Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αμα το βαλω bw εκεινο το μπλε δε θα βγει γκρί? δε θα φαίνεται...

 

εκτυπωσε μια σελιδα να δεις αν σου αρεσει

και παιξε με τις ρυθμισεις του εκτυπωτη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς να ξέρει πώς κλειδώνουμε μια γραμμή σε worksheets του calc (OpenOffice)? Εννοώ να μένει σταθερή η γραμμή με τους τίτλους ενός πίνακα όσο σκρολλάρω σ'αυτόν.

 

http://www.insomnia.gr/topic/442318-%ce%ba%ce%bb%ce%b5%ce%af%ce%b4%cf%89%ce%bc%ce%b1-%ce%b3%cf%81%ce%b1%ce%bc%ce%bc%ce%ae%cf%82-%cf%83%ce%b5-calc-openoffice/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερουμε ποτε φευγει το τελευταιο μετρο απο Αττικη το βραδυ?

 

Προς Άγιο Δημήτριο το τελευταίο είναι 00:10 τις καθημερινές και Κυριακή και 02:10 Παρασκευή και Σάββατο.

 

Προς Άγιο Αντώνιο το τελευταίο είναι 00:26 τις καθημερινές και Κυριακή και 02:26 Παρασκευή και Σάββατο.

 

Αναφέρομαι στα τελευταία από σταθμό Αττική όπως ρώτησες, όχι από αφετηρία/τέρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ένα pdf 45 σελίδες και έιναι έτσι...

 

capturevd.jpg

 

γίνεται να φύγει αυτο το μπλε, να γίνει ασπρο και να μείνουν μονο τα μαυρα γράμματα? θέλω να το εκτυπώσω/εχω μονο ασπρόμαυρο εκτυπωτη.

ευκολα και γρήγορα :P

Αυτό που σου πρότεινε ο thomasG4 είναι μια λύση, αλλά δεν ξέρω αν στη Ζωγραφική, θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το bucket tool (τον κουβά), γιατί το gradient (αυτή η απαλή αλλαγή χρώματος) δεν ξέρω αν θεωρείται ως "ένα χρώμα" απ'τη Ζωγραφική. Και επίσης κατά πόσο θα φαίνονται πιξελιασμένα τα γράμματα μετά.

Δοκίμασέ το όμως.

Εγώ μάλλον θα έκανα το εξής: Αν μπορείς να επιλέξεις τα γράμματα (που όπως το βλέπω μάλλον μπορείς), κάτσε και κάν'τα copy-paste μια μια όλες τις σελίδες σε ένα Έγγραφο word. Πιθανώς βέβαια θα χρειαστεί μετά να ξαναφτιάξεις μεγέθη γραμματοσειρών κλπ. Τέλοσπάντων. Μετά κάνε screenshot (απ'το κουμπί "printscreen" στο πληκτρολόγιο) σε όλες τις εικόνες (φτιάξε κι ένα φάκελο να τις βάλεις). Και μετά τις τοποθετείς στο word εκεί που πρέπει.

Είναι κι αυτό μια επιλογή.

Αυτό που είπες πάντως εχθές με το photoshop δε γίνεται. Ούτε ένας χρόνος δε θα σου φτάσει.

Καλή τύχη σε κάθε περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάτι τέτοιο;

 

post-61298-0-01343400-1333788433_thumb.png

 

Κάντο πρώτα grayscale και μετά παίξε με τα Levels της εικόνας (από ποια απόχρωση του γκρι και πέρα θες να θεωρείται λευκό).

 

Σε windows μπορείς να κάνεις αυτή τη δουλειά με το Paint.NET (δωρεάν). Αν έχεις Photoshop ή Gimp, φυσικά μπορείς να το κάνεις από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα , αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι , που μπορώ να βρω δεδομένα (πωλήσεις , κτλ , 5-6 χρόνων ) με εποχικότητα ώστε να μπορέσω να εφαρμόσω κάτι μεθόδους προβλέψεων . Αυτά και ευχαριστώ προκαταβολικά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει η αγορα καρεκλας μασαζ για καποιον που εχει προβληματα με πλατη/μεση? Ενδιαφερεται να αγορασει ενας γνωστος μου, αλλα εγω του λεω οτι ειναι πολυ ακριβες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει η αγορα καρεκλας μασαζ για καποιον που εχει προβληματα με πλατη/μεση? Ενδιαφερεται να αγορασει ενας γνωστος μου, αλλα εγω του λεω οτι ειναι πολυ ακριβες...

 

όχι.

 

ταπεινή μου γνώμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το MSN σημερα ειναι ολη μερα σκαλωμενο, λεει συνεχει "signing out" οταν το ανοιγω και σκαλωνει εκει. Αλλοι μπορουν να μου στειλουν κανονικα συζητηση μαζι μου και μπορω και εγω οταν εχουν αρχισει οι αλλοι τη συζητηση αλλα δεν μπορω να αρχισω συζητηση με αλλον καθως δεν βλεπω καν ποιοι ειναι μεσα, ειναι σκαλωμενο στην αρχικη κ λεει "signing out"οτι και να πατησω.

 

Στο hotmail μου μπαινω κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quick one και χωρις πολλές αναλύσεις, αν ησασταν κομπιουτερας και θελατε 10 ιντσες ταμπλετ με απαραιτήτως 3g και ετοιμοπαράδοτο, οχι δηλαδή σε ενα μήνα ποιό θα διαλέγατε;

διαβάζω καλα λογια για γκαλαξυ και xoom2. καποιο απο αυτά ή κάποιο άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...