Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας δίνω μία ημιτελή μονοκατοικία γύρω στα 100 τμ. Μόνο ντουβάρια. Πόσα χιλιάρικα θέλετε για να την "κλείσετε" κομπλέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ψάχνομαι να φτιάξω, μία εμπειρική γνώμη θέλω πάνω-κάτω για μία απλή μονοκατοικία. 10.000; 20.000; 50.000; Ένα εύρος τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ψάχνομαι να φτιάξω, μία εμπειρική γνώμη θέλω πάνω-κάτω για μία απλή μονοκατοικία. 10.000; 20.000; 50.000; Ένα εύρος τιμής.

 

αμα ειναι να πεσουν εργολαβικα, ικα, ΦΠΑ

κλαφτα χαραλαμπε

 

μινιμουμ 20000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί αφορά;

 

Τα συμφραζόμενα,btw...

 

Π.χ οσο δουλευα το βιβλιαριο ΙΚΑ εγραφε ασφαλεια σε ειδος και σε χρημα. Τωρα που σαν ανεργος ειμαι ασφαλισμενος μεσω του ΟΑΕΔ λεει μονο ασφαλεια σε ειδος.

 

Φανταζομαι εχει να κανει με το οτι αν αρρωστησεις στη δουλεια, εξακολουθεις να πληρωνεσαι και να μετρουνται ασφαλιστικες εισφορες. Ή οχι?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Π.χ οσο δουλευα το βιβλιαριο ΙΚΑ εγραφε ασφαλεια σε ειδος και σε χρημα. Τωρα που σαν ανεργος ειμαι ασφαλισμενος μεσω του ΟΑΕΔ λεει μονο ασφαλεια σε ειδος.

 

Φανταζομαι εχει να κανει με το οτι αν αρρωστησεις στη δουλεια, εξακολουθεις να πληρωνεσαι και να μετρουνται ασφαλιστικες εισφορες. Ή οχι?

Πληρωνόσουν ανάλογα αν την ασθένεια/ατύχημα το έπαθες στη δουλειά ή εκτός,αυτό αφορούσε τη διάρκεια και τα χρήματα που θάπαιρνες ασθενώντας.Τώρα (με τον ΟΑΕΔ),αν αρρωστήσεις θα πάρεις από λεφτά(άστο,δεν λέω τί...) και η ασφάλεια που έχεις ισχύει μόνο για τα συντάξιμα (προσμετράται μόνο για το χρόνο και όχι για το ποσόν της σύνταξης...lol{της ποιάς;}) και σε καλύπτει σε περίπτωση ασθένειας,με την ανάλογη εισφορά εκ μέρους σου (δεν ξέρω πόσο τοις εκατό,έχω να αρωστήσω πολλά χρόνια,ζωή νάχω).

 

αμα ειναι να πεσουν εργολαβικα, ικα, ΦΠΑ

κλαφτα χαραλαμπε

 

μινιμουμ 20000

Δεν κατάλαβες τί είπα όταν έγραψα "εργολαβικά υλικά".Εννοούσα απ' τις μάντρες που ψωνίζουν χοντρική οι εργολάβοι,ολόκληρες παρτίδες α-πό υλικά και ό,τι τους μείνουνε είτε το σκοτώνουν στους ίδιους τους μαντράδες είτε το πουλάνε κοψοχρονιά σε δικούς τους,σαν ρετάλια...

 

Το μεγαλύτερο @μήσι όμως είναι η χαρτούρα (πολεοδομία-ΙΚΑ-ΜΙΚΑ_ΣΥΚΑ και όλα τα εσπεριδοειδή...),εκεί θα πεις το δεσπότη παναγιώτη.Σχεδόν μία η άλλη νε τα υλικά+εργασία,καθώς εκτός του ότι χρειάζεται γρηγορώσημο,έχουν και συγκεκριμμένα μεροκάματα για κάθε εργασία,ακόμα κι αν τις κάνεις με πάρα πολύ προσωπική εργασία...

 

Καλό κουράγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουλέτε, "δεν ήταν δυνατή η εκκίνηση των γουίντοουζ επειδή το παρακάτω αρχείο λείπει ή είναι κατεστραμμένο: c\windows\system32\config\system"...

 

παίζει κάνας τρόπος να να στρώσει; Δεν έχω δισκάκι windows, το άφησα στον θείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουλέτε, "δεν ήταν δυνατή η εκκίνηση των γουίντοουζ επειδή το παρακάτω αρχείο λείπει ή είναι κατεστραμμένο: c\windows\system32\config\system"...

 

παίζει κάνας τρόπος να να στρώσει; Δεν έχω δισκάκι windows, το άφησα στον θείο.

Fkati και σε safe mode για πισωγύρισμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γαμώ το φελέκι μου, δεν βλέπει το usb πληκτρολόγιο. Θα βρω το παλιό να δοκιμάσω πισωγύρισμα σε safe mode.

 

Θενξ προς το παρόν, επανέρχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουλέτε, "δεν ήταν δυνατή η εκκίνηση των γουίντοουζ επειδή το παρακάτω αρχείο λείπει ή είναι κατεστραμμένο: c\windows\system32\config\system"...

 

παίζει κάνας τρόπος να να στρώσει; Δεν έχω δισκάκι windows, το άφησα στον θείο.

Καταρχάς τι windows έχεις; Δυστυχώς χωρίς το DVD των windows δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Safe mode μπαίνει; Αν μπαίνει δοκίμασε να δώσεις στο cmd με run as administrator "sfc /scannow"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το sfc νομίζω ζητάει το δισκάκι αν χρειαστεί να κάνει restore :/

Όχι πάντα. Στα windows xp νομίζω ισχύει περισσότερο αυτό. Στα 7 σε ορισμένες περιπτώσεις δεν ζητάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...