέπω πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να αρχίσει να κοχλάζει. Φαντάζομαι μπορείς να σηκώσεις λίγο το καπάκι. Ή να δεις ότι κουνιέται λίγο. Ή να χρησιμοποιήσεις γυάλινο.

 

 

Θενκς! Επειδη δεν εχω γυάλινο θα κρυφοκοιτάξω και ελπίζω να μην το ματιαξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ipad που έχω έχει άπειρα παιχνίδια τα οποία από την πρώτη στιγμή που το πήρα δε μπόρεσα να τα παίξω , όταν μπαίνω μου λέει, ο παροχέας έχει λήξει. το θέμα είναι ότι δεν έχει άλλη επιλογή πχ να το ανανεώσω. Κι όταν πήγα να του βάλω παιχνίδια(τα ίδια που έχουν τα κινητά android, και τα κατεβάζεις νόμιμα) δεν κατέβαινε τίποτα. Γενικά υπάρχει περίπτωση να παίξω κανένα παιχνίδι στο ipad; Γενικά δεν μου φαίνεται και πολύ χρήσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους! :)

Αντιμετωπιζω ενα προβληματακι, με μια οικιακη συσκευη , την οποια αγορασα απο αγγλικο ηλεκτρονικο καταστημα (amazon) . Πιο συγκεκριμενα, δυστυχως η τροφοδοσια της συσκευης, καταληγει σε ανταπτορα-μπριζα αγγλικου τυπου, με τα 3 pin. Δυστυχως, δεν ειναι αποσπωμενο, ετσι ωστε να το βγαλω και να τοποθετησω ενα αποσπωμενο 2 pin βυσμα που εχω απο ενα σκληρο μου δισκο.

 

Οποτε, ψαχνω για ανταπτορα 2 pin, δηλαδη ανταπτορα για πριζα απο αγγλικη σε ελληνικη (ευρωπαϊκη).

 

Μενω Θεσσαλονικη, ακομα καλυτερα αν καποιο παιδι απο εδω ειχε παρομοιο προβλημα και ξερει καποιο καταστημα που σιγουρα εχει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων σε οσους μπουν στον κοπο να βοηθησουν ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάνε σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα ηλεκτρονικών συνοικιακό (που να πουλάνε καλώδια κλπ, όχι συσκευές),

θα καταλάβουνε πιστεύω και θα σου δώσουν αυτο που θες

 

κάτι τέτοια βίσματα (αν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς) έχω στο χωριό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε, ψαχνω για ανταπτορα 2 pin, δηλαδη ανταπτορα για πριζα απο αγγλικη σε ελληνικη (ευρωπαϊκη).

 

Μενω Θεσσαλονικη, ακομα καλυτερα αν καποιο παιδι απο εδω ειχε παρομοιο προβλημα και ξερει καποιο καταστημα που σιγουρα εχει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων σε οσους μπουν στον κοπο να βοηθησουν ^_^

 

Βασιλέως Ηρακλείου, ανάμεσα σε πλ. Αριστοτέλους και Βενιζέλου (λουλουδάδικα), έχει 2-3 μαγαζιά με ηλεκτρονικά, εκεί θα βρεις 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ipad που έχω έχει άπειρα παιχνίδια τα οποία από την πρώτη στιγμή που το πήρα δε μπόρεσα να τα παίξω , όταν μπαίνω μου λέει, ο παροχέας έχει λήξει. το θέμα είναι ότι δεν έχει άλλη επιλογή πχ να το ανανεώσω. Κι όταν πήγα να του βάλω παιχνίδια(τα ίδια που έχουν τα κινητά android, και τα κατεβάζεις νόμιμα) δεν κατέβαινε τίποτα. Γενικά υπάρχει περίπτωση να παίξω κανένα παιχνίδι στο ipad; Γενικά δεν μου φαίνεται και πολύ χρήσιμο.

δεν έχεις καποιον γνωστο/φιλο να ασχολειται λιγο με μηλοσυσκευες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που θα βρω στη Θεσσαλονίκη (κέντρο) σπρέι για καθαρισμό κλιματιστικού και πόσο στοιχίζει;

Θέλω σπρέι όχι αυτά που αραιώνονται με νερό γιατί δεν έχω ψεκαστήρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχουν τέτοια σπρέη; Εγώ βάζω αραιωμένη χλωρίνη, με ένα ψεκαστήρι από άζαξ... Το αφήνω λίγη ώρα, και μετά ξεβγάζω με καθαρό νερό, με το ίδιο ψεκαστήρι :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...