Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν μπαίνει ούτε σε safe mode. Win XP έχω.

 

Θα βρω να δανειστώ δισκάκι, είπα μήπως υπάρχει κανένας καλύτερος τρόπος.

 

 

Εντωμεταξύ, τις τελευταίες μέρες 2 φορές στην εκκίνηση μου έκανε έλεγχο "ένας ή περισσότεροι δίσκοι σας μπορεί να παρουσιάζουν πρόβλημα" ή κάπως έτσι, και έκανε πολλή ώρα να τσεκάρει. Ίσως τα φτύνει ο δίσκος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπαίνει ούτε σε safe mode. Win XP έχω.

 

Θα βρω να δανειστώ δισκάκι, είπα μήπως υπάρχει κανένας καλύτερος τρόπος.

 

 

Εντωμεταξύ, τις τελευταίες μέρες 2 φορές στην εκκίνηση μου έκανε έλεγχο "ένας ή περισσότεροι δίσκοι σας μπορεί να παρουσιάζουν πρόβλημα" ή κάπως έτσι, και έκανε πολλή ώρα να τσεκάρει. Ίσως τα φτύνει ο δίσκος;

Πολύ πιθανό. Θα σου πρότεινα να κατεβάσεις ένα Live CD όποιας διανομής linux θες, για να σώσεις όποια αρχεία σημαντικά χρειάζεσαι σε περίπτωση που τα φτύσει ο σκληρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα-ένα μας τα ρίχνεις,ξέρω εγώ,τεστάρεις τις ικανότητές μας για dataμαντεία,έτσι;

 

ΝΑΙ ΡΕ,πας για δίσκο.

 

...και καλά άμα ήταν τραγούδια-ταινίες.Αν είχες και δουλειές μέσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χουχου, τυχαίος είμαι ρε; Μόνο σύστημα έχει ο δίσκος, ο μισός, ο άλλος μισός έχει μπακ-απ των σημαντικότερων αρχείων του δεύτερου δίσκου, και τα πάντα όλα είναι μπακαπαρισμένα σε τρίτο δίσκο, εξωτερικό. Μόνο με τσουνάμι θα χάσω τα αρχεία μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα ρε Γαλάτη, είμαι από το λαπτόπι τώρα, δεν έχω να σου δείξω μια οικογενειακή φωτογραφία να δεις ότι...

 

 

...όχι, τίποτα από όλα αυτά :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν μπορω να το βρω με τιποτα. Υπαρχει ενα θεωρημα ψυχολογιας που λεει οτι κοιταμε τα αρνητικα πραγματα παρα τα θετικα στην ζωη μας. Αυτος που το σκεφτηκε, το εμπνευστηκε απο σερβιτορους που θυμοντουσαν ποια τραπεζια δεν ειχανε πληρωσει παρα αυτα που ειχανε πληρωσει. Ποιο ειναι?

Κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιον λόγο στα τσιγάρα αναγράφει "Το κάπνισα αποφράσσει τις αρτηρίες..."; "Αποφράσσει" δε σημαίνει "ξεβουλώνει";

.

Όχι αλλά θα μπορούσε. Προφανώς το αποφράσσω υπάρχει καταγραμμένο με την έννοια αυτήν. Το απο- έχει και τις δυο έννοιες, με την ίδια ενισχυτική έννοια υπάρχει πχ στα αποθέωση, αποταμίευση. Με την αντίθετη υπάρχει πχ στο αποτρίχωση.

 

Αυτό συμβαίνει μάλλον επειδή το συνθετικό ή οι λέξεις αυτές είναι (παν)άρχαιες όπότε μεταβλήθηκε η έννοια...

 

 

αυτά για την ακρίβεια της...ανάδελφης ελληνικής...

 

καλά θα 'ταν να το έθετες στο αντίστοιχο θρεντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...