Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ερωτηση:

 

ετσι και τελιωσεις το πανεπιστημιο και θες να μπεις σε αλλο προπτυχιακο, θα πρεπει να ξαναδωσεις πανελληνιες?

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορεις να δώσεις και κατατακτηριες. Σε πολλα τμημαυα μαλιστα μπαινεις 2ο ετος ή σου αναγνωριζουν κοινα μαθηματα. Συνηθως προυποθεση για να μπορεις να δωσεις κατατακτηριες ειναι τα τμηματα να εχουν παρεμφερες αντικειμενο, αν και δεν ισχυει παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να δώσεις και κατατακτηριες. Σε πολλα τμημαυα μαλιστα μπαινεις 2ο ετος ή σου αναγνωριζουν κοινα μαθηματα. Συνηθως προυποθεση για να μπορεις να δωσεις κατατακτηριες ειναι τα τμηματα να εχουν παρεμφερες αντικειμενο, αν και δεν ισχυει παντα.

 

χμμ

πραγματικα δεν ξερω τπτ για αυτη την χωρα

 

επισης ποιες ειναι οι παρεμφερες σχολες οταν εχεις τελιωσει management?

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες που εχουν κονα μαθηματα, προγραμμα σπουδων κλπ.. Θεωρητικα και οι οικονομικες σχολες θα μπορουσαν να θεωρηθουν παρεμφερεις, με το management, σχολες. Δες στη σελιδα του τμηματος που σε ενδιαφερει και θα εχει πολλες πληροφοριες για τις κατακτηριες, απο ποιες σχολες δεχονται, αν θελει βαθμο, σε ποια μαθηματα εξεταζεσαι, βιβλιογραφια κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει θέμα παρεμφερών σχολών. Όπου θες πας, οι περισσότερες σχολές έχουν καταταρκτήριες, κάποιες πολύ λίγες βαθμό πτυχίου.

 

Μπαίνεις στο 2ο έτος και σπάνια σου αναγνωρίζουν μαθήματα. Η γυναίκα μου είναι σε 2η σχολή, απολύτως παρεμφερή (έχει τελειώσει Παιδαγωγικό και τώρα είναι στο τμήμα Συνεχιζόμενης Εκπαίδευσης) έχει και Proficiency και ούτε Αγγλικά δεν της αναγνώρισαν.

 

Προσωπικά ετοιμάζομαι για το Φιλοσοφικό-Παιδαγωγικό κι έχω τελειώσει Ψυχολογία (για να φανταστείς πόσο κοντά είναι, μέχρι πριν 12 χρόνια το τμήμα ήταν ενιαίο, ΦΠΨ, μέχρι να γίνει η Ψυχολογία ξεχωριστό τμήμα από το ΦΠ) και δεν αναγνωρίονται μαθήματα.

 

Θέλει ΠΟΛΥ καλό διάβασμα, γιατί παίρνουν ελάχιστους (2-3 άτομα) κι ο ανταγωνισμός είναι σχετικά υψηλός -25 με 30 υποψήφιοι, αν και ο αριθμός διαφέρει από σχολή σε σχολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχυει απολυτα αυτο που λες, εχω γνωστο που απο οικονομικο πηγε σε σχολη που εχει μεσα οικονομικα μαθηματα και του εχουν αναγνωριστεί ολα. Επίσης ο συγκεκριμένος δεν μπηκε 2ο ετος αλλά 1ο ασχετα αν ηταν απο ΑΕΙ σε ΑΕΙ.

Επίσης οι θεσεις ειναι μεν συγκεκριμένες αλλά υπάρχουν χωρια θεσεις για ΑΕΙ και χωρια για ΤΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/c/699/metatropeis-adaptors.html?from=most-popular&keyphrase=%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%AC%CF%80%CF%84%CE%BF%CF%81%CE%B1%CF%82+%CE%91%CE%B3%CE%B3%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C

 

Που θα βρω τετοιους ανταπτορες στη Θεσσαλονικη; Επίσης πως τους ψαχνω στο skroutz?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

http://www.skroutz.g...%B9%CE%BA%CF%8C

 

Που θα βρω τετοιους ανταπτορες στη Θεσσαλονικη; Επίσης πως τους ψαχνω στο skroutz?

 

Νόμιζα πως υπάρχουν παντού. Εγώ μια φορά που χρειάστηκα, πήγα στο πιο κοντινό μου μαγαζί με ηλεκτρονικά και το πήρα. Τρύπα κιόλας το μαγαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την Δευτέρα που είναι του Α. πνεύματος, θα είναι οι τράπεζες ανοιχτές;

 

ωπ ωπ, κι άλλη ερώτηση: έστω ότι είμαι γερμανία και θέλει κάποιος να μου στείλει λεφτά. Αρκετά λεφτά, για αγορά αυτοκινήτου. Γίνεται; Άμεσα (σύντομα δηλαδή, ή τα στέλνει σήμερα και τα παίρνω σε 3 μέρες; ); Κόστος-χρέωση χοντρικά;

 

Ή αλλιώς, έστω ότι είμαι γερμανία και θέλω να πάρω λεφτά από δικό μου τραπεζικό λογαριασμό στην ελλάδα. Γίνεται; Κόστος;

 

Φχαριστώωωω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Δεν ξέρω για Δευτέρα.

β) Western Union

γ) Κανονικά ATM (Geldautomat στα λουκανικέζικα). Συνήθως εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης κρατάνε flat rate χρέωση, φάση 5-6 ευρώ. Αλλά μπορεί να πέσεις και σε περίπτωση που θα σου κρατήσει ποσοστό επί του ποσού που κάνεις ανάληψη, κάνα 1-2%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...