Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πας σε μαγαζι που ξαναγεμιζει μελανια! Δε ξερω που μενεις (γιατι αν εμενες Κερατσινι ή κοντα ας πουμε μπορουσα να σου πω τα 2 καταστηματα) . Στα γεμιζουνε εκεινοι! Μονος σου δεν ξερω εαν ειναι εφικτο..!

 

πως τα ψαχνεις αυτα στο ιντερνετ

'οι γεμιστηρες των μελανιων ΕΠΕ' ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πως μπορώ με το επιστημονικό κομπιουτεράκι από το iPhone να μετατρέψω από log10 σε Δεκαδικό;

Αν πατήσω την τιμή και το log βγάζει πόσο είναι η τιμή σε λογαριθμικό. Εγω θέλω το αντίστροφο.

Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορώ με το επιστημονικό κομπιουτεράκι από το iPhone να μετατρέψω από log10 σε Δεκαδικό;

Αν πατήσω την τιμή και το log βγάζει πόσο είναι η τιμή σε λογαριθμικό. Εγω θέλω το αντίστροφο.

Καμιά ιδέα;

Δεν κατάλαβα. Το log10 είναι ο λογάριθμος με βάση το 10. Εσύ θέλεις με άλλη βάση; Γιατί είπες σε δεκαδικό και με μπέρδεψες.

Πατώντας πχ 100->log10 θα σου βγάλει =2. Εσύ αν θέλεις αλλαγή βάσης, πχ με βάση το 2, κάνεις:

log10(x) το κρατάς στην μνήμη, και μετά το διαιρείς με log10(2) και βγαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα. Το log10 είναι ο λογάριθμος με βάση το 10. Εσύ θέλεις με άλλη βάση; Γιατί είπες σε δεκαδικό και με μπέρδεψες.

Πατώντας πχ 100->log10 θα σου βγάλει =2. Εσύ αν θέλεις αλλαγή βάσης, πχ με βάση το 2, κάνεις:

log10(x) το κρατάς στην μνήμη, και μετά το διαιρείς με log10(2) και βγαίνει.

Τώρα που το είπες το πρόσεξα αυτό που ήθελα ήταν για μετατροπή από dB και είχα ξεχάσει τελείως το 10 στον τύπο! Ευχαριστώ πολυ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ξέρει κανείς τι διαφορα έχουν μεταξύ τους τα τρία παρακάτω:

-Physiomer normal

-Physiomer Hypertonic

-Physiomer fort

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παιδια ξέρει κανείς τι διαφορα έχουν μεταξύ τους τα τρία παρακάτω:

-Physiomer normal

-Physiomer Hypertonic

-Physiomer fort

Από το όνομα, το μεν normal είναι το "κανονικό", το δε fort είναι το πιο δυνατό.

Το hypertonic δεν έχω ιδέα τι είναι - τονωτικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Physiomer Hypertonic

Παιδιά μεγαλύτερα των 6 ετών & ενήλικες (Δυνατή εκτόξευση)

 

Physiomer Normal

Παιδιά ηλικίας μεγαλύτερων των 2 ετών & ενήλικες (Ήπια εκτόξευση)

 

 

Physiomer Fort

Physiomer Fort παιδιά μεγαλύτερα των 6 ετών & ενήλικες(Δυνατή εκτόξευση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, ας πουμε οτι βρηκα ενα προιον που με ενδιαφερει αξιας 200ευρω περιπου απο το ebay (μεταχειρησμενο φυσικα). Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι, αξιζει η αγορα ή θα ειναι καμια απατη και δεν θα το παρω ποτε ή θα το παρω και θα ειναι σε χαλια κατασταση? Μιλαω γενικως για διαφορα προιοντα οχι για κατι συγκεκριμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, ας πουμε οτι βρηκα ενα προιον που με ενδιαφερει αξιας 200ευρω περιπου απο το ebay (μεταχειρησμενο φυσικα). Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι, αξιζει η αγορα ή θα ειναι καμια απατη και δεν θα το παρω ποτε ή θα το παρω και θα ειναι σε χαλια κατασταση? Μιλαω γενικως για διαφορα προιοντα οχι για κατι συγκεκριμενο.

Κοίτα το rating του πωλητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...