Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η διαφορα μεταξύ Hypertonic και fort?

Οταν λεμε υπερτονο διαλυμα στην ιατρικη, εννοουμε ενα διαλυμα που εχει μεγαλυτερη τονικοτητα απο το πλασμα. Συνηθως αναφερεται σε διαλυματα με παραπανω νατριο απο το φυσιολογικο ορο.

 

Υποθετω λοιπον, οτι το hypertonic physiomer εχει μεγαλυτερη περιεκτικοτητα σε χλωριουχο νατριο απο το κανονικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πηρα τελικά το hypertonic ελπίζω να βοηθήσει γιατι η κατάσταση δεν παλευεται.....ευχαριστω όλους για την βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να δω με κανά τρόπο ποιοι βουλευτές εκλέχθηκαν ανά νομό;

 

Ελπίζω να μη θεωρηθεί τόσο πολιτικό το ποστ μου (αν και είναι, αλλά...). Αν είναι, αμέσως Delete και με συγχωρείτε. Ενημέρωσα ήδη και τον Lucifer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

Θελω να ρωτισω αν γνωριζει κανεις αν παει καραβι απο ΕΛΛΑΔΑ σε ΚΥΠΡΟ.

Και αν ναι καποιες ινφο.

Πχ απο που ποσο κοστιζει κτλ

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να δω με κανά τρόπο ποιοι βουλευτές εκλέχθηκαν ανά νομό;

 

Ελπίζω να μη θεωρηθεί τόσο πολιτικό το ποστ μου (αν και είναι, αλλά...). Αν είναι, αμέσως Delete και με συγχωρείτε. Ενημέρωσα ήδη και τον Lucifer.

 

πας στο σχετικο link ή μεσω του υπουργειου ή μεσω της sungular logic

 

http://ekloges.ypes.gr/v2012a/public/index.html#{"cls":"main","params":{}}

 

 

btw. μια που ειμαστε στις γρηγορες ερωτησεις εχω και εγω μια απορια :)

 

εστω οτι παμε σε δευτερο γυρο εκλογων , ποια κομματα θα παμε να ψηφισουμε ?

 

α. κανονικα οπως και στον πρωτο γυρο συμμετεχουν ολοι ?

 

β. συμμετεχουν μονο οι 7 που εκλεχθηκαν στον πρωτο γυρο ?

 

γ. κατι αλλο ???

 

plz απαντηστε μου γιατι εχω μπερδευτει και ολοι λενε λενε διαφορα αλλα πουθενα δεν βρισκω απαντηση σε αυτο το ερωτημα !!! thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι προσφορες εταιριων που ειναι μονο ''τηλεφωνικες / απο τα κεντρικα κτλ'' και δεν προσφερονται σε καταστημα ειναι αξιοπιστες??

 

Πχ σου λεει εκπτωση 20 ευρω στο ιντερνετ αλλα μονο απο το τηλεφωνο. Ποσο καλυμενος εισαι αμα τυχον και γινει στραβη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πας στο σχετικο link ή μεσω του υπουργειου ή μεσω της sungular logic

 

http://ekloges.ypes.gr/v2012a/public/index.html#{"cls":"main","params":{}}

 

 

btw. μια που ειμαστε στις γρηγορες ερωτησεις εχω και εγω μια απορια :)

 

εστω οτι παμε σε δευτερο γυρο εκλογων , ποια κομματα θα παμε να ψηφισουμε ?

 

α. κανονικα οπως και στον πρωτο γυρο συμμετεχουν ολοι ?

 

β. συμμετεχουν μονο οι 7 που εκλεχθηκαν στον πρωτο γυρο ?

 

γ. κατι αλλο ???

 

plz απαντηστε μου γιατι εχω μπερδευτει και ολοι λενε λενε διαφορα αλλα πουθενα δεν βρισκω απαντηση σε αυτο το ερωτημα !!! thanks.

1. Δεν υφίσταται ως όρος το "δεύτερος γύρος" για τις βουλευτικές εκλογές - αυτό συμβαίνει μόνο στις δημοτικές/νομαρχιακές εκλογές.

 

2. Συμμετέχουν όσα κόμματα επιθυμούν να συμμετάσχουν, σαν να μην είχαν γίνει εκλογές στις 6 Μαΐου. Αν θέλουν όλοι, όλοι. Αν μερικοί επιθυμούν να μην συμμετάσχουν ή να συμμαχίσουν με άλλους, μπορούν να το κάνουν. Δεν υφίσταται κανενός είδους τέτοιος περιορισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Δεν υφίσταται ως όρος το "δεύτερος γύρος" για τις βουλευτικές εκλογές - αυτό συμβαίνει μόνο στις δημοτικές/νομαρχιακές εκλογές.

 

2. Συμμετέχουν όσα κόμματα επιθυμούν να συμμετάσχουν, σαν να μην είχαν γίνει εκλογές στις 6 Μαΐου. Αν θέλουν όλοι, όλοι. Αν μερικοί επιθυμούν να μην συμμετάσχουν ή να συμμαχίσουν με άλλους, μπορούν να το κάνουν. Δεν υφίσταται κανενός είδους τέτοιος περιορισμός.

 

αχα οκ , thanks για την διευκρινηση :)

 

οποτε θα μπορουσαν να συμβουν τα παντα εως και απολυτως τιποτα ... αν ολοι ξανακατεβουν ως ειχαν και θεωρητικα ο κοσμος ψηφισει περιπου οτι και πριν θα μπορουσε παλι ανετα να μην εχει κανεις αυτοδυναμια ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει αυτό που εγραψε ο paredwse επιπλεον ισχυει ότι δεν δίνεται μπονους 50 εδρων στο 1ο κομμα, ενώ πλεον δεν επιλέγεται και βουλευτης με σταυρό αλλά ανάλογα τη λίστα που θα δώσουν τα κομματα. http://www.lawnet.gr/news/suntagmatikes-probleceis-kai-sxolia-gia-to-sximatismo-kubernisis-26354.html?ref=RSS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που θα βρω τον υγιειονομικο νομο σε απλα ελληνικα για το τι επιτρεπεται και τι οχι σε ενα εστιατοριο? Πχ μπορω να κανω δικα μου αλλαντικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...